Back to list

Results

2012 European Championships U20
CRO Porec
February 28, 2012 - March 10, 2012

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
2 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
3 HAMAR Balazs 1995 M HUN BVSC (HUN)
3 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
5 MAYA Sylvain 1992 M FRA ST GRATIEN (FRA)
6 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
7 LANNO Georg-Marten 1992 M EST Tallinna Mook (EST)
8 CIOVICA Lucian 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
9 PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
10 ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
11 VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
12 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
13 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
14 SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
15 LOURENCO Vasco 1994 M POR
16 GOLOBIC Jan 1992 M SLO SS Tabor (SLO)
17 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
18 CARNEAU Theo 1992 M FRA PARIS RCF (FRA)
19 N ZERBIB Ken-Elie 1993 M FRA GRENOBLE PAR (FRA)
20 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
21 BOLBOCEANU Tatian 1993 M ROU CSM Craiova (ROU)
22 ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
23 BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
24 FRAS Felix 1993 M POL KKS Krakow (POL)
25 TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
26 KISS Gergo 1993 M HUN ZVE (HUN)
27 LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
28 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
29 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
30 SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
31 ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
32 BÖJTE Szabolocs Jozsef 1992 M TUR BVSC 2 (HUN)
33 CLENIN Laurent 1992 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
34 N ADONAI Christopher 1992 M FRA P PITRE CDE (FRA)
35 LAMPERTZ Guillaume 1993 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
36 LOPATENKO Andrii 1993 M UKR KIEW (UKR)
37 CANING Klaus Albert 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
38 SENDUT Emir 1992 M TUR Coskunoz SK (TUR)
38 FARMER Alexander-Bryan 1994 M SVK BSK Bratislava (SVK)
38 TRANDAFIRESCU Ionut 1993 M ROU CSU Craiova (ROU)
41 KRUK Tomasz 1993 M POL AZS AWF Krakow (POL)
42 WENGLARCZYK Jan 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
43 HAY Christopher 1992 M GBR Wellington Swords (GBR)
44 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
45 TYMO Evgen 1992 M UKR KIEW (UKR)
46 DOLAR Robin 1992 M SLO SS Tabor (SLO)
46 HARTMANN Florian 1993 M AUT FU Linz (AUT)
48 LEISER Rico 1992 M GER SV Esslingen (GER)
48 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
50 VUJTECH Jakub 1993 M CZE USK Praha (CZE)
51 DANILEJKO Maxim 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
52 KOMAN Robert 1993 M SLO SS Tabor (SLO)
53 DRIZIN Ariel 1995 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
54 GEORGES Guillaume 1993 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
55 ZOZULYA Maksym 1992 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
56 BERG NIEMELÄ Anton 1992 M SWE UF Uppsala (SWE)
57 ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
57 PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
59 ESPOSITO Simone 1993 M ITA CS Partenopeo (ITA)
60 GYORFFY Kristof 1994 M HUN Szombathely (HUN)
61 SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
62 PARISSE Olivier 1993 M BEL CRE Arlon (BEL)
63 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
64 MUTSENIK Stanislav 1992 M EST Tartu Kalev (EST)
65 DIAS Artur 1993 M POR CM (POR)
65 STOJANOVIC Filip 1992 M SRB MK Silni (SRB)
67 HUTTUNEN Pontus 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
68 REGIBEAU Gaspard 1992 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
69 LEHIS Margo 1993 M EST En Garde Haapsalu (EST)
70 MILIC Milos 1994 M SRB MK Silni (SRB)
71 HAIT Jonatan 1994 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
72 N CONEYS Ulysse 1993 M IRL ST DOULCHARD (FRA)
73 1st round JOKINEN Simon 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)
73 1st round GUJINOVIC Luka 1992 M CRO MK Split (CRO)
75 1st round MIGALLON Guillermo 1993 M ESP COE-M (ESP)
76 1st round VESTERINEN Verneri Kari 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
77 1st round JEREMIAS Joao 1993 M POR LGC (POR)
78 1st round HABARTA Ondrej 1992 M CZE TJ Slovacka Slavia Uherske (CZE)
79 1st round EMMANOUIL Georgios 1993 M GRE O.S.AMAROUSIOU (GRE)
80 1st round MELLANEN Rasmus 1993 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
81 1st round HANINA Saar 1993 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
82 1st round BOURGEOIS Louis 1993 M SUI SEG Geneve (SUI)
83 1st round ARNANZ Adrian 1992 M ESP CREA-M (ESP)
84 1st round KRICKIC David 1994 M CRO CAFC Mladost (CRO)
85 1st round JAUERNIK Christian 1994 M DEN Hellerup FK (DEN)
86 1st round SABAN Vedran 1994 M CRO MK Split (CRO)
87 1st round KOLARIC Jovan 1994 M SRB MK Silni (SRB)
88 1st round MOROV Jonathan 1994 M BUL
88 1st round RICUTA Laurentiu 1992 M ROU CSU Craiova (ROU)
90 1st round NOVOTNY Ondrej 1994 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
91 1st round VASILIAUSKAS Andrius 1993 M LTU
91 1st round HAGLUND Daniel 1994 M SWE FFF Stockholm (SWE)