Back to list

Results

Trophée Lancia
ITA Torino
March 5, 2010 - March 6, 2010

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VEZZALI Valentina 1974 F ITA
2 NAM Hyunhee 1981 F KOR
3 DURANDO Benedetta 1985 F ITA
3 DI FRANCISCA Elisa 1982 F ITA
5 SALVATORI Ilaria 1979 F ITA
6 HOPKA-VARGA Gabriella 1982 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
7 RYBICKA Anna 1977 F POL
8 BATINI Martina 1989 F ITA
9 ERRIGO Arianna 1988 F ITA
10 SHANAEVA Aida 1986 F RUS
11 MAITREJEAN Corinne 1979 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
12 GEBET Gaelle 1984 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
13 DERIGLAZOVA Inna 1990 F RUS
14 UJLAKY Virginie 1984 F FRA PARIS TA (FRA)
15 LAMONOVA Eugyenia 1983 F RUS
16 MOHAMED Aida 1976 F HUN UTE Budapest (HUN)
17 GOLUBYTSKYI Carolin 1985 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 BIRYUKOVA Yulia 1985 F RUS
19 GRANBASSI Margherita 1979 F ITA
20 SYNORADZKA Martyna 1988 F POL AZS AWF Poznan (POL)
21 CIPRIANI Valentina 1983 F ITA
22 SEO Mi Jung 1980 F KOR
23 BONNIER Amelie 1984 F FRA
24 CAMMILLETTI Marta 1984 F ITA
25 BINGENHEIMER Sandra 1987 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 IKEHATA Kanae 1982 F JPN
27 KRYCZALO Katarzyna 1984 F POL
28 ERBA Carolina 1985 F ITA
29 ROSS Nicole 1989 F USA
30 CHLEWINSKA Karolina 1983 F POL
31 KHAKIMOVA Julia 1981 F RUS
32 MONACO Beatrice 1992 F ITA
33 JEON Hee Sook 1984 F KOR
34 GRUCHALA Sylwia 1981 F POL
35 WÄCHTER Katja 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 GAFURZIANOVA Kamilla 1988 F RUS
37 KOROBEYNIKOVA Larisa 1987 F RUS
38 MOUMAS Melanie 1977 F FRA
39 ROUZAVINA Ianna 1982 F RUS
40 MORI Yuki 1984 F JPN
41 CHEN Jinyan 1988 F CHN
42 PIGLIAPOCO Claudia 1983 F ITA
43 TRILLINI Giovanna 1970 F ITA
44 HONG Seo In 1988 F KOR
45 LEE Hye Sun 1983 F KOR
46 GUYART Astrid 1983 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
47 LE Huilin 1989 F CHN
48 BENTLEY Anna 1981 F GBR
49 WILLETTE Doris 1988 F USA
50 VARGA Katalin 1980 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
51 DAI Huili 1988 F CHN
52 LYCZBINSKA Hanna 1990 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
53 LELEIKO Olga 1977 F UKR
53 TEO Serena 1984 F ITA
55 GONZALEZ Mariana 1979 F VEN
56 MERKL Larissa 1983 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
57 EMANUEL Martina 1985 F GBR MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
58 PETERSON Monica 1984 F CAN
59 YOSHIZAWA Chie 1984 F JPN
60 PRESCOD Nzingha 1992 F USA
61 CALISSI Olga Rachele 1992 F ITA CS Livorno (ITA)
62 RYAN Kelleigh 1987 F CAN
63 SIMONCELLI Marta 1982 F ITA
64 ZACKE Martina 1984 F GER SC Berlin (GER)
65 STRANIERO Stefania 1991 F ITA
66 THIBUS Ysaora 1991 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
67 THERRIEN Annie-Claude 1986 F CAN
68 FOSSE Theodora 1988 F FRA
69 SUN Jing 1993 F CHN
70 FUJIWARA Hitomi 1980 F JPN
71 GEURTS Djinn 1988 F NED
72 KHISMATULINA Olena 1978 F UKR
73 SINGH Ambika 1992 F USA
74 BERTA Adrienn 1984 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
75 CZEGLEDY Edina 1978 F HUN
76 MERKL Roxanne 1988 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
76 MATYSIK Marta 1985 F POL
78 LIN Po Heung 1985 F HKG
79 BRYARS Hannah 1987 F GBR
80 LU Margaret 1994 F USA
81 MOSKOVSKA Anastasiya 1991 F UKR Nikolaev (UKR)
82 LAU Hiu Wai 1991 F HKG
83 CHEUNG Ho King 1991 F HKG
84 KREISS Fanni 1989 F HUN UTE Budapest (HUN)
85 PARRILLA Luisa M. 1982 F PUR
86 SHI Yun 1989 F CHN
87 YIN Zhu 1988 F CHN
88 NATTAN Sarolta 1979 F HUN Terezvaros (HUN)
89 LEVIN Eve 1992 F USA
90 FUENMAYOR CHOLES Johana Beatriz 1978 F VEN
91 GROSLAMBERT Julie 1987 F BEL CE Européen de Bruxelles (BEL)
92 WADA Naoko 1990 F JPN
93 ZEISS Madison 1994 F USA
94 ICHIKAWA Michiko 1982 F JPN
95 1st round ESSL Regina 1989 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
96 1st round SHI Yun 1992 F CHN
97 1st round KLEINBERGER Sandra 1984 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
98 1st round VOLPI Alice 1992 F ITA
99 1st round SCHULT Katharina 1986 F GER SC Berlin (GER)
100 1st round BASS Krystal 1987 F PUR
101 1st round CHENTSOVA Kateryna 1991 F UKR Nikolaev (UKR)
102 1st round GRUBE Melanie 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
103 1st round MCKENZIE Lisa 1989 F GBR
104 1st round BENNETT Claire 1985 F GBR
104 1st round ANG Joan Liting 1990 F SGP YMC (SGP)
106 1st round TAY Yu Ling 1987 F SGP
107 1st round GEORGES Ephiphany 1992 F USA
108 1st round NG Ruth Yi Lin 1986 F SGP
109 1st round RIHANDINI Verdiana 1983 F INA
110 1st round GROSLAMBERT Delphine 1989 F BEL CE Européen de Bruxelles (BEL)
111 1st round WOJTKOWIAK Malgorzata 1982 F POL AZS AWF Poznan (POL)
112 1st round CARBONE Alejandra-A. 1975 F ARG
113 1st round DABROCK Oxana 1981 F MDA
114 1st round COMERFORD Shannon 1988 F CAN
115 1st round MAYASARI Inca 1992 F INA
116 1st round MELENDEZ Karla 1991 F PUR
117 1st round PONZONI Eleonora 1989 F GBR
118 1st round TO Suet Wa 1989 F HKG