Back to list

Results

The Artus Court PKQ BP
POL Gdansk
January 31, 2014 - February 1, 2014

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ERRIGO Arianna 1988 F ITA
2 PRESCOD Nzingha 1992 F USA
3 LE Huilin 1989 F CHN
3 KOROBEYNIKOVA Larisa 1987 F RUS
5 DERIGLAZOVA Inna 1990 F RUS
6 GOLUBYTSKYI Carolin 1985 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 DI FRANCISCA Elisa 1982 F ITA
8 GUYART Astrid 1983 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
9 JEON Hee Sook 1984 F KOR
10 BOUBAKRI Ines 1988 F TUN BOURG LA REINE (FRA)
11 LIU Yongshi 1990 F CHN
12 WANG Chen 1989 F CHN
13 HONG Seo In 1988 F KOR
14 VEZZALI Valentina 1974 F ITA
15 BATINI Martina 1989 F ITA
16 CHLEWINSKA Karolina 1983 F POL
17 MAITREJEAN Corinne 1979 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
18 BIRYUKOVA Yulia 1985 F RUS
19 ROSS Nicole 1989 F USA
20 ZAGIDULLINA Adelina 1993 F RUS
21 OH Ha Na 1985 F KOR
22 MYASNIKOVA Tatiana 1987 F RUS
23 WOJTKOWIAK Malgorzata 1982 F POL AZS AWF Poznan (POL)
24 WÄCHTER Katja 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 SYNORADZKA Martyna 1988 F POL AZS AWF Poznan (POL)
26 KIM Mina 1987 F KOR
27 JANG Yeaseul 1988 F KOR
28 PIRIEVA Leyla 1993 F RUS
29 HOPKA-VARGA Gabriella 1982 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
30 DURANDO Benedetta 1985 F ITA
31 DLUGOSZ Martyna 1996 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
32 HUIN Julie 1987 F FRA
33 ERBA Carolina 1985 F ITA
34 THIBUS Ysaora 1991 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
35 KIEFER Lee 1994 F USA
36 GEBET Gaelle 1984 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
37 BINGENHEIMER Sandra 1987 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
38 BLAZE Anita 1991 F FRA AUBERVILLIER (FRA)
39 LU Margaret 1994 F USA
40 KNOP Magdalena 1981 F POL
41 MORMANDI Flavia Johana 1986 F ARG
42 FENG Yumei 1992 F CHN
42 GOLEBIOWSKA Natalia 1994 F POL AZS AWF Gdansk (POL)
44 SAUER Anne 1991 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
45 KWON Saemi 1990 F KOR
46 VOLPI Alice 1992 F ITA
47 PALISZEWSKA Monika 1990 F POL
48 RYBICKA Anna 1977 F POL
49 CHEN Bingbing 1992 F CHN
50 SHAABAN Eman 1989 F EGY
50 JELINSKA Martyna 1992 F POL Budowlani Torun (POL)
52 SHEPPARD Natalia 1984 F GBR
53 CHRZANOWSKA Marika 1995 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
54 KNAPEK Edina 1977 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
54 VARGA Katalin 1980 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
56 UNN TOC Andrea 1992 F FRA ANTONY (FRA)
57 LYCZBINSKA Hanna 1990 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
58 SHI Yun 1992 F CHN
59 HONG Hyo Jin 1994 F KOR
60 NOVALIN'SKA Kristina 1989 F RUS
61 IVANOVA Anastasia 1990 F RUS
62 ROCHEL Tais 1983 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
63 NAM Hyunhee 1981 F KOR
64 ZAMBO-GOLYA Fruzsina 1994 F HUN UTE Budapest (HUN)
65 LYCZBINSKA Marta 1990 F POL
66 RYAN Kelleigh 1987 F CAN
67 WALCZYK Julia 1997 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
68 GROSLAMBERT Delphine 1989 F BEL CE Européen de Bruxelles (BEL)
69 CIPRIANI Valentina 1983 F ITA
70 YIN Zhu 1988 F CHN
71 WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
72 HAMPEL Eva 1992 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
73 SHI Yanan 1996 F CHN
74 MASSIALAS Sabrina 1997 F USA Massialas Foundation (USA)
74 RYGIELSKA Emilia 1990 F POL
76 1st round ROMANUS Stephanie 1990 F GER FC Leipzig (GER)
77 1st round REBOLLEDO Melissa 1994 F MEX
77 1st round LUPKOVICS Dora 1993 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
79 1st round BEHR Leandra 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
80 1st round SZYMCZAK Anna 1997 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
81 1st round NEHL Inke 1993 F GER Quernheimer FC (GER)
82 1st round CIVIERO Ambre 1987 F SUI
83 1st round MICHEL Nataly 1990 F MEX
84 1st round LUBEIGT Edith 1990 F FRA
85 1st round ZEISS Madison 1994 F USA
86 1st round SULIK Sandra 1996 F POL Wroclawianie (POL)
87 1st round COOK Catherine 1988 F GBR
88 1st round CARBONE Alejandra-A. 1975 F ARG
89 1st round SIBERT Catriona 1990 F GBR
90 1st round CHRZANOWSKA Julia 1997 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
91 1st round MEZA OCEGUERA Victoria Maria Isabel 1996 F MEX
92 1st round HERNANDEZ Aidee 1994 F MEX
93 1st round WALZHOFER Nicole 1993 F AUT StLFC Graz (AUT)
94 1st round HERNANDEZ Alely 1991 F MEX
95 1st round CASILLAS Lydia 1998 F MEX
96 1st round IBANEZ Delfina 1993 F ARG
97 1st round CORREA Celia 1995 F MEX
98 1st round TERNI Maria Ludmila 1988 F ARG
99 1st round VILLASEÑOR Nora Elena 1997 F MEX
100 1st round LIMA Tabata 1989 F BRA TV Cannstatt (GER)