Back to list

Results

Cadet Circuit
SVK Bratislava
January 11, 2014 - January 12, 2014

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ZHURAVLEV Vladislav 1997 M RUS
2 MILA Thibaud 1998 M FRA AVIGNON AE (FRA)
3 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
3 ROGER Enguerand 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
5 SOKOLOV Nikita 1997 M RUS
6 SREBDOLSKIY Dmitriy 1997 M RUS
7 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
8 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
9 FILES Petar 1997 M CRO MK Rapir (CRO)
10 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
11 VOLTZ Tom 1997 M FRA MEYREUIL (FRA)
12 KUCEBA Vitalijs 1997 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
13 HECHER Benoit 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
14 LAFORGE Alessandro 1997 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
15 KERUZORE Thomas 1997 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
16 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
17 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss Fencing Club (GBR)
18 LOMTEV Evgeniy 1997 M RUS
19 GU Daniel 1998 M CAN
20 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
21 SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
22 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
23 TKACHUK Ivan 1997 M UKR
24 DRONSART Aubin 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
25 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
26 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
27 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
28 MATHEY Cesar 1997 M FRA LE PECQ US (FRA)
29 GRANT Sean 1998 M CAN
30 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
31 CHUEV Alexey 1997 M RUS
32 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
33 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
33 THIVEL Quentin 1997 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
35 FRENCH Dylan 1997 M CAN
36 AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
37 HEURTIER Audric 1998 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
38 BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
39 MASSOL Arthur 1997 M FRA BOURG VALEN (FRA)
40 MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
41 BAIRA Mateo 1998 M FRA VAL D ORGE (FRA)
42 HOLLOS Tamas 1997 M HUN Szeged (HUN)
43 DE GREEF Stef 1998 M BEL
44 LOZOVIK Alan 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
45 VETROV Nikita 1998 M RUS
46 DOHERTY Nathan 1997 M GBR Sheffield Buccaneers Fencing Club (GBR)
47 TURCHYNIAK Orest 1997 M UKR Lviv (UKR)
48 SCHRÖTER Paul-Martin 1998 M GER SC Berlin (GER)
49 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
50 BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
51 HEFFERNAN Aidan 1997 M CAN
52 FISCHER Clement 1999 M FRA NICE OGC (FRA)
53 NAGY Balazs 1998 M HUN Torekves (HUN)
54 COSGUN Muhemmed Ege 1997 M TUR
55 FEASTER John 1997 M GBR Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
56 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
57 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
58 TRAVESSET Damien 1997 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
59 MOURIOUX Robin 1997 M FRA
60 BRAR Keaton Josh 1997 M CAN
61 POLKANOV Nikolay 1997 M RUS
62 CMIEL Adam 1997 M CZE Serm Ostrava (CZE)
63 PRIESTLEY Ben 1997 M GBR Team Melia Fencing Cymru (GBR)
64 PHILIPPENKO Maksim 1997 M RUS
65 MASSOL Lambert 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
66 DMITRENKO Deniss 1997 M LAT Asmens (LAT)
67 VOILET Sylvain 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
68 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
69 BLUMENTALS Renars 1997 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
70 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
71 BOROWIAK Merlin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
72 HAJAS Gergely 1998 M HUN Torekves (HUN)
73 ATABEK Gokay 1997 M TUR
74 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
75 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
76 VRBANC Tin 1997 M CRO MK VMD (CRO)
77 DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
78 CHICIUC Nicolai 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
79 AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö (SWE)
80 DROBINSKY Solal 1997 M FRA SURESNES CE (FRA)
80 KORDUPEL Lukas 1997 M BEL
82 HOPKINS Connor 1997 M CAN
83 SAUKANS Olafs 1998 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
84 PANKACZI Krisztian 1998 M HUN Budakalasz (HUN)
85 SOOKY Dominik 1998 M SVK KS Samorin (SVK)
86 BARBINTA Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
87 WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
88 TEKKUPELI Arda Can 1999 M TUR
89 SIKE Jozsef 1997 M HUN Szeged (HUN)
90 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
91 MAGYAR Aron 1998 M HUN MTK (HUN)
92 NEMETH Balazs 1997 M HUN Terezvaros (HUN)
93 KARNAUKHOV Andrey 1998 M RUS
94 CRNJAK Tom 1998 M BEL
95 YESIL Tolga 1999 M TUR
96 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
97 BUGARIN Dimitrije 1997 M SRB MK Omladinac (SRB)
98 ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
99 COUPAL Maxim 1998 M CAN
100 DEMBA Ilja 1999 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
101 BOIKOV Maksym 1997 M UKR
101 GANEEV Azamat 1997 M RUS
103 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
103 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves (HUN)
105 TELLIOGLU Erhan Temel 1997 M TUR
105 MARKOLT Daniel 1998 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
107 RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
108 KISS Bogdan 1998 M HUN Torekves (HUN)
109 ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
110 ABRAMOV Oleksandr 1997 M UKR Nikolaev (UKR)
111 KUZUB Vitaliy 1998 M UKR
112 TURAN Alihan 1998 M TUR
113 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
114 LOVYAGIN Maxim 1998 M RUS
115 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
116 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
117 LAMBRECHTS Jo 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
118 MACHETANZ Arne 1998 M GER OFC Bonn (GER)
119 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
120 GHEORGHE Victor 1998 M ROU CSS Ploiesti (ROU)
121 OLIYNICHUK Tymur 1998 M UKR
122 KLEVTSOV Vladyslav 1998 M UKR
123 SCHEIBEL Philipp 1998 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
124 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
125 FRERES Hugo 1999 M BEL
126 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
127 O'HARA Oscar 1997 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
128 PAVLENKO Vitaliy 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
129 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
130 DUDCHIN Mihail 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
131 FEHRENSEN Reinhard 1998 M GER Dresdener FC (GER)
132 HELLDORF Nicolai 1998 M AUT FUK Krems (AUT)
133 ONDRUSEK Radek 1999 M CZE KS SK Zlin (CZE)
134 LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA CS Cuneo (ITA)
135 FRANK Filip 1997 M CZE USK Praha (CZE)
136 BRKLJACIC Marko 1998 M CRO CAFC Mladost (CRO)
137 EVSTIGNYEEV Roman 1999 M UKR
138 MAKO Andras 1999 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
139 NEUMANN Max 1999 M AUT FUM Mödling (AUT)
140 SHEVCHENKO Ruslan 1998 M UKR
141 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
142 1st round KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
143 1st round AUBOCK Sebastian 1998 M AUT FUM Mödling (AUT)
144 1st round LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
145 1st round ROY Markiyan 1998 M UKR
146 1st round FARKAS Gyula 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
146 1st round NEDELJKOVIC Luka 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
148 1st round TYCHLER Pavel 1998 M RSA TFS Johannesburg (RSA)
148 1st round LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
150 1st round PURGINA Viktor 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
151 1st round KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
152 1st round KARAVIDIN Dina 2000 M SRB MK Omladinac (SRB)
153 1st round GAYDUK Yaroslav 1998 M UKR
154 1st round PRAILE Clement 1999 M BEL CE Bessemans (BEL)
155 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
156 1st round HALADEJ Viktor 1997 M CZE Serm Ostrava (CZE)
157 1st round SIBOR Radek 1999 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
158 1st round SINDELAR Jiri 1997 M CZE Serm Ostrava (CZE)
159 1st round FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
160 1st round JELINEK Radovan 1998 M CZE KS SK Zlin (CZE)
160 1st round SARAGOV Nichita 1998 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
162 1st round HRUBESCH Simon 2000 M AUT FUK Krems (AUT)
163 1st round GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
164 1st round HERGAN Daniel 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
165 1st round DÖRTBUDAK Yigit Ali 1999 M TUR
166 1st round NEHEZ Denisz 2000 M HUN MK Omladinac (SRB)
167 1st round PUMMER Äolo 1998 M AUT FUK Krems (AUT)
168 1st round GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling (AUT)
168 1st round MUTIS Bora 1999 M TUR
170 1st round BARATH Ladislav 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
171 1st round SOPINSKYY Dmytro 1998 M UKR
172 1st round BARAN Oleksandr 1999 M UKR KIEW (UKR)
172 1st round SHYROKIY Igor 1999 M UKR KIEW (UKR)
174 1st round TARBUK Bruno 1999 M CRO MK VMD (CRO)
175 1st round DRAGAN Alexandru 1998 M ROU CSS Triumf (ROU)
176 1st round HAULEITNER Bernhard 1999 M AUT FUK Krems (AUT)
176 1st round ACKE Robin 1998 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
178 1st round LYPOVETSKYY Pavlo 2000 M UKR
179 1st round PAVLUK Volodymyr 1999 M UKR
179 1st round MONZIO COMPAGNONI Francesco Matyas 1999 M ITA