Back to list

Results

European Cadet Circuit
HUN Godollo
October 17, 2009 - October 18, 2009

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
2 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
3 MARZEC Kamil 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
3 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 SPEAR Will 1993 M USA
6 SINGER Martin 1994 M HUN MTK (HUN)
7 KARABINSKI Artsiom 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
8 AKULA Mikhail 1993 M BLR Dinamo (BLR)
9 HALLSTEN John 1994 M USA
10 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
11 RYJIK Alexander 1993 M USA
12 GAVRILOV Ivan 1993 M RUS
13 KUN Kolos 1993 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
14 PISETSKIY Alexey 1993 M RUS
15 KOVACS Vince 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
16 CHUNG Eugene 1993 M USA
17 YANG Steven 1993 M USA
18 AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
19 OKUNEV Artur 1993 M RUS
20 PYTEL Tomasz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
21 STREETS Kaito 1994 M JPN
22 CSABA Marton Bence 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
23 ZAPOROJCENCO Nicolai 1994 M MDA CSTA Bucuresti (ROU)
24 KOCHAN Michal 1993 M POL TMS Sosnowiec (POL)
25 PASKOV Pancho 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
26 SERIKOV Robert 1994 M RUS
27 BARANOVSKIY Alexander 1994 M RUS
28 CSJERNYIK Janos 1993 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
29 SZABO Toni 1994 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
30 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 RAMZHAEV Vladimir 1994 M RUS
32 SHTALIKAU Artur 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
33 COPTI Charles 1993 M USA
34 SYDORENKO Roman 1993 M UKR Cherkasy (UKR)
34 TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
36 SZLAMA Akos 1994 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
37 KOSHCHEEV Sergey 1994 M RUS
38 WALKER Henry 1993 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
39 GORSKIY Mikhail 1994 M RUS
40 RASKOSOV Dmytro 1993 M UKR KIEW (UKR)
41 GÖRZEN Thomas 1994 M GER FC Göppingen (GER)
42 STARSHINOV Maksim 1994 M RUS
42 BURNEV Lyuboslav 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
44 STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
45 BRAILOVSKIY Nikolay 1994 M RUS
46 WYSTEL Marcin 1994 M POL AZS AWF Katowice (POL)
47 BOTELER Harry 1993 M GBR
48 KESSLER Dennis 1993 M GER CTG Koblenz (GER)
49 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
50 JÜNGER Christian 1994 M GER FC Göppingen (GER)
51 TURNER Sean 1993 M USA
52 STEPIEN Krystian 1993 M POL OS AZS Poznan (POL)
53 OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
54 KOCH Frederik 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
55 ALKONYI Vilmos 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
56 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
57 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
57 PETROV Artem 1994 M RUS
59 VOROS Balint 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
60 SZYMIK Ryszard 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
61 ZADOW Frederick 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
62 DUKHVALOV Denis 1994 M USA
63 JOSEPHS Michael 1993 M USA
64 MUNZ Max 1994 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
65 HAUX Felix 1993 M GER FC Göppingen (GER)
66 KIM Daniel 1993 M USA
67 DROUKAS Anastasios 1993 M GRE PANELLINIOS (GRE)
68 DOMANSKI Adam William 1995 M GER FR Nürnberg (GER)
69 MANCZAK Mariusz 1993 M POL KKSz Konin (POL)
70 MATUSEVICH Aliaksandr 1994 M BLR RCPhES (BLR)
71 WAGNER Felix 1993 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
72 EDMUNDSON Sam 1994 M GBR MX Fencing Club (GBR)
73 HORVATH Gabor 1993 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
74 MCLEOD Michael 1993 M GBR Taunton Blades (GBR)
75 SIMMONS John 1993 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
76 MPOUKAS Evangelos 1993 M GRE
77 LISAJ Maciej 1993 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
78 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
79 KANAREK Krzysztof 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
80 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
81 DAVOLI Roberto 1995 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
82 EHREMANN Alex 1993 M GER FC Göppingen (GER)
83 DOWSE Niall 1994 M GBR MX Fencing Club (GBR)
84 SLINGSBY-SMITH Zachary 1993 M GBR Taunton Blades (GBR)
85 HORVATH Domonkos 1994 M HUN VASAS Budapest (HUN)
86 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
87 VAN DUYN Florian 1995 M HUN Karpati (HUN)
88 VINOKURTSEV Mikhail 1995 M RUS
89 JANASIK Adam 1994 M POL KKSz Konin (POL)
90 SLANKARD Kirk 1993 M GBR Canterbury FC (GBR)
91 ARTESI Fabio 1994 M GBR Camden FC (GBR)
92 HERBORN Malte 1994 M GER Königsbacher SC (GER)
93 TALIA Sergey 1994 M RUS
93 OBERKIRCH Yannick 1994 M GER Königsbacher SC (GER)
93 STUCHLIK Marek 1994 M POL AZS AWF Katowice (POL)
96 GHISLETTA Basilio 1994 M SUI CSL Locarno (SUI)
96 STUMPP Julian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
98 KARASSZON Ervin 1995 M HUN Budavári BSE (HUN)
98 MURADYAN Artur 1995 M RUS
100 LATZKO Bastian 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
101 HERBST Fabian 1995 M AUT FC Villach (AUT)
102 DONZELLO Riccardo 1994 M GER Königsbacher SC (GER)
103 KAPUSTYAN Yevgeniy 1995 M UKR Cherkasy (UKR)
104 BIERLAIRE François 1994 M BEL [i] CEY Yverdon (SUI)
105 GYORKE Gabor 1994 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
106 SZCZEPANIAK Hubert 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
107 MORI Shoichi 1994 M JPN
108 MALINOWSKI Kamil 1994 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
109 SANDOR Mate 1994 M HUN UTE Budapest (HUN)
110 WILLIAMS Gruffydd 1994 M GBR Salle Hunt Roeder (GBR)
111 TOTH Bence 1993 M HUN UTE Budapest (HUN)
111 MATEISIN Piotr 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
113 BOTNARI Igori 1993 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
114 DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
115 SEWERYN Bartosz 1993 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
116 MOLNAR Mark 1994 M HUN UTE Budapest (HUN)
117 RACZ Viktor 1994 M HUN Karpati (HUN)
118 PALOVICS Balint 1995 M HUN Karpati (HUN)
119 KAPTAIN Emiliano 1993 M USA
120 CASATCHIN Gheorghi 1994 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
121 ARTESI Gianfranco 1994 M GBR Camden FC (GBR)
122 ANDREEV Iliy 1995 M RUS
123 JASTRZEBSKI Filip 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
124 CZARKOWSKI Mateusz 1993 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
125 GODENY David 1994 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
125 ZIOLA Damian 1994 M POL KKSz Konin (POL)
127 DZWONIARSKI Damian 1994 M POL KKSz Konin (POL)
128 FARKAS Miklos 1995 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
129 CSEPANY Bertalan 1995 M HUN VASAS Budapest (HUN)
130 HABONY Viktor 1996 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
131 VELINOV Mihail 1993 M BUL Russe (BUL)
132 SCHLEGEL Marco 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
133 CAVACIUTI Nicholas 1994 M GBR North London SC (GBR)
134 ROGERSON Noah 1995 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
135 LUBLOVARI Soma 1994 M HUN Karpati (HUN)
136 PIEN Aleksander 1994 M POL Kolejarz 24 Katowice (POL)
137 KRAWCZYK Piotr 1993 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
138 DOHI Zoltan 1995 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
139 KOROBKO Andrey 1994 M RUS
140 HIRAMATSU Ryusei 1994 M JPN
141 DESARZENS Lionel 1995 M SUI CEF Founex (SUI)
142 DE ROBBIO Francesco 1996 M CRO Gemina Scherma (ITA)
142 HARIMA Ryuta 1993 M JPN
144 WALDHERR Michael 1994 M AUT FC Villach (AUT)
145 CSONTOS Bence 1994 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
146 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
147 SCHRILLS Tim 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
148 CACCIA Elias 1994 M SUI CSL Locarno (SUI)
149 VATEV Hristo 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
150 SYLA Patryk 1993 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
151 BAIDACHENKO Vadym 1994 M UKR Cherkasy (UKR)
152 1st round BRUGGER Gregory 1993 M SUI CEF Founex (SUI)
153 1st round LAZAR Kamil 1993 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
153 1st round FUCIK Jan 1994 M CZE SK Houstka (CZE)
155 1st round FEKETE Marcell 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
156 1st round LAWRENCE Chris 1993 M GBR Bedford FC (GBR)
157 1st round KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
158 1st round NAKAJIMA Koya 1993 M JPN
159 1st round CHIBA Shota 1993 M JPN
160 1st round POLIAKOV Alexandros 1995 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
160 1st round GARBE Frederik 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
160 1st round GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
163 1st round SGUAZZIN Filippo 1996 M ITA Gemina Scherma (ITA)
163 1st round ERDOS Gergely 1993 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
165 1st round DUDEK Maciej 1993 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
165 1st round BIALECKI Andrzej 1994 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
167 1st round BORKIEWICZ Bartosz 1994 M POL KKSz Konin (POL)
168 1st round ERI Teppei 1993 M JPN
169 1st round SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
170 1st round RUDOLF Jonatan 1995 M HUN Karpati (HUN)
171 1st round MILILLO Stefano 1996 M ITA Gemina Scherma (ITA)
171 1st round HOSHINO Takayuki 1993 M JPN
171 1st round SAITO Masato 1994 M JPN
174 1st round APOSTOLOU Spyridon 1994 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
175 1st round BRITTON Gregory 1993 M GBR Chilwell Blades FC (GBR)
175 1st round KORTVELYESI Lorinc 1994 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
175 1st round BERNER Frederic 1996 M GER TSG Eislingen (GER)
178 1st round VASS Benjamin 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
178 1st round HORVATH Barnabas 1995 M HUN Karpati (HUN)
178 1st round SYRIOPOULOS Panagiotis 1996 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
181 1st round PLONER Jiri 1996 M CZE SK Houstka (CZE)
181 1st round MATOVIC Filip 1994 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
183 1st round MOLIDOR Martin 1995 M AUT FC Villach (AUT)
183 1st round KAKARIARIS Vasileios 1998 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
185 1st round STEGER Jonas 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
186 1st round REYNAERT Samuel 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)
186 1st round NIKITIN Iurii 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
188 1st round BLETSCH Luca 1996 M GER TSG Eislingen (GER)
188 1st round KOWALINSKI Aleksander 1995 M POL AZS AWF Warszawa (POL)