Back to list

Results

1999 World Championships Cadets/Juniors
HUN Keszthely
March 30, 1999 - April 5, 1999

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SIMONCELLI Marta 1982 F ITA
2 GOLEBIEWSKI Martha 1983 F GER OFC Bonn (GER)
3 AMENT Andrea 1982 F USA
3 WOJTKOWIAK Malgorzata 1982 F POL AZS AWF Poznan (POL)
5 NECKERMANN Carolin 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 CAVAN Kathryn 1982 F USA
7 MARCOEN Krista 1983 F BEL
8 PIGLIAPOCO Claudia 1983 F ITA
9 LEE Joo-Hee 1982 F KOR
10 DEUTSCHER-WAGNER Carmen-Teresa 1983 F PAR
11 WAIBEL Claudia 1983 F AUT
12 CONSTANNTINI Mathilde 1900 F ITA
14 CHLEWINSKA Karolina 1983 F POL
15 GUYART Astrid 1983 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
16 LUITJEN Cassidy 1984 F USA
17 ROUZAVINA Ianna 1982 F RUS
18 HARPA Mihaela 1982 F ROU
19 VELDEN Clare 1982 F GBR
20 KRYCZALO Katarzyna 1984 F POL
21 REDMANN Carolin 1982 F GER OFC Bonn (GER)
22 SAFONOVA Maria 1982 F RUS
23 SAKANO Miho 1900 F JPN
24 HOPKA-VARGA Gabriella 1982 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
25 BARTONKOVA Martina 1983 F CZE
26 KOVACS Eva 1983 F HUN
27 HORIUCHI Yukyo 1900 F JPN
28 GHITA Cristina 1982 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
29 VAN GIJLSWIJK Laura 1984 F NED
30 KIM Yu Jin 1983 F KOR
31 ICHIMUTA Emilia 1983 F ROU
32 MAVRODIY Maria 1982 F UKR
33 FERREIRA Catia 1982 F POR
34 LEITNER Barbara 1982 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
35 LEE Hye Sun 1983 F KOR
36 SANTUNE Geraldine 1983 F FRA
37 BONETTI Blandine 1982 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
38 ZLINSKA Martina 1983 F CZE USK Praha (CZE)
39 KAMALEEVA Idalia 1983 F RUS
40 ANANINA Inga 1982 F LAT
41 DOKTOR Olena 1983 F UKR
42 DAOUST Elise 1983 F CAN
43 YOSHIZAWA Chie 1984 F JPN
44 FEDOROVA Alexandra 1900 F RUS
45 XU Dandan 1900 F CHN
46 RAMSAY Nicola 1982 F GBR
47 WRIGHT Elizabeth 1983 F GBR
48 HONSOVA Lucie 1983 F CZE SK St.Mesto (CZE)
49 GUCLUER Ilgin 1982 F TUR
50 JOHANSSON Sofie 1982 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
51 VRECKO Doris 1983 F CRO MK Rapir (CRO)
52 PINTO Adriana 1982 F COL
53 STUBELJ Eva-Vivien 1984 F SLO
54 KONTSEKOVA Judit 1983 F SVK
55 TIKHONOVA Yulia 1985 F ISR
56 KLEINBERGER Sandra 1984 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
57 SUSSMAN Efrat 1984 F ISR
58 HASBANI Marlene 1982 F CAN
59 KLADNIK Petra 1985 F SLO
60 MUSI Jasna 1982 F SLO
61 PARRILLA Luisa M. 1982 F PUR
61 ZAZULINA Olga 1983 F MDA Scoala de Scrima (MDA)
63 PESIC Mia 1900 F CRO
64 MELNYK Kateryna 1995 F UKR Cherkasy (UKR)
64 APSIMON Megan 1982 F CAN
66 AMM Jacqueline 1982 F RSA
68 STAROSTINA Anastasiya 1900 F KAZ
68 YU Mi Hsuan 1984 F TPE
70 CHEN Jen-Chi 1900 F TPE
71 CRUZ Jaleen 1900 F PUR
72 ROZMUSOVA Zuzana 1983 F SVK