Back to list

Results

1999 World Championships Cadets/Juniors
HUN Keszthely
March 30, 1999 - April 5, 1999

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LEE Jung-Eun 1900 F KOR
2 SIVKOVA Anna 1982 F RUS
3 BURKE Jessica 1980 F USA
3 MARKOVIC Marijana 1982 F GER
5 PATOCS Petra 1980 F HUN
6 CYGAN Olga 1980 F POL
7 KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
8 KIM In Hye 1980 F KOR
9 ERGAND Pascale 1979 F FRA
10 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
11 EMBRICH Irina 1980 F EST
12 TRZOPEK Katarzyna 1981 F USA
13 JIMENEZ LUNA Jesica 1980 F PAN
14 NETCHAEVA Elena 1979 F RUS
15 SZASZ-KOVACS Emese 1982 F HUN Vasas (HUN)
16 KARASZI Beatrix 1983 F SWE GFK Göteborg (SWE)
17 STROKA Malgorzata 1980 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
18 ALEKSEJEVA Olga 1982 F EST
19 BLAHTA Edina 1983 F LAT
20 ZHU Xiao-Min 1980 F CHN
21 DANINTHE Sarah 1980 F FRA LEVALLOIS (FRA)
22 STEVENS Arlene 1981 F USA
23 STEFFEN Tabea 1982 F SUI SEB Basel (SUI)
24 GOMES Ana 1979 F POR
25 BUHAIEV Roxana 1979 F ROU
26 SCHIERONI Laura 1981 F ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
27 KOLBE Angelika 1982 F AUT
28 HEINTZEL Dorit 1981 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
29 CAPKOVA Barbora 1980 F CZE
30 PARTALA Olga 1980 F UKR
31 ZLINSKA Martina 1983 F CZE USK Praha (CZE)
32 WAHL Charlotte 1979 F SWE MF19 Malmö (SWE)
33 DESCOUTS Audrey 1980 F FRA
34 MUKHAMEJANOVA Zarina 1900 F KAZ
35 CEOLPAN Isabella 1980 F ROU
36 MAGKANOUDAKI Dimitra 1979 F GRE ATHINAIKOS O.O. (GRE)
37 LUCCHESI Bluetta 1981 F ITA
38 KOBIAKOVA Olga 1979 F EST
39 CHUN Myung-Sung 1900 F KOR
40 RUDKIN Kate 1981 F USA
41 SHKLAR Alexandra 1981 F ISR
42 BEADSWORTH Joanna 1979 F GBR
43 HEPBURN Emily-Kate 1981 F GBR
44 LEPROHON Julie 1980 F CAN
45 DEL CAMPO Lara 1981 F ESP
46 SPINA Daniela 1980 F ITA
47 OSYCZKA Patrycia 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 MØRCH Ragni 1982 F NOR Bygdø FK (NOR)
49 VOLODINA Tetiyna 1979 F UKR
50 PEREZ Karina 1900 F PUR
51 KREMENOVA Olga 1980 F CZE
52 TULENEV Ana 1984 F ISR
53 SKORNEVSKAYA Darcia 1900 F CZE
54 RIMGAILAILE Ieva 1981 F LTU
55 BOURKEL Isabelle 1981 F LUX
56 MAYNARD Johanna 1980 F GBR
57 MORENO Mariangely 1980 F PUR
58 YAMAGUCHI Y. 1900 F JPN
59 MACESEANU Iuliana 1981 F ROU
60 HOLZ Katrin 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 BERNBACH Julia 1982 F GER BFC Basel (SUI)
61 ZILIONE Zivile 1983 F LTU
61 OLALLA Raquel 1980 F ESP
64 ZACHOU Efterpi 1979 F GRE IRIDA (GRE)
65 N PINTO Adriana 1982 F COL
65 N ROCH Ana 1900 F ESP
67 N ZHEZHEL Olena 1979 F UKR
67 N DUNNETTE Catherine 1980 F CAN
70 N HSU Mei-Ling 1900 F TPE
71 N AMARAL Maria 1900 F BRA
72 N MC CONKEY Marina 1980 F CAN
73 N GERCHIKOV Yael 1981 F ISR
75 N KATO Mayumi 1900 F JPN
77 N RODRIGUES Ana Clara Franke 1983 F BRA
77 N STOSCHITZKY Stefanie 1979 F AUT StLFC Graz (AUT)
79 N OZTURK Ceyda 1900 F TUR
80 N GORDON Lizette 1979 F RSA
83 N CRUZ Drahma 1900 F PUR
83 N MECIUTE Grita 1982 F LTU
86 N BACHORZ Ludvika 1982 F SWE
87 N LEE Hsiao Ting 1984 F TPE
87 N WU Tsai Feng 1982 F TPE