Back to list

Results

Weltcup
AUT Salzburg
March 27, 1999 - March 28, 1999

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VEZZALI Valentina 1974 F ITA
2 MOHAMED Aida 1976 F HUN UTE Budapest (HUN)
3 MAGNAN Clothilde 1973 F FRA
3 SCARPA Frida 1976 F ITA CS FORESTALE (ITA)
5 BOIKO Svetlana 1972 F RUS
6 CARLESCU-BADEA Laura-Gabriela 1970 F ROU
7 YOUCHEVA Ekaterina 1973 F RUS
8 RYBICKA Anna 1977 F POL
9 WUILLEME Adeline 1975 F FRA REIMS CE (FRA)
10 WEBER Monika 1966 F GER OFC Bonn (GER)
11 SCARLAT Roxana 1975 F ROU
12 KÖNIG Rita 1977 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 LATTY Verena 1978 F GER FC Mosbach (GER)
14 LANTOS Gabriella 1970 F HUN
15 SCHIEL Gesine 1976 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 DARCHICOURT Francoise 1971 F FRA
17 TRILLINI Giovanna 1970 F ITA
18 SZABO Reka 1967 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 GIACOMETTI Annamaria 1973 F ITA
20 BIANCHEDI Diana 1969 F ITA
21 WOLNICKA Barbara 1970 F POL
22 VARGA Katalin 1980 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
23 MOUMAS Melanie 1977 F FRA
24 WEBER Erika 1973 F GER
25 XIAO Aihua 1971 F CHN
26 VELITCHKO Olga 1965 F RUS
26 BORTOLOZZI Francesca 1968 F ITA
28 OHAYON Ayelet 1974 F ISR
29 CZUCKERMANN-HATUEL Lidia 1963 F ISR
30 ANGAD-GAUR Indra 1974 F NED AUBERVILLIER (FRA)
31 KNAPEK Edina 1977 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
32 SCHOUTERDEN Nele 1977 F BEL
33 SKLADANOWSKA Oktawia 1981 F POL
34 CERNY Christina 1978 F FRA PARIS TA (FRA)
35 COUZI DI MARTINO Camille 1971 F FRA BORDEAUX EC (FRA)
36 NATTAN Sarolta 1979 F HUN Terezvaros (HUN)
37 SHI Haiying 1978 F CHN
38 HUET Gwenaelle 1977 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
39 STAHL Cristina 1978 F ROU
40 VANTA Claudia 1968 F ROU
41 ZIMMERMANN Felicia 1975 F USA
42 LOBYNTSEVA Olga 1977 F RUS
43 COVALIU Irina 1974 F ROU
44 SEIGNEUR Celine 1975 F FRA AUBERVILLIER (FRA)
45 MA Na 1977 F CHN
46 KOPPENWALLNER-BOEHM Barbara 1964 F AUT WAT Wieden (AUT)
47 TYLSCH Christin 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 IBRAHIM Evine 1974 F FRA
49 HARRIS Lucy 1968 F GBR
50 KALLI Nikoleta 1976 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
51 SAUNIER Sandrine 1978 F FRA
52 PARISKY Lilach 1972 F ISR
53 LIU Liying 1979 F CHN
54 BALDAN Arianna 1976 F ITA
55 NAPOLITANO Marie 1977 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
56 PETSCHNIGG Eva 1981 F AUT FUM Mödling (AUT)
57 YUAN Ping 1982 F NZL
58 KUBO Noriko 1972 F JPN
59 CHALLE Morgane 1978 F FRA
60 PIVOTTI Serena 1976 F ITA GINN. COMENSE (ITA)
61 REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FUM Mödling (AUT)
62 SCHACHE Anja 1977 F GER
63 N SCHLOSSER Veronika 1981 F AUT
63 HATUEL Delila 1980 F ISR Hapoel Acco (ISR)
65 N SACCO Carole 1976 F FRA
66 N GARAMI Annamaria 1975 F HUN
67 N KASIMIRTSCHUK Nadejzka 1978 F UKR
68 N MADARASZ Magdolna 1975 F HUN
69 RHEINFELDER Sabine 1980 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
70 N JONES Melanie 1971 F USA
71 N MENG Jie 1976 F CHN
72 N GIANGASPERO Ljuba 1981 F ITA
73 N BAUER Simone 1973 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 N CONZETT Antonia 1980 F SUI
75 N JANAS Anna 1981 F POL
76 N FABIANEK Ingrid 1970 F AUT StLFC Graz (AUT)
76 WYRWICH Rabea 1980 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
78 N STRACHAN Linda-Caroline 1961 F GBR
79 N HAUNOLD Renee 1966 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
80 N KERSHAW Debbie 1977 F GBR
81 ROLAND Maya 1984 F GER OFC Bonn (GER)
82 N ZELISKO Nina 1970 F AUT UFC Wien (AUT)
83 N KLAUCK Pia 1981 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
84 N MAROSSY Linda 1981 F HUN
85 N JAMBROSIC Andrea 1971 F CRO CAFC Mladost (CRO)
86 N BECKINGHAM Elisabeth 1968 F GBR
87 N LAURENT Emilie 1977 F FRA LES LOGES (FRA)
88 N SALVALAIO Nedda 1978 F ITA
89 N DEL BIANCO Costanza 1980 F ITA
90 N ZHANG Chunming 1900 F CHN
91 N 1st round BRIX-GRUENWALD Gudrun 1900 F AUT FUM Mödling (AUT)
92 N 1st round KOLB Bettina 1981 F AUT
93 N 1st round KOLTSOVA Elena 1972 F UKR
94 N 1st round DUCKETT Rachel 1973 F GBR
95 N 1st round WÄCHTER Katja 1982 F GER
96 N 1st round SHIMO-BARRY Alex 1978 F GBR
97 N 1st round MARTELLI Raffaella 1900 F ITA
98 N 1st round TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
99 N 1st round BIMOVA Kamila 1968 F CZE
100 N 1st round WAIBEL Claudia 1983 F AUT
101 N 1st round OTRUBA Hanna 1979 F AUT
102 N 1st round LEITNER Barbara 1982 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
103 N 1st round WENINGER Isabell 1973 F AUT
104 N 1st round HENDRICKS Judith 1945 F AUT WAT Wieden (AUT)
105 N 1st round ZIMMER Sabrina 1980 F AUT
106 N 1st round KNUESLI Andrea 1980 F SUI
107 N 1st round KAMENIARZ Claudia 1900 F AUT
108 N 1st round TOMSIC Martina 1976 F SLO
109 N 1st round PLESAKOVA Martina 1900 F CZE
110 N 1st round NARATH Sophie 1900 F AUT
111 N 1st round SPAZIERER Gertrude 1938 F AUT