Back to list

Results

34. Allstar Pokal
GER Göppingen
January 17, 1999 - January 18, 1999

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LENGYEL Balazs 1980 M HUN
2 KOTHNY Wiradech 1979 M THA
3 STOS Michal 1981 M POL
3 GRIMM Philipp 1980 M GER TSG Eislingen (GER)
5 BAUER Dennis 1980 M GER Königsbacher SC (GER)
6 KUCIEBA Piotr 1979 M POL
7 SCHUBERT Sven 1980 M GER FC Göppingen (GER)
8 MICHALSKI Marcin-Dominik 1980 M POL
9 FORNARIO Riccardo 1979 M ITA ARSRM (ITA)
10 KRUCK Philipp 1980 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 ZALOMIR Florin 1984 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
12 KINDT Martin 1979 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 AQUILI Andrea 1980 M ITA
14 MÜLLER Marco 1980 M GER Königsbacher SC (GER)
15 JOHNSON Michael 1980 M GBR
16 BRAECKMAN Frederik 1979 M BEL
17 SCHULEMANN Sven 1981 M GER TSG Eislingen (GER)
18 BAUER Steven 1981 M GER Königsbacher SC (GER)
19 GRIMM Matthias 1981 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 JOLANKAI Zsolt 1980 M HUN
21 LEGGIO Danao 1982 M ITA DAUNO FOGGIA (ITA)
22 CERINA Giargio 1980 M ITA CS Torino (ITA)
23 ZONTA Jacopo 1982 M ITA
24 BRONIARCZYK Adam 1980 M POL
25 GEIGER Christian 1980 M GER FC Göppingen (GER)
26 COLIVET Olivier 1979 M FRA
27 CERINA Marcello 1982 M ITA
28 KUFIETA Adam 1979 M POL
29 CASSONE Mathieu 1979 M FRA
30 GUIDI Giacomo 1982 M ITA
31 SCHULZ Marcus 1980 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 NEUHOLD Sandor 1982 M HUN
33 STEHR Harald 1980 M GER TSG Eislingen (GER)
34 SULYOK Gergely 1979 M HUN
35 THALHEIMER Tobias 1980 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 PARIS Alexander 1981 M FRA
37 BARKO Peter 1979 M HUN
38 MOCZAR Benjamin 1979 M HUN
39 SALVINI Francesco 1979 M ITA
40 FINDEISEN Alexander 1980 M GER
41 SZELLE Gabor 1980 M HUN
42 DURAJ Marcin 1980 M POL
43 KEENTZLER Jean-Roch 1900 M FRA
44 SCHIFFER Bork 1979 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
45 MANETAS Konstantinos 1980 M GRE G.S. KARDIANI (GRE)
46 RODENBECK Till 1981 M GER FC Göppingen (GER)
47 DANCIULESCU Costel 1980 M ROU
48 BUCCIONE Matteo 1981 M ITA
49 STÖHRER Simon 1982 M GER
50 PIRISINO Riccardo 1982 M ITA
51 SCHMID Alexander 1979 M GER TSG Eislingen (GER)
52 PAVON Israel 1981 M ESP
53 BELL Tobias 1981 M GER TSV Kenten (GER)
54 MARTI Jaime 1979 M ESP
55 SPILIMBERGO Jacopo 1980 M ITA PTPD (ITA)
56 CASARES Fernando 1980 M ESP
57 PALLAY Mihaly 1982 M HUN
58 ZIANO Emmanuel 1979 M FRA KREMLIN CSA (FRA)
59 SPILIMBERGO Adriano 1980 M ITA ARSRM (ITA)
60 REMETTER Nicolas 1983 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
61 DASSAS Mickael 1982 M FRA BOULAZAC (FRA)
62 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
63 TYLKOWSKI Tomasz 1981 M POL
64 FLORCZAK Bartlomiej 1981 M POL
65 N KOWALEWSKY Rafal 1979 M POL
66 RIEKER Andreas 1982 M GER FC Göppingen (GER)
67 N KNIGHT Robin 1979 M GBR
68 N SZPYRKA Tomasz 1981 M POL
69 N EGRI Miclos 1979 M HUN
70 N SARKOEZI Gergely 1981 M HUN
71 BERGER Michael 1981 M GER
72 HOFFMANN Veit 1980 M GER TSV Kenten (GER)
73 N DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
74 NICKE Christoph 1982 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
75 BRÜSEWITZ Patrick 1982 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
76 N COLIVET Guillaume 1980 M FRA
77 GERBER Sebastian 1981 M GER OFC Bonn (GER)
78 SEDLACEK Sebastian 1981 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
79 N SARRIS Nikolaos 1981 M GRE PANELLINIOS (GRE)
80 N IVAN Paul 1979 M ROU
81 N POTHERAT Maxime 1981 M FRA
82 N TRIANTAFYLLOU Andrianos 1981 M GRE [i] ATTIKOS (GRE)
83 HÜGEL Rudi 1983 M GER FC Göppingen (GER)
84 N MASSOT Francois 1983 M FRA
85 N 1st round MACDONALD Alexander 1900 M GBR
86 N 1st round JANAHAN Marino 1981 M GBR
87 N 1st round HIRZMANN Norman 1982 M GER TV Alsfeld (GER)
88 N 1st round SAINIS Christos 1982 M GRE PANELLINIOS (GRE)
89 N 1st round CORNESSE Marcel 1983 M GER
90 N 1st round KRUCHEN David 1985 M GER
91 N 1st round JESSOP Scott 1982 M GBR
92 N 1st round BECKER Robert 1982 M GER
93 N 1st round CHARRETTE Thomas 1981 M FRA
94 N 1st round ESSIG Daniel 1980 M GER
95 N 1st round MORO Pierre 1979 M FRA
96 N 1st round SCHÜTZ Enrico 1983 M GER
97 N 1st round WHITBREAD Simon 1980 M GBR
98 N 1st round BUXTON Chris 1980 M GBR
99 N 1st round EICHHORST Alexander 1981 M GER
100 N 1st round DELENIKAS Athanasios 1981 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
101 N 1st round COTTENIE Nicolaas 1983 M BEL
102 N 1st round LIMBOS Antoine 1985 M BEL Riddle of Steel (BEL)
103 N 1st round MAHY Vincent 1983 M BEL
104 N 1st round VAN WIJNKOOP Jan-Thijs 1980 M NED
105 N 1st round INGELBRECHT Kevin 1983 M BEL
106 N 1st round PYKA Thomas 1981 M GER
107 N 1st round KURZ Oliver 1983 M GER
108 N 1st round KOLBE Simon 1984 M GER
109 N 1st round SIEGER Thorsten 1984 M GER
110 N 1st round STUMM Mario 1980 M GER
111 N 1st round SCHNARRENBERGER Cornelius 1982 M GER
112 N 1st round PRENGEL Christopher 1984 M GER
113 N 1st round METZ Alexander 1979 M GER
114 N 1st round HÖLZENBEIN Andreas 1984 M GER
115 N 1st round LINDEN Bennie 1982 M GER
116 N 1st round DE FALCO Daniel 1984 M GER
117 N 1st round BLECHSCHMID Sebastian 1982 M GER
118 N 1st round KÜBLER Kai-Fabian 1984 M GER
119 N 1st round FLEGLER Sebastian 1985 M GER
120 N 1st round STAHLECKER Kai 1985 M GER
121 N 1st round MALEK Bijan 1982 M GER
122 N 1st round SCHINDLER Constantin 1984 M GER
123 N 1st round RÖMER Dominik 1984 M GER
124 N 1st round KULASZA Peter 1983 M GER
125 N 1st round PREIS Daniel 1984 M GER FR Nürnberg (GER)
126 N 1st round SCHERER Jonas 1985 M GER FC Göppingen (GER)
127 N 1st round TRAUB Stefan 1983 M GER FC Göppingen (GER)
128 N 1st round HUPERTZ Mirco 1983 M GER
129 N 1st round RIEBETH Klaus 1981 M GER
130 N 1st round FEUERBACH Matthias 1984 M GER
131 N 1st round KUPKA Steffen 1984 M GER
132 N 1st round RINK Linus 1985 M GER