Back to list

Results

1995 Championnats du Monde Cadets/Juniors
FRA Paris
April 11, 1995 - April 16, 1995

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TAKACS Emese 1978 F BRA BHSE BUDAPEST (HUN)
2 WAWRYN Alexandra 1978 F CAN
3 PILIPONIS Ludmila 1979 F EST
3 SIGATCHEVA Evgen 1978 F RUS
5 DEJEWSKA Renata 1979 F POL
6 PATOCS Petra 1980 F HUN
7 GALACZ Boata 1978 F HUN
8 CATALETA Ramona 1979 F ITA
9 BÖTTINGER Nadja 1978 F GER
10 GELHAUSEN Diana 1978 F GER FC Mosbach (GER)
11 ROZIER Cecile 1978 F FRA
12 SERAFINNI Elena 1978 F ITA
13 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
14 KASPERSKA Barbara 1978 F GER
15 HIDAKA Emi 1900 F JPN
16 WIBERG Carin 1978 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
17 MAMONOVA Elena 1978 F KAZ
18 KARPISOVA Dagmar 1900 F SVK
19 GLANVILLE Josie 1979 F GBR
20 STROGANOVA Eugenia 1979 F RUS
21 KOBIAKOVA Olga 1979 F EST
22 FEYTIE BRAVAIS Melanie 1979 F FRA LE CHESNAY (FRA)
23 PRAGI Marika 1979 F EST
24 PELLETIER Marie-Eve 1978 F CAN
25 POKLADNIK Magdalena 1978 F POL
25 LIU Yang 1900 F CHN
27 KROL Magda 1978 F CAN
28 JEJEL Elena 1978 F UKR
29 MILLAN Andrea 1979 F MEX
30 STETTLER Mirelle 1980 F SUI
31 VOLODINA Tetiyna 1979 F UKR
32 SOULTANOVA Zarin 1900 F KAZ
33 PORTALA Olga 1900 F UKR
34 PAPIOL Vanessa 1978 F ESP
34 OPPLIGER Kathalyne 1978 F SUI
36 DELVINGT Virginie 1979 F BEL
37 CLAPIER Helene 1979 F MON
38 ZEZULOVA Zlata 1978 F CZE
39 CONEN Rachel 1980 F NED s.v. d'Artagnan (NED)
40 SILVERSTONE Ruth 1979 F GBR
41 FUSSI Heike 1900 F AUT
42 HARADA Ayumi 1900 F JPN
43 KAMPASNITSALI Katerina 1978 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
44 GOMES Ana 1979 F POR
45 WHITFIELD Melissa 1979 F GBR
46 WAHL Charlotte 1979 F SWE MF19 Malmö (SWE)
47 CARAN Romana 1979 F SRB MK Omladinac (SRB)
48 O'BRIEN Lauren 1978 F USA
49 VISNJIC Svetlana 1978 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
50 COLEY Karie 1979 F USA
51 SOIRON Melanie 1979 F FRA
52 WELLINGS Elleni 1978 F AUS
52 BUHAIEV Roxana 1979 F ROU
54 1st round IKEHATA Shizuka 1978 F JPN
55 1st round RUDKIN Kate 1981 F USA
56 1st round KUCERA Irene 1900 F AUT
56 1st round HORRILLO Belinda 1900 F ESP
58 1st round SAPIN-DORNACHER Maria 1978 F SUI CER Romont (SUI)
59 1st round ZACHOU Efterpi 1979 F GRE IRIDA (GRE)
60 1st round ONTIVEROS G Isabel 1900 F VEN
61 1st round GAMBIRASIO Carolina 1979 F ITA BUSTO ARSIZIO (ITA)
62 1st round SCHLOSSER Veronika 1981 F AUT
63 1st round LEE Yi-Hsuan 1900 F TPE
64 1st round LEE Chia-Hui 1900 F TPE
65 1st round KROCZYK Katarzyna 1980 F POL
66 1st round WU Tsai Feng 1982 F TPE