Back to list

Results

Int. A-Jgd.-Turnier
GER Koblenz
November 27, 1994 - November 28, 1994

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TULLY Linda 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 OBERKIRCHER Lisa 1980 F GER
3 PFEILSTICKER Daniela 1978 F GER TSV Calw (GER)
3 VALZ Yvonne 1978 F GER FC Schkeuditz (GER)
5 BÖTTINGER Nadja 1978 F GER
6 GELHAUSEN Diana 1978 F GER FC Mosbach (GER)
7 TRAUB Nadine 1979 F GER
8 KUHFUSS Sandra 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 OPPLIGER Kathalyne 1978 F SUI
10 RÜTH Nadine 1980 F MEX TG Hanau (GER)
11 WEIL Kerstin 1979 F GER TSG Kaiserslautern (GER)
12 LAKATOS Janet 1978 F GER SV Grün-Weiss Delmenhorst (GER)
13 STETTLER Mirelle 1980 F SUI
14 ROMAHN Natalie 1978 F GER FG Karlsruhe (GER)
15 ZU EICKEN Susanne 1979 F GER OFC Bonn (GER)
16 SCHREIBER Katja 1979 F GER TSV Korbach (GER)
17 HEUSSNER Birte 1980 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
18 QUAST Sara 1980 F GER Heidenheimer SB (GER)
19 HERTER Sylvia 1978 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
20 HARGINA Heike 1978 F GER
21 BRAUN Carmen 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 STICH Nina 1978 F GER [i] SG Weinstadt (GER)
23 DAVE Daniela 1978 F GER
24 UHLER Stefanie 1978 F GER FC Mosbach (GER)
25 SCHMITT Stefanie 1978 F GER
26 POPP Mirja 1978 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
27 BALL Tabea 1979 F GER FC Berlin Südwest (GER)
28 KOZERSKI Anja 1979 F GER SC Berlin (GER)
29 STEGER Meike 1979 F GER OFC Bonn (GER)
30 OSYCZKA Patrycia 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 NITSCHKE Katrin 1979 F GER
32 STRAUB Michele 1979 F GER Mannheimer FC (GER)
33 Round SAPIN-DORNACHER Maria 1978 F SUI CER Romont (SUI)
34 Round KROLIKOWSKI Martha 1980 F GER FC Offenbach (GER)
35 Round SELIG Lena 1980 F GER
36 Round MOON Gesa 1978 F GER
37 Round GROßER Skadi 1980 F GER
38 Round SCHMID Nicole 1974 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
38 Round HÜLLER Gordana 1980 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
40 Round HIENZ Krimhild 1979 F GER Heidenheimer SB (GER)
41 Round HOLZ Katrin 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 Round MAUCH Mareike 1978 F GER
43 Round SAGLAM Loris 1981 F GER TS Göppingen (GER)
44 Round SILVERSTONE Ruth 1979 F GBR
45 Round STRYER Lisa-Marie 1980 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
45 Round HARGINA Silke 1981 F GER
47 Round KESSLER Marion 1978 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
48 Round DUNKEL Claudia 1980 F GER Frankfurter TV (GER)
49 Round EMMERICH Nadine 1979 F GER TSV Mannheim (GER)
50 Round HEER Sabrina 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
51 Round PIRRON Dominique 1979 F GER Mannheimer FC (GER)
52 Round HÖGGER Imke 1978 F GER Soester TV (GER)
53 Round SIMON Silke 1979 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
54 Round MÜLLER Myrna 1978 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
54 Round NICOLAY Kathrin 1978 F GER FSG Dillingen (GER)
56 Round GRELCK Aline 1980 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
56 Round DAVID Katja 1979 F GER PFC Potsdam (GER)
58 Round SABOROWSKI Alissa 1979 F GER
58 Round WECKARDT Sonja 1981 F GER Heidenheimer SB (GER)
60 Round COFFIN Becky 1978 F GBR
61 Round NITZSCHE Susanne 1978 F GER SC Berlin (GER)
62 Round SCHMIDT Alexandra 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
63 Round CONEN Rachel 1980 F NED s.v. d'Artagnan (NED)
64 Round LINDEN Kerstin 1980 F GER OFC Bonn (GER)
64 Round RUTZ Petra 1981 F GER FC Mosbach (GER)
66 Round LUDWIG Anke 1978 F GER SV Waldkirch (GER)
67 Round KESS Sarah Valerie 1982 F GER Heidenheimer SB (GER)
67 Round HÖBLER Yvonne 1979 F GER Heidenheimer SB (GER)
69 Round LICHTENSTEIN Verena 1978 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
70 Round DÖRKES Miriam 1978 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
71 Round BECKER Maike 1980 F GER FC Mosbach (GER)
72 Round MCKEE Natascha 1978 F GBR
73 Round GRASMANN Meike 1979 F GER Frankfurter TV (GER)
74 Round ZIMMERMANN Yvonne 1978 F GER
75 Round BAMME Peggy 1978 F GER SC Berlin (GER)
76 Round NEHER Stephanie 1980 F GER [i] SG Weinstadt (GER)
76 Round SLABY Jutta 1980 F GER FC Mosbach (GER)
78 Round MERKHOFFER Manuela 1979 F GER Mannheimer FC (GER)
79 Round CLAUS Michelle 1978 F GER
79 Round SCHULZE Claudia 1978 F GER FC Leipzig (GER)
81 Round FEKETE Susanna 1980 F GER Heidenheimer SB (GER)
82 Round STEIN Sabrina 1980 F GER OFC Bonn (GER)
83 Round KLAAR Frederike 1980 F GER OFC Bonn (GER)
84 Round TSCHESCHLOK Marlen 1981 F GER SC Berlin (GER)
85 Round KUHNHÄUSER Sandra 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
86 Round GRUHN Katja 1980 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
87 Round BACK Simone 1979 F GER TSV Mannheim (GER)
88 Round EVERS Susanne 1980 F GER OSC Potsdam (GER)
89 Round DUNKEL Nike 1980 F GER Kölner FK (GER)
90 Round DÄBERITZ Andrea 1979 F GER Soester TV (GER)
90 Round EBERT Bettina 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
92 Round MERKES Martina 1978 F GER OFC Bonn (GER)
93 Round GERSTENBRAND Cosima 1980 F GER TS Göppingen (GER)
94 Round BAPISTELLA Nancy 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
95 Round BOTH Franziska 1981 F GER OFC Bonn (GER)
95 Round KNÜPFER Stephanie 1980 F GER OFC Bonn (GER)
97 1st round MAURER Antonia 1980 F GER FC Berlin Südwest (GER)
98 1st round BOWYER Laura 1979 F GBR
99 1st round COWEN Frances 1978 F GBR
100 1st round GERSTHEIMER Dorothee 1981 F GER FC Offenbach (GER)
101 1st round WHITFIELD Melissa 1979 F GBR
102 1st round WITTWER Diana 1978 F SUI
102 1st round MALLAND Kerstin 1979 F GER TG Dörnigheim (GER)
104 1st round DIENSTUHL Mona 1978 F GER
105 1st round FALKENSTEIN Michaela 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
106 1st round LAMONACA Cosima 1980 F GER TSV Mannheim (GER)
107 1st round DEBRIL LOISEAN Paola 1980 F GER
108 1st round WARTER Vera 1981 F GER
109 1st round STEIGER Ann-Marie 1981 F GER FC Berlin Südwest (GER)
109 1st round EMIG Susanne 1981 F GER FC Mosbach (GER)
109 1st round NIELABA Claudine 1981 F GER FCB Bern (SUI)
112 1st round VORMANN Nadja 1980 F GER TS Göppingen (GER)
112 1st round HAKE Katrin 1980 F GER Soester TV (GER)
112 1st round STEIN Juliane 1981 F GER Kölner FK (GER)
115 1st round KLAUCK Pia 1981 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
115 1st round RAPP Martina 1978 F GER TSV Mannheim (GER)
115 1st round NOSKE Nora 1979 F GER Frankfurter TV (GER)
118 1st round BASEDOW Ulrike 1982 F GER SC Berlin (GER)
118 1st round GIERISCH Alexandra 1981 F GER SC Berlin (GER)
120 1st round OBERST Verena 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
120 1st round SCHMITZ Bettine 1981 F GER FC Grunewald (GER)
120 1st round LORENZ Lisa 1980 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
123 1st round VIEWEG Miriam 1980 F GER [i] 1. FCR Godesberg (GER)
124 1st round KUSS Navina 1980 F GER TSV Mannheim (GER)
125 1st round PIRRON Veronique 1982 F GER Mannheimer FC (GER)
126 1st round HALIMA Sabine 1982 F GER