Back to list

Results

1994 Sparkassen-Cup
GER Moers
March 4, 1995 - March 5, 1995

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MEINERT Silke 1978 F GER
2 GEHRIG Verena 1979 F GER
3 HORN Sandra 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 MOON Gesa 1978 F GER
5 MÄRTSCH Kerstin 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 LOTTER Natascha 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 LATTY Verena 1978 F GER FC Mosbach (GER)
8 ZIMMERMANN Iris 1981 F USA
9 FEISER Martina 1979 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 HERTLEIN Isabell 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 HILDBRAND Francesca 1978 F SUI
12 NEUBAUER Katja 1978 F GER FSC Jena (GER)
13 NECKERMANN Carolin 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 LEIGERS Melanie 1978 F GER Osnabrücker SC (GER)
15 JORDAN Diana 1978 F GER ETUF Essen (GER)
16 BECKER Bianca 1980 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 DONATH Annekathrin 1981 F GER
18 OBERKIRCHER-SPERLING Friderike 1980 F GER MTV Mainz (GER)
19 MARKOVIC Marijana 1982 F GER
20 SCHNORR Hannah 1980 F GER ETUF Essen (GER)
21 SMART Erinn 1980 F USA
22 HAAG Miriam 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 JENNINGS Susan 1978 F USA
24 ROTTHAUS Sabine 1978 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
25 BREDEN Ute 1979 F USA
26 WALLRABENSTEIN Inga 1978 F GER Osnabrücker SC (GER)
27 ALP Zehra 1978 F NED SC Den Bosch (NED)
28 KELLERMANN Verena 1978 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
29 LUMETZBERGER Liska 1981 F AUT
30 WYRWICH Rabea 1980 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
31 VOIGT Katja 1979 F GER
32 THOMAS Salina 1978 F BEL
33 Round LANGE Claudia 1979 F GER FSC Jena (GER)
34 Round LEITSCHUH Verena 1979 F GER
35 Round RÜTH Nadine 1980 F MEX TG Hanau (GER)
36 Round BÖCK Astrid 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 Round SCHIMPELER Katharina 1978 F GER
36 Round VON REDEN Astrid 1978 F GER Kieler MTV (GER)
39 Round RIECHERT Swantje 1979 F GER SC Berlin (GER)
40 Round BETZ Amanda 1978 F DEN
40 Round ERLER Nora 1980 F GER
42 Round MARKER Ulrike 1980 F GER [i] SFV Westfalen (GER)
42 Round GRUBE Melanie 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
44 Round REICHARD Juliane 1980 F GER OFC Bonn (GER)
45 Round HAUG Katrin 1982 F GER TSG Eislingen (GER)
46 Round SCHERER Sandra 1980 F GER
47 Round SCHURRAT Christine 1980 F GER
48 Round MARCOEN Sandra 1980 F BEL
49 Round WAHL Silke 1981 F GER
49 Round SCHUMANN Nicole 1979 F GER [i] 1. FCR Godesberg (GER)
51 Round SPAZIER Melanie 1979 F GER EFG Essen (GER)
52 Round CLAUS Michelle 1978 F GER
52 Round GROßER Skadi 1980 F GER
54 Round SCHULZ Diana 1979 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
55 Round SCHMITT Nadine 1982 F GER
56 Round HAAS Paula 1978 F GER TG Hanau (GER)
57 Round FIEGER Sabrina 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
58 Round RHEINFELDER Sabine 1980 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
58 Round WILLENBRING Saskia 1978 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
58 Round HÖRSTER Maren 1979 F GER
61 Round DUNKEL Nike 1980 F GER Kölner FK (GER)
61 Round KÜPPERS Sabrina 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
63 Round GRUHN Katja 1980 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
64 Round RAUF Birte 1981 F GER Osnabrücker SC (GER)
65 Round LANGENKAMP Carolin 1981 F GER FC Offenbach (GER)
66 Round HEIDER Sandra 1979 F GER
67 Round HEMPELMANN Katharina 1980 F GER ETUF Essen (GER)
68 Round KURBJUHN Charlotte 1979 F GER
69 Round TRÖSSER Melanie 1979 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
70 Round HÜLLER Gordana 1980 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
71 Round SCHNEIDER Corinna 1978 F GER EFG Essen (GER)
72 Round FISSLER Mirja 1980 F GER VT Zweibrücken (GER)
72 Round GROES Fane 1978 F DEN Hellerup FK (DEN)
74 Round PALOTAS Stella 1979 F GER
75 Round RUTZ Katja 1978 F GER MTV Minden (GER)
76 Round GROSSER Cathleen 1978 F GER SC Berlin (GER)
77 Round SKALLA Marleen 1979 F GER
77 Round NEUFFER Myriam 1980 F GER TSG Eislingen (GER)
77 Round HABRICH Carolin 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
80 Round FREUDENREICH Anja 1978 F GER SC Berlin (GER)
81 Round VERHOEVEN Fabienne 1980 F BEL
82 Round PETSCHNIGG Eva 1981 F AUT FU Mödling (AUT)
83 Round LEHR Jana 1981 F GER OFC Bonn (GER)
83 Round WALMINGHAUS Kirsten 1978 F GER FC Moers (GER)
83 Round PAULI Petra 1978 F GER TG Hanau (GER)
86 Round STEINMEIER Daniela 1978 F GER Quernheimer FC (GER)
87 Round PIEPEREIT Sveja 1979 F GER
87 Round BERGERFURTH Anne 1980 F GER EFG Essen (GER)
89 Round BIEKER Nadine 1980 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
90 Round KNUESLI Andrea 1980 F SUI ZFC Zürich (SUI)
91 Round SOMODI Orsola 1982 F GER
91 Round HEER Sabrina 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
91 Round TSCHESCHLOK Marlen 1981 F GER SC Berlin (GER)
94 Round CHRISTIAN Diana 1981 F GER TSG Eislingen (GER)
95 Round GARDENIER Simone 1980 F GER FC Moers (GER)
95 Round WOWERIES Daniela 1980 F SUI
95 Round HAUSWIRTH Donata 1981 F GER
98 Round GÖRKE Julia 1982 F GER EFG Essen (GER)
98 Round WITTMANN Alexandra 1981 F GER TSG Balingen (GER)
100 Round NEMETH Maria Miwa 1981 F GER USC Magdeburg (GER)
101 1st round FREY Simone 1980 F GER Heidenheimer SB (GER)
102 1st round DÖRR Lisa 1979 F GER FSG Dillingen (GER)
103 1st round KRÖMKER Katrin 1980 F GER Quernheimer FC (GER)
104 1st round DÜNHÖLTER Anne 1983 F GER
105 1st round MOSQUERA Katharina 1980 F GER
106 1st round TYLSCH Christin 1981 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
106 1st round MÜLLER Anett 1978 F GER PFC Potsdam (GER)
108 1st round LÜDDECKE Pia 1981 F GER
109 1st round KLAUCK Pia 1981 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
109 1st round VENNEMANN Nicole 1979 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
111 1st round PRECHTEL Katrin 1980 F GER OFC Bonn (GER)
112 1st round STEIN Juliane 1981 F GER Kölner FK (GER)
112 1st round DAVID Katja 1979 F GER PFC Potsdam (GER)
114 1st round ZARSE Kim 1978 F GER OSC Potsdam (GER)
115 1st round DÜNHÖLTER Ines 1979 F GER [i] FC im VfL Bochum (GER)
116 1st round ROGGENKAMP Stefanie 1982 F GER Kölner FK (GER)
117 1st round AMER Tina 1982 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
118 1st round ZIMMERMANN Katja 1979 F GER OFC Bonn (GER)
119 1st round MÜLLER Friederike 1980 F GER OSC Potsdam (GER)
120 1st round SOLDAI Aurelie 1980 F BEL
120 1st round ERNST Bianca 1980 F GER TSG Eislingen (GER)
122 1st round SCHMID Irmela 1979 F GER TV Villingen (GER)
123 1st round PROSEN Nicole 1981 F GER FC Moers (GER)
124 1st round WOLFRAM Bianca 1981 F GER
125 1st round GIERISCH Alexandra 1981 F GER SC Berlin (GER)
126 1st round WICKENHÄUSER Johanna 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
126 1st round JAMSHIDIAN Tahmine Heidi 1982 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
128 1st round BERTRAM Constanze 1981 F GER
128 1st round WAGNER Iris 1981 F GER FC Offenbach (GER)
130 1st round ZIGANN Christina 1982 F GER
130 1st round SOMODI Noemi 1982 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
130 1st round KROLIKOWSKI Martha 1980 F GER FC Offenbach (GER)
133 1st round LOHSE Janine 1979 F GER [i] PSV Berlin (GER)
134 1st round WEISHAUPT Barbara 1982 F GER FC Mosbach (GER)
134 1st round EMIG Susanne 1981 F GER FC Mosbach (GER)
136 1st round STERNBERG Friederike 1979 F GER [i] PSV Berlin (GER)
137 1st round SCHIFFER Jennifer 1979 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
137 1st round VIETZ Franziska 1982 F GER Fechtcentrum Halle (GER)