Back to list

Results

30. TISSOT Grand Prix
SUI Bern
March 26, 1994 - March 27, 1994

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HENRY Jean-Michel 1963 M FRA
2 BERGER Reinhard 1965 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 VANKY Peter 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 FLEGLER Michael 1972 M GER
5 SCHMITT Arnd 1965 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
6 STEPIEN Marek 1964 M USA
7 NAWROCKI Slawomir 1969 M POL Piast Gliwice (POL)
8 JAQUET Olivier 1969 M SUI SEB Basel (SUI)
9 SRECKI Eric 1964 M FRA LEVALLOIS (FRA)
10 STEIFENSAND Marc-Konstant. 1966 M GER Heidenheimer SB (GER)
11 KOVACS Ivan 1970 M HUN
12 GLASUNOV Alexandre 1966 M RUS ZSKA Moskau (RUS)
13 HENNERKES Holger 1970 M GER OFC Bonn (GER)
14 ZUIKOV Viktor 1962 M EST
15 AHLGREN Mats 1967 M SWE SAF Solna (SWE)
16 AGUEEV Vitaly 1964 M UKR KIEW (UKR)
17 RANDAZZO Maurizio 1964 M ITA
18 LEROUX Robert 1967 M FRA
19 KULCSAR Krisztian 1971 M HUN VASAS Budapest (HUN)
20 KAABERMA Kaido 1968 M EST
21 MURATORIO Jean-Marc 1968 M FRA
22 HORVATH Csaba 1971 M HUN
23 RESEGOTTI Sandro 1966 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
23 ROBATSCH Marcus 1971 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
25 KAYSER Oliver 1973 M AUT
26 KASPER Christian 1969 M GER
27 GAJEWSKI Franck 1969 M FRA
28 MAZZONE Luigi 1974 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
29 GORBACHUK Oleksandr 1972 M UKR
30 RIVAS NIETO Mauricio 1964 M COL
31 LEGAL Yvan 1969 M FRA LUCE FDJ (FRA)
32 PILLAC Cedric 1973 M FRA
33 MAZZONI Angelo 1961 M ITA CS CARABINIERI ROMA (ITA)
34 BORRMANN Elmar 1957 M GER
35 KOLOBKOV Pavel 1969 M RUS
36 STRZALKA Mariusz 1959 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
37 PANTANO Stefano 1962 M ITA Fiame Oro Rom (ITA)
38 CHOUINARD Jean-Marc 1963 M CAN
39 FRIEDLI Markus 1961 M SUI FCB Bern (SUI)
39 REZANKA Ota 1970 M CZE
41 STRAUB Gerrit 1966 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
42 MILANOLI Paolo 1969 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
43 FRANCIS Alan 1971 M CAN
44 BAKONYI David 1968 M CAN
45 LANG Daniel 1971 M SUI SEB Basel (SUI)
46 CAZAERCK Steven 1964 M BEL
47 BURRONI Davide 1972 M ITA
48 BERMOND Andrea 1964 M ITA CS DEL FINO (ITA)
49 TOULLY Jean 1957 M LUX
50 KRAJEWSKI Günther 1971 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
52 GOMEZ Andres 1967 M SWE FFF Stockholm (SWE)
53 KALASCHNIKOW Alexei 1971 M RUS
54 DI MARTINO Jean-Francois 1967 M FRA ST GRATIEN (FRA)
55 PAZ Juan Miguel 1966 M COL
56 OBRY Hugues 1973 M FRA LEVALLOIS (FRA)
56 BOVIS Mario 1969 M ITA
58 BEKETOV Alexander 1970 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
59 LLORENS Cesar 1965 M ESP
60 BOUILLOT Francois 1964 M FRA NOGENT LE PX (FRA)
61 CARBONI Alberto 1964 M ITA
62 HIRSCHI Daniel 1900 M SUI
63 ZAKHAREVITCH Valerian 1967 M RUS
64 KATCHIOURINE Serguei 1973 M KGZ
65 KAUPERT Stefan 1967 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
66 N BUERGIN Nicolas 1971 M SUI
67 N SCHAIER Davide 1973 M ITA CS CARABINIERI ROMA (ITA)
68 N POP Adrian 1985 M ROU CS Satu Mare (ROU)
69 N APANASSENKO Nik 1900 M UKR
70 N DEPTA Ales 1964 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
71 N KARDOLUS Arwin 1964 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
72 N GIGER Daniel 1949 M SUI
72 HERRIGT Jörg 1969 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 N DI RUSSO Andrea 1972 M ITA
75 N DELHOMME Remy 1967 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
75 N DIMOV Dmitriy 1969 M KAZ
77 N SPELTZ Michel 1954 M LUX
78 N LE ROY Stephane 1973 M FRA
79 LÜCKE Oliver 1965 M GER OFC Bonn (GER)
79 N PRUNIER Lionel 1966 M FRA ST GRATIEN (FRA)
81 N JECMINEK Roman 1967 M CZE
82 N SZKLARSKI Tomasz 1971 M POL
83 RATHERT Andre 1973 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
84 N BURRI Patrick 1966 M SUI ZFC Zürich (SUI)
85 KLOSTERMANN Tobias 1972 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
85 N PANTELIMON Gabriel 1968 M BUL CSA Steaua Bucuresti (ROU)
87 N LOIT Meelis 1971 M EST
88 N MILAN Cornel 1971 M ROU
89 STRITTMATTER Swen 1969 M GER FA Rheinfelden (GER)
90 N KOLODZIEJCZYK Maciej 1967 M POL
91 N LAHTI Tuure Taneli 1969 M FIN Miekka Miehet (FIN)
92 N KAJAK Andrus 1965 M EST
93 N FUHRIMANN Christoph 1968 M SUI FCB Bern (SUI)
94 N ZORZENONE Sandro 1970 M SUI
95 N BERNET Robert 1968 M SUI
96 N OHRABLO Branislaw 1963 M SVK
97 N TALLIER Hugues 1973 M BEL
98 N BERRIMAN Quentin 1964 M GBR
99 N EPURESCU George 1970 M ROU
100 N PHILIPPE Frantz 1968 M FRA ST GRATIEN (FRA)
101 N PARAMONOV Maxim 1971 M UKR
102 N VILLET Stéphane 1971 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
103 N LISTON George D 1960 M GBR
104 N ZIELINSKI Dariusz 1969 M POL
104 N DI CORI Sandro 1968 M CAN
106 N DAVENPORT Robin 1946 M GBR Scaramouche (GBR)
107 N FINETTI Andrea 1975 M ITA
108 N GRAMMER Ralf 1973 M AUT FUL Linz (AUT)
109 N SCHUELER Thomas 1964 M SUI CER Romont (SUI)
110 N SPÖRRI WETTER Diego 1971 M SUI FCB Bern (SUI)
110 N SLODNJAK Martin 1976 M SLO
112 N STEPHAN Volker 1970 M GER
113 N 1st round GADOMSKI Witold 1967 M POL Piast Gliwice (POL)
114 1st round MENZEL Sven 1968 M GER SC Berlin (GER)
115 N 1st round HIRNER Wolfgang 1967 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
116 N 1st round TESAR Rüdiger 1966 M AUT HSV Wr.Neustadt (AUT)
117 N 1st round OSHIMA Marc 1968 M USA
117 N 1st round TOTOLA Gabor 1973 M HUN MTK (HUN)
119 N 1st round BAERISWYL Christian 1971 M SUI CER Romont (SUI)
120 N 1st round CAMERLINCK Joris 1900 M BEL
121 N 1st round SCHUERMAN Thierry 1965 M BEL
122 N 1st round JOSET Pascal 1975 M SUI SEB Basel (SUI)
123 N 1st round COLLING Emile 1968 M LUX Fechterring Hochwald (GER)
124 N 1st round OLYMPITIS Niki 1900 M GBR
125 N 1st round GSCHWEND Daniel 1969 M SUI FCB Bern (SUI)
126 N 1st round SALADIN Dominik 1969 M SUI
127 N 1st round SCHNEIDER Andreas 1971 M AUT
128 N 1st round FELTEN Serge 1968 M LUX
129 N 1st round GERMAKOPOULOS Andreas 1968 M GRE PANELLINIOS (GRE)
130 N 1st round KJELSEN Olaf 1967 M SUI FCB Bern (SUI)
131 N 1st round ROTHLÄNDER Herwig 1967 M AUT FUL Linz (AUT)
132 N 1st round FRAUCHIGER Lars 1971 M SUI FCB Bern (SUI)
133 N 1st round HASLINGER Fritz 1970 M AUT FUL Linz (AUT)
134 N 1st round WESTRA Heike 1956 M AHO
135 N 1st round LOVEJOY Keith 1900 M GBR London Thames Fencing Club (GBR)
136 N 1st round ANDERTON Grant 1964 M IRL
137 N 1st round ASPINALL Simon 1967 M GBR
138 N 1st round DURRER Andre 1976 M SUI
139 N 1st round LOMBART Jacques 1973 M BEL
140 N 1st round TSVETOV Youri 1962 M KAZ
140 N 1st round SZELLOE Bence 1970 M SUI
142 N 1st round O'BRIEN Michael 1969 M IRL
143 N 1st round SUCHORSKI Robert 1900 M POL
144 N 1st round TSOKAS Petros 1967 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
145 N 1st round EMCH Laurent 1958 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
145 N 1st round SELLA Pietro 1968 M LUX
147 N 1st round PASSIER Christophe 1967 M FRA LE PERREUX (FRA)
147 N 1st round ESSAIAS Tim 1900 M GBR
149 N 1st round DEN HARTOG Robert 1958 M NED
149 N 1st round OLUWOLE Olukayode R. 1964 M SLE
151 N 1st round PFULG Philippe 1953 M SUI FCB Bern (SUI)
151 N 1st round KORSCHUN Daniel 1900 M USA
151 N 1st round PHEULPIN Laurent 1970 M SUI
151 N 1st round KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
155 N 1st round SCHWEIGHAUSER Re 1900 M SUI
156 N 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
E FAGET Herve 1965 M FRA