Back to list

Results

Doris Neubert-Turnier
GER Bonn
March 11, 1994 - March 12, 1994

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GUTERMUTH Martina 1977 F GER
2 SCHACHE Anja 1977 F GER
3 GREBEHEM Marlen 1977 F GER TC Hameln (GER)
3 EIM Stephanie 1977 F USA
5 ARENS Nina 1977 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
6 TRAUB Nadine 1979 F GER
7 SAUDAN Michele 1977 F SUI
8 FUSS Ivonne 1977 F GER FC Grunewald (GER)
9 WOLF Rhena 1977 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 ROMAHN Natalie 1978 F GER FG Karlsruhe (GER)
11 PFEILSTICKER Anke 1977 F GER
12 MOON Gesa 1978 F GER
13 GELHAUSEN Diana 1978 F GER FC Mosbach (GER)
14 UHLER Stefanie 1978 F GER FC Mosbach (GER)
15 SCHMITT Stefanie 1978 F GER
16 BERNST Tina 1977 F GER FC Kassel (GER)
17 ANGERHAUSEN Julia 1977 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
18 CLEUSIX Valentine 1977 F SUI
19 STICH Nina 1978 F GER [i] SG Weinstadt (GER)
20 NITSCHKE Katrin 1979 F GER
21 QUAST Sara 1980 F GER Heidenheimer SB (GER)
22 DAVE Daniela 1978 F GER
23 HARGINA Heike 1978 F GER
24 VALZ Yvonne 1978 F GER FC Schkeuditz (GER)
25 BOSSY Jacqueline 1977 F GER SV Halle (GER)
26 OTTO Frauke 1978 F GER
27 KRICK Ramona 1977 F GER
28 SELIG Lena 1980 F GER
29 PFEIFFER Skadi 1977 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
30 HUMBERT Stefanie 1978 F GER Frankfurter TV (GER)
31 WALLRABENSTEIN Inga 1978 F GER Osnabrücker SC (GER)
32 CONEN Rachel 1980 F NED s.v. d'Artagnan (NED)
33 Round MAUCH Mareike 1978 F GER
34 Round BRAUSKE Ute 1977 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
35 Round REDANZ Kristin 1977 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 Round PIRRON Dominique 1979 F GER Mannheimer FC (GER)
36 Round LÖFFLER Imke 1977 F GER Osnabrücker SC (GER)
38 Round JAVOR Aniko 1977 F GER Heidenheimer SB (GER)
39 Round BRENNEISEN Anna 1977 F SUI
40 Round BERAN Astrid 1977 F GER
41 Round SCHREIBER Katja 1979 F GER TSV Korbach (GER)
42 Round WEBER Christina 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 Round KRAMP Claudia 1978 F GER
44 Round MÜLLER Christine 1977 F GER OFC Bonn (GER)
45 Round STRAUB Michele 1979 F GER Mannheimer FC (GER)
46 Round BALL Tabea 1979 F GER FC Berlin Südwest (GER)
47 Round ZU EICKEN Susanne 1979 F GER OFC Bonn (GER)
48 Round MERKHOFFER Manuela 1979 F GER Mannheimer FC (GER)
49 Round WALLENSTEIN Silke 1977 F GER Osnabrücker SC (GER)
50 Round FELDHOFFER Corinna 1978 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
51 Round MAURER Antonia 1980 F GER FC Berlin Südwest (GER)
52 Round JANZEN Wibke 1977 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
53 Round KOZERSKI Anja 1979 F GER SC Berlin (GER)
54 Round RIEDEN Barbara 1977 F GER OFC Bonn (GER)
55 Round HOFMANN Jutta 1977 F GER
56 Round KROLIKOWSKI Martha 1980 F GER FC Offenbach (GER)
57 Round OBERKIRCHER Lisa 1980 F GER
58 Round GRUHN Katja 1980 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
59 Round HUBER Franziska 1977 F GER Heidenheimer SB (GER)
60 Round NICOLAY Kathrin 1978 F GER FSG Dillingen (GER)
61 Round WITTMANN Julia 1977 F GER SC Berlin (GER)
62 Round HOLZ Katrin 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
63 Round TULLY Linda 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
64 Round MOKRY Anja 1977 F GER OSC Potsdam (GER)
65 Round WITTMANN Gerda 1977 F GER TSG Balingen (GER)
66 Round HORN Sandra 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
67 Round PERSCHKE Verena 1977 F GER Soester TV (GER)
68 Round BAMME Peggy 1978 F GER SC Berlin (GER)
69 Round KESSLER Marion 1978 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
70 Round MEICHSNER Sarah 1979 F GER Osnabrücker SC (GER)
71 Round PFEILSTICKER Daniela 1978 F GER TSV Calw (GER)
72 Round GIERISCH Alexandra 1981 F GER SC Berlin (GER)
73 Round PECHMANN Ulrike 1977 F GER OSC Potsdam (GER)
74 Round HOECKER Silvia 1979 F GER
75 Round HÖGGER Imke 1978 F GER Soester TV (GER)
76 Round TSCHESCHLOK Marlen 1981 F GER SC Berlin (GER)
77 Round GERSTHEIMER Dorothee 1981 F GER FC Offenbach (GER)
78 Round SABOROWSKI Alissa 1979 F GER
79 Round DÖRKES Miriam 1978 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
80 Round HEUSSNER Birte 1980 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
80 Round MALLAND Kerstin 1979 F GER TG Dörnigheim (GER)
82 Round SPRENGER Diana 1978 F GER TSG Friesenheim (GER)
83 Round OPPLIGER Kathalyne 1978 F SUI
84 Round KLAAR Frederike 1980 F GER OFC Bonn (GER)
85 1st round HELM Marcella 1978 F GER [i] SSV PCK Schwedt (GER)
86 1st round LAKATOS Janet 1978 F GER SV Grün-Weiss Delmenhorst (GER)
87 1st round DUNKEL Claudia 1980 F GER Frankfurter TV (GER)
88 1st round HEISLER Sandra 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
89 1st round GRELCK Madita 1979 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
89 1st round NITZSCHE Susanne 1978 F GER SC Berlin (GER)
91 1st round RÖHL Claudia 1979 F GER Osnabrücker SC (GER)
92 1st round KÄUFER Bianca 1978 F GER TSG Friesenheim (GER)
93 1st round HERTER Sylvia 1978 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
94 1st round FUHRMANN Jenny 1977 F GER OSC Potsdam (GER)
95 1st round STELLING Peggy 1977 F GER
96 1st round BRAUN Carmen 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
97 1st round FLEGEL Daniela 1978 F GER
98 1st round FISCHER Nicole 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
99 1st round SAPIN-DORNACHER Maria 1978 F SUI CER Romont (SUI)
100 1st round MEDLA Natalia 1977 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
101 1st round POPP Mirja 1978 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
102 1st round LICHTENSTEIN Verena 1978 F GER [i] SFG Krefeld (GER)
102 1st round STEINMETZ Ulrike 1978 F GER TSG Friesenheim (GER)
104 1st round BROCKDORFF Anna 1978 F GER FC Grunewald (GER)
104 1st round GRELCK Aline 1980 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
106 1st round SLABY Jutta 1980 F GER FC Mosbach (GER)
107 1st round BECKER Maike 1980 F GER FC Mosbach (GER)
108 1st round BAUCH Bianka 1977 F GER OFC Bonn (GER)
109 1st round SAGLAM Loris 1981 F GER TS Göppingen (GER)
110 1st round MEIßNER Sandra 1979 F GER PSV Karlsruhe (GER)
111 1st round VORMANN Nadja 1980 F GER TS Göppingen (GER)
112 1st round ZEISKE Kathrin 1977 F GER OFC Bonn (GER)
113 1st round FRIEDRICHS Jutta 1979 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
114 1st round BEHREND Viola 1977 F GER [i] SSV PCK Schwedt (GER)
115 1st round REBER Tanja 1981 F GER TSG Friesenheim (GER)
116 1st round KNÜPFER Stephanie 1980 F GER OFC Bonn (GER)
117 1st round THOMAS Nicole 1977 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
117 1st round LUDWIG Anke 1978 F GER SV Waldkirch (GER)
119 1st round NAGEL Anne 1977 F GER
119 1st round THÜR-BOXHEIMER Marieke 1980 F GER
121 1st round NEHER Stephanie 1980 F GER [i] SG Weinstadt (GER)
122 1st round KURZ Verena 1978 F GER FC Grunewald (GER)
122 1st round STEIN Sabrina 1980 F GER OFC Bonn (GER)
124 1st round WITTNER Stefanie 1977 F GER Mannheimer FC (GER)
125 1st round VIEWEG Miriam 1980 F GER [i] 1. FCR Godesberg (GER)
126 1st round STEIN Nadine 1978 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
127 1st round KLÜTER Melanie 1981 F GER TSG Friesenheim (GER)