Back to list

Results

9. Stadtwerke-Pokal
GER Bochum
December 4, 1993 - December 5, 1993

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VEZZALI Valentina 1974 F ITA
2 RYBICKA Anna 1977 F POL
3 MADARASZ Magdolna 1975 F HUN
3 MOHAMED Aida 1976 F HUN UTE Budapest (HUN)
5 WUILLEME Adeline 1975 F FRA REIMS CE (FRA)
6 DRECHSEL Claudia 1974 F GER SC Berlin (GER)
7 LOTTER Tatjana 1976 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 MEHLING Isabella 1975 F GER
9 SCHIEL Gesine 1976 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 SCARPA Frida 1976 F ITA CS FORESTALE (ITA)
11 GARAMI Annamaria 1975 F HUN
12 ANGAD-GAUR Indra 1974 F NED AUBERVILLIER (FRA)
13 MERLO Monica 1976 F ITA
14 WIESINGER Susanne 1974 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 COLAIACOMO Daniela 1975 F ITA
16 STENCEL Malgorzata 1974 F POL
17 KAZANTSEVA Viktoria 1975 F RUS
18 IBRAHIM Evine 1974 F FRA
19 MATTHÄUS Maren 1975 F GER TV Refrath (GER)
20 ZIMMERMANN Felicia 1975 F USA
21 KÖNIG Rita 1977 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 GUTERMUTH Martina 1977 F GER
23 SUPPI Roberta 1975 F ITA
24 BOFFA Cristina 1975 F ITA
25 SALVALAIO Nedda 1978 F ITA
26 MÜLLER Yvonne 1975 F GER SC Berlin (GER)
27 BERNAT Andrea 1977 F HUN
28 WAHLBRING Annette 1977 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
29 GUERASSIMOVA Alina 1975 F RUS
30 BACIGALUPO Martina 1978 F ITA
31 SEIGNEUR Celine 1975 F FRA AUBERVILLIER (FRA)
32 GALIK Monika 1976 F POL
33 VERGENTE Stefania 1976 F ITA
34 KESSLER Helgard 1974 F GER
35 VERDERAT Claire 1974 F FRA
36 LUMETZBERGER Astrid 1975 F AUT
37 CANTINI Serena 1975 F ITA
38 OSTALOVSKA Ester 1900 F POL
39 KISSINOVA Adriana 1977 F BUL
40 PLÄNKERS Birgit 1975 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
41 VAN RISSWYCK Conny 1960 F GER
42 SCHNEIDER Corinna 1978 F GER EFG Essen (GER)
43 SIDLIKOVA Lucia 1974 F SVK
44 PINTO Mathilde 1900 F FRA
45 KNAPEK Edina 1977 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
46 GAILLARD Laetitia 1976 F FRA LES LOGES (FRA)
47 DE BRUIN Monique 1977 F USA
48 BECKER Ines 1974 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
49 GANITCH Elena 1974 F RUS
50 GUNZENHÄUSER Ute 1975 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
51 HAAMEL Isabel 1976 F GER Heidenheimer SB (GER)
52 ROCCHETTI Francesca 1976 F ITA
52 ROCCATI Roberta 1975 F ITA
53 JEZERNICZKY Reka 1976 F HUN
54 BRIX-GRUENWALD Gudrun 1974 F AUT FUM Mödling (AUT)
55 KLAUDITZ Franziska 1974 F GER
56 CONDOR Boo 1974 F GBR
57 KOTSEVA Iordanka 1976 F BUL Avitohol (BUL)
58 COWEN Fiona 1976 F GBR
59 LATTY Verena 1978 F GER FC Mosbach (GER)
60 RACHEL Agnieczka 1900 F POL
61 NERGER Carola 1974 F GER Heidenheimer SB (GER)
62 HERVIEU Brigitte 1974 F CAN
63 SCHMID Stefanija 1976 F GER
64 THOMANEK Dorothea 1975 F GER
65 KRYSZTOFIAK Alexandra 1976 F POL
66 DIETZ Susanne 1974 F GER Heidenheimer SB (GER)
67 BERARDI Giorgia 1975 F ITA
68 HERTLEIN Isabell 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
69 ZIMA Hanna 1974 F POL
70 KRAVCHENKO Natalia 1976 F BLR
71 WEWERKA Kathrin 1975 F SUI
72 RAVIKOVITCH Natalia 1975 F RUS
73 GALKOWSKA Agnieszka 1977 F POL
74 LANGE Christiane 1978 F GER TK Hannover (GER)
75 LOTTER Natascha 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
76 BERNAU Ulrike 1975 F GER
77 MORLENS Laetitia 1974 F FRA
78 SCHACHE Anja 1977 F GER
79 KÖHLER Daniela 1974 F GER OSC Potsdam (GER)
80 FRASCARELLI Flaminia 1976 F ITA
81 SACCO Carole 1976 F FRA
82 MISIAK Agata 1978 F POL
83 BECKER Nicole 1977 F GER
84 MOREAU Annabelle 1976 F FRA
85 WEBER Christina 1979 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
86 ZAWADZKA Katarzyna 1976 F POL
87 KALTENBACH Simone 1975 F GER SV Böblingen (GER)
88 1st round PFEIFFER Skadi 1977 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
89 1st round WALLRABENSTEIN Inga 1978 F GER Osnabrücker SC (GER)
90 1st round BEHRENDT Barbara 1975 F AUT FUM Mödling (AUT)
91 1st round TARDITI Enrica 1974 F ITA
92 1st round KRALIKOVA Renata 1976 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
93 1st round GEHRIG Verena 1979 F GER
94 1st round IVANOVA Madlen 1993 F BUL Vitosha (BUL)
95 1st round BALDAN Arianna 1976 F ITA
96 1st round CATCHPOLE Jacquie 1974 F GBR
97 1st round PAVLOVA Guergana 1977 F BUL
98 1st round RANALLO Pascale 1976 F BEL
99 1st round MUCHA Anna 1900 F POL
100 1st round RENNER Inken 1975 F GER FC Moers (GER)
101 1st round SMITH Eloise 1978 F GBR
102 1st round MORAN Louise 1900 F GBR
104 1st round SIKE Etelka 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
105 1st round THÜRING Katharina 1977 F GER
106 1st round KERSHAW Debbie 1977 F GBR
107 1st round BREDEN Ute 1979 F USA
108 1st round CLOW Elen 1900 F GBR
109 1st round MC DOWELL Amy 1900 F USA