Back to list

Results

Trophée Carroccio
ITA Legnano
May 15, 1993 - May 16, 1993

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HENRY Jean-Michel 1963 M FRA
2 KULCSAR Krisztian 1971 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 BORRMANN Elmar 1957 M GER
3 SRECKI Eric 1964 M FRA LEVALLOIS (FRA)
5 STRZALKA Mariusz 1959 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 FAGET Herve 1965 M FRA
7 BERGER Reinhard 1965 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 LEROUX Robert 1967 M FRA
9 DELHOMME Remy 1967 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
10 ROBATSCH Marcus 1971 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
11 SCHMITT Arnd 1965 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
12 FERNANDEZ GARCIA Angel 1961 M ESP
13 STEIFENSAND Marc-Konstant. 1966 M GER Heidenheimer SB (GER)
14 DRAENERT Patric 1969 M GER
15 MURATORIO Jean-Marc 1968 M FRA
16 PROSKE Uwe 1961 M GER
17 MILANOLI Paolo 1969 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
18 VANKY Peter 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
19 DI RUSSO Andrea 1972 M ITA
20 MAZZONI Angelo 1961 M ITA CS CARABINIERI ROMA (ITA)
21 SCHAIER Davide 1973 M ITA CS CARABINIERI ROMA (ITA)
22 BURRONI Davide 1972 M ITA
23 NOWOSIELSKI Danek 1966 M CAN
24 DEPTA Ales 1964 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
25 LEGAL Yvan 1969 M FRA LUCE FDJ (FRA)
26 ANDREJEV Juri 1966 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
27 KRAJEWSKI Günther 1971 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 BERMOND Alessandro 1960 M ITA
29 DE LA PENA Fernando 1959 M ESP SAMA-M (ESP)
30 PASSIER Christophe 1967 M FRA LE PERREUX (FRA)
31 FAUCHER Cyril 1971 M FRA
32 LLORENS Cesar 1965 M ESP
33 CUOMO Sandro 1962 M ITA
34 CHOUVALOV Andrej 1965 M RUS
35 SIEBERNS Wolf 1964 M GER
36 DI MARTINO Jean-Francois 1967 M FRA ST GRATIEN (FRA)
37 BERMOND Andrea 1964 M ITA CS DEL FINO (ITA)
38 JECMINEK Roman 1967 M CZE
39 KOLOBKOV Pavel 1969 M RUS
40 HEGEDUES Ferenc 1959 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
41 GIGER Daniel 1949 M SUI FCB Bern (SUI)
42 GUGLIELMOTTO Simone 1969 M ITA
43 BRANDNER Wolfram 1959 M GER
44 MAROTO Raoul 1969 M ESP SAMA-M (ESP)
45 SZIKRAI Istvan 1965 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
46 FRANCHI Fabio 1962 M ITA
47 CHIEI Marco 1968 M ITA
48 BUERGIN Nicolas 1971 M SUI SEB Basel (SUI)
49 DOUBA Jiri 1958 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
50 BOVIS Mario 1969 M ITA
51 RANDAZZO Maurizio 1964 M ITA
52 PANTANO Stefano 1962 M ITA Fiame Oro Rom (ITA)
53 OBRY Hugues 1973 M FRA LEVALLOIS (FRA)
54 KUBICEK Tomas 1962 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
55 LÜCKE Oliver 1965 M GER OFC Bonn (GER)
56 TOTOLA Gabor 1973 M HUN MTK (HUN)
57 FEKETE Attila 1974 M HUN
58 HORVATH Csaba 1971 M HUN
59 IMRE Geza 1974 M HUN
60 PEREIRA Manuel 1961 M ESP SAMA-M (ESP)
61 CAFIERO Giovanni 1975 M ITA
62 LUPANO Fabio 1971 M BRA
63 MOCHI Gianfranco 1954 M ESP
64 FLEGLER Michael 1972 M GER
65 N PHILIPPE Frantz 1968 M FRA ST GRATIEN (FRA)
66 N SILVESTRI Roberto 1900 M ITA
67 N KOVACS Ivan 1970 M HUN
68 N BEKETOV Alexander 1970 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
69 N BERMOND Francesco 1966 M ITA
70 N LANG Daniel 1971 M SUI
71 N KAYSER Oliver 1973 M AUT
72 N ALIPPI Alessandro 1966 M ITA
73 N FENOGLIO Marco 1967 M ITA
74 N GRAND D'HAUTEVILLE Eric 1967 M SUI SEG Geneve (SUI)
75 N SZOKE Attila 1900 M HUN
76 N GLASUNOV Alexandre 1966 M RUS ZSKA Moskau (RUS)
77 N STRAUB Gerrit 1966 M SUI
78 N ERICKSON Mark 1965 M USA
79 N RIVAS NIETO Mauricio 1964 M COL
80 N ROMAGNOLI Filippo 1974 M ITA
81 N STEPHAN Volker 1970 M GER
82 N SARKOEZI Attila 1972 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
83 N JAUCH Günther 1965 M GER
84 N DI CORI Sandro 1968 M CAN
85 N REZANKA Ota 1970 M CZE
86 N ISOLA Riccardo 1963 M ITA
87 N SLOGE Eric 1970 M SWE
88 N THOMPSON Tristram 1956 M USA
89 KAUPERT Stefan 1967 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 N 1st round POLLARD William Anton 1955 M GBR
91 N 1st round HASLINGER Fritz 1970 M AUT FUL Linz (AUT)
92 N 1st round DESLOGES Francois 1900 M CAN
93 N 1st round RESEGOTTI Sandro 1966 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
94 N 1st round FRIEDLI Markus 1961 M SUI FCB Bern (SUI)
95 N 1st round SPÖRRI WETTER Diego 1971 M SUI FCB Bern (SUI)
96 N 1st round ROTA Alfredo 1975 M ITA
97 N 1st round GOMEZ Miguel 1967 M ESP
98 N 1st round MATTEUCCI Francesco 1975 M ITA
99 N 1st round BOSSALINI Alessandro 1974 M ITA
100 N 1st round PERITY Tony 1961 M GBR
101 N 1st round GORE Robert 1961 M GBR
102 N 1st round GRAMMER Ralf 1973 M AUT FUL Linz (AUT)
103 N 1st round BREDA Gunther 1900 M ITA
104 N 1st round BROGGI Corrado 1973 M ITA
105 N 1st round COLLING Emile 1968 M LUX Fechterring Hochwald (GER)
106 N 1st round FELTEN Serge 1968 M LUX
107 N 1st round FERNANDEZ ALBARRACIN Oscar 1962 M ESP
108 N 1st round RADICE Lorenzo 1900 M ITA
109 N 1st round ROTHLÄNDER Herwig 1967 M AUT FUL Linz (AUT)
110 N 1st round TASSINARI Adalberto 1900 M ITA
111 N 1st round WILLEMIN Fabrice 1900 M SUI
112 N 1st round DOSS Jean-Louis 1900 M CAN