Back to list

Results

Challenge Licciardi
FRA Aix-en-Provence
January 28, 2017 - January 29, 2017

Foil Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 JAPAN       JPN
1 ITO Takuma 1998 M JPN
1 SAITO Toshiya 1997 M JPN
1 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
1 SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
2 USA       USA
2 BRAVO Kenji 2001 M USA
2 KUMBLA Sidarth 1998 M USA
2 TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
2 ITKIN Nick 1999 M USA
3 RUSSIA       RUS
3 AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
3 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
3 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
3 ZHURAVLEV Vladislav 1997 M RUS
4 ITALY       ITA
4 BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
4 FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
4 DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
4 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
5 GERMANY       GER
5 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
5 VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER TSG Weinheim (GER)
5 BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
5 MARINO Salvatore 1997 M GER PSV Stuttgart (GER)
6 POLAND       POL
6 DE BAZELAIRE Ludwik 1997 M POL
6 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
6 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
6 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
7 FRANCE       FRA
7 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
7 ROGER Enguerand 1997 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
7 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
7 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
8 HUNGARY       HUN
8 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE (HUN)
8 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE (HUN)
8 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
8 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE (HUN)
9 ARGENTINA       ARG
9 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
9 MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
9 VARAS Erik Gabriel 1999 M ARG
10 SPAIN       ESP
10 GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
10 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
10 GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
10 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
11 GREAT BRITAIN       GBR
11 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
11 MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
11 BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
11 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
12 BELGIUM       BEL
12 CRNJAK Tom 1998 M BEL
12 DE GREEF Stef 1998 M BEL
12 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
12 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
13 AUSTRALIA       AUS
13 DALLASEN Matthew 1999 M AUS
13 MORRIS Jesse 1997 M AUS
13 LUN Alan 1997 M AUS
13 FOSTER Matt 1997 M AUS Blacklords FC (AUS)
14 DENMARK       DEN
14 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
14 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
14 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
14 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
15 NETHERLANDS       NED
15 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
15 YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
15 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
15 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
16 TURKEY       TUR
16 COSGUN Muhemmed Ege 1997 M TUR
16 YESIL Tolga 1999 M TUR
16 KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
17 SWEDEN       SWE
17 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
17 PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
17 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
17 MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
18 BRAZIL       BRA
18 FORMAN Joao 1999 M BRA CAP Paulistano (BRA)
18 MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
18 MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
19 CHILE       CHI
19 OTAYZA Vicente 2000 M CHI
19 ALARCON Gustavo 1999 M CHI
19 ALARCON Juvenal 1997 M CHI
19 ALARCON Leopoldo 2001 M CHI