Back to list

Results

2009 World Championships Cadets/Juniors
GBR Belfast
April 5, 2009 - April 6, 2009

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ADAMOV Anton 1990 M RUS
2 HEREY Anatolii 1989 M UKR
3 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
3 GLEBKO Anton 1989 M RUS
5 SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
6 BOYADZHIEV Kristian 1991 M BUL Sofia (BUL)
7 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
8 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
9 DUNCAN Corwin 1989 M USA
10 PONOMARENKO Yaroslav 1989 M UKR
11 DE METS Bert 1990 M BEL Confrerie Gent (BEL)
12 VONEN Joakim 1990 M NOR Bergens FK (NOR)
13 SAZONAU Yauheni 1989 M BLR SCAF RB (BLR)
14 COURTOIS Romain 1989 M FRA
15 JUSSIFOV Kenan 1990 M EST
16 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
17 VON PLATEN Victor 1989 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
18 BONILLA Rostyn 1992 M VEN
19 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
20 CREMER Benjamin 1990 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
21 LAVOIE Vincent 1989 M CAN
22 ROSELLO Pau 1990 M ESP SEA-T (ESP)
23 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
24 NIKOLIC Luka 1990 M SRB MK Silni (SRB)
25 WHITE Ben 1991 M GBR
26 MO Kevin 1990 M USA
27 DE VRIES Matthijs 1989 M NED Fencing Ermelo (NED)
28 HASAN Fahed 1989 M KUW
29 PARAVICINI Giacomo 1989 M SUI SEB Basel (SUI)
30 ZUPANCIC David 1991 M SLO SS Tabor (SLO)
31 PROKHOROV Dmytry 1990 M ISR
32 SCHRÖDER Emil 1991 M RSA Ere Sabel Mokopane (RSA)
33 BOREYKO Denys 1989 M UKR KIEW (UKR)
34 HANCZVIKKEL Mark 1990 M HUN Balaton (HUN)
35 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
36 KHALEEL Mohammad 1989 M JOR
37 FERRARIS Luca 1989 M ITA
38 SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
39 SAPONJA Peter 1990 M SLO
39 TRUBACHEV Alexey 1991 M KAZ
41 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
42 MAY Jonathan 1991 M GBR
42 LIU Wei 1990 M CHN
44 LAMBERT Mykael 1990 M CAN
45 SCHIAVINA Riccardo 1989 M ITA
46 ROKOSZ Lukasz 1989 M POL Muszkieter Gliwice (POL)
47 GARDNER Karl 1990 M CAN
48 FILE Matyas 1991 M HUN Balaton (HUN)
49 GLANE Sebastian 1989 M GER Osnabrücker SC (GER)
50 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
51 BIDOVEC Jan 1989 M SLO SS Tabor (SLO)
52 SONG Jae Ho 1990 M KOR
53 KIM Yun Tae 1991 M KOR
54 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
55 SILINS Arturs 1989 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
56 BUDAI Daniel 1989 M HUN BHSE (HUN)
57 LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
58 JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
59 DA SILVA SOUZA Flavio 1989 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
60 ROIG David 1992 M ESP
61 SAMUELSSON Anton 1990 M SWE GFK Göteborg (SWE)
62 YARINOVSKY Roman 1991 M ISR
63 MAISONET Hector 1992 M PUR
64 SEEVE Teemu 1992 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
65 1st round ABDALLA Ahmed 1989 M EGY
66 1st round BROEKMAN Mick 1992 M NED N.S.S.V. Don Quichote (NED)
67 1st round TIMOCE Andrei 1989 M ROU CSM Oradea (ROU)
68 1st round KAULL James 1991 M USA
69 1st round JÖNSSON Andreas 1991 M SWE GFK Göteborg (SWE)
70 1st round SHI Gaofeng 1992 M CHN
71 1st round GASPAR Laszlo Gedeon 1989 M ARG
71 1st round LEWIS James 1989 M AUS
73 1st round REINDAHL Kasper 1990 M DEN Trekanten København (DEN)
74 1st round UEHARA Koshiro 1991 M JPN
75 1st round HIRANO Yoshiki 1989 M JPN
76 1st round HALLER Rudolf 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
77 1st round SHI Zhibo 1993 M CHN
78 1st round LEUNG Kimble Raphael 1989 M HKG
79 1st round FEDZIARYN Aliaksei 1989 M BLR SC TUFB (BLR)
80 1st round NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
81 1st round PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
82 1st round FAYEZ Ayman 1991 M EGY
83 1st round ARNANZ Adrian 1992 M ESP CREA-M (ESP)
84 1st round ALBERS Christiaan 1990 M NED
85 1st round MILHARADAS Nuno 1989 M POR
86 1st round CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
87 1st round NEFAS Edvinas 1991 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
88 1st round GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
89 1st round LANNO Georg-Marten 1992 M EST Tallinna Mook (EST)
90 1st round BLINOV Jevgeni 1989 M EST
91 1st round HARRIS James 1990 M GBR
92 1st round LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
92 1st round ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
94 1st round MARKULIS Aleksejs 1991 M LAT
95 1st round JUNG Sungkug 1989 M KOR
96 1st round HERNANDEZ RODRIGUEZ Lucas Alberto 1991 M ESA
97 1st round ESTRADA Ketziel 1991 M PUR
98 1st round MILAK Dino 1991 M NOR Bergens FK (NOR)
99 1st round LANDAVERE Alex 1991 M PER
100 1st round KHACHATRYAN Robert 1992 M ARM Noragavit (ARM)
101 1st round KHAIRAT Bassem 1989 M EGY
102 1st round NASIBOV Vakil 1990 M AZE
103 1st round SANTOS Joao-Pedro 1990 M POR
104 1st round JØRGENSEN Philippe 1989 M DEN Hellerup FK (DEN)
105 1st round BOURBON Francisco 1990 M POR
106 1st round ALKHAYYAT Yousef 1989 M KUW YAR (KUW)
107 1st round BELL Chris 1989 M NZL
107 1st round BISHOP William 1990 M NZL
109 1st round JOHNSTON LEYER Bradley 1989 M CRC
109 1st round ROTHFELD Andre 1993 M BRA BTC Barroca (BRA)
111 1st round BURNSIDE David 1991 M IRL
112 1st round ERASMUS Michael 1989 M RSA TMFC Cape Town (RSA)
113 1st round FONG Hoi Sun 1993 M HKG
114 1st round FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
115 1st round ASHOURI Taher 1990 M IRI
116 1st round NICA Daniel 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
117 1st round HARUTYUNYAN Spartak 1992 M ARM
118 1st round SHIMMURA Takuro 1990 M JPN
119 1st round GUJINOVIC Luka 1992 M CRO MK Split (CRO)
120 1st round GARCIA GARCIA Gustavo Adolfo 1994 M VEN
121 1st round JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
122 1st round KREY Henrik 1990 M NOR
123 1st round ALLEN Robert 1991 M RSA
124 1st round TARDI Zoltan 1989 M ROU CSM Oradea (ROU)
125 1st round RASULOV Tehran 1990 M AZE
126 1st round ARUTYUNYANTS Artyom 1990 M LAT
127 1st round STONE Jacob 1989 M AUS
128 1st round PINTO Santiago 1992 M COL [i] C.E.E. Madrid (ESP)
129 1st round FLORES GONZALEZ Mariano Gaston 1991 M ARG
130 1st round DAKASHEV Hristo 1990 M BUL
131 1st round VILLALOBOS Andres 1990 M PER
132 1st round GEBER Lav 1990 M CRO MK Lokomotiva (CRO)
133 1st round MASHHADBAN Mohammad Hadi 1990 M IRI
134 1st round RAHIMI HARDOROUDI Mohammad 1990 M IRI
135 1st round KARKALIK Matej 1991 M SVK BSK Bratislava (SVK)
136 1st round TODOROV Ivan 1991 M BUL
137 1st round MAMMADOV Farid 1994 M AZE
138 1st round GODOY Julian 1993 M CRC
139 1st round THIJZEN Myron 1990 M ARU