Back to list

Results

2007 World Championships Cadets/Juniors
TUR Belek
April 13, 2007 - April 14, 2007

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WERTSÉN Emma 1988 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
2 MURONI Marzia 1988 F ITA
3 BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 MOSLER-PLURA Dominika 1989 F POL AZS AWF Katowice (POL)
5 SHECHTMAN Iris 1990 F ISR
6 MESTRES Julie 1987 F FRA PARIS UC (FRA)
7 ANTAL Edina 1990 F HUN VASAS Budapest (HUN)
8 HURLEY Courtney 1990 F USA
9 MINTS Yelena 1988 F ISR
10 RIZZI Giulia 1989 F ITA
11 DABROWA Katarzyna 1989 F POL
12 TOTH Annamaria 1988 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
13 HENNING Verena 1988 F GER Heidenheimer SB (GER)
14 WESTMAN Nina 1989 F SWE FFF Stockholm (SWE)
15 YU Jinsil 1988 F KOR
16 LAVOIE Gabrielle 1989 F CAN
17 SHASHARINA Elena 1987 F RUS
18 MARTIN-CASTILLO Elena 1988 F ESP [i] S.A. Madrid (ESP)
19 CARPEGNA Sara 1988 F ITA
20 DOUBOVA Dominika 1990 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
21 LEE Hyo Seon 1988 F KOR
22 ZADOROZHNA Olha 1990 F UKR
23 DE LEOTARD Marion 1987 F FRA
24 LIU Yaoying 1988 F CHN
25 GRIBOVA Valentina 1987 F EST
26 KOCK Catharina 1991 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
27 LAWRENCE Corinna 1990 F GBR
28 CID Monica 1988 F ESP
29 IZSO Katalin 1987 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
30 SOMA Yuki 1987 F JPN
31 LAZAR Roxana 1987 F ROU CSU Craiova (ROU)
32 LIU Nana 1988 F CHN
33 PERDIKA Despina 1987 F GRE PANELLINIOS (GRE)
34 KOCHNEVA Olga 1988 F RUS
35 GRUMIER Mathilde 1987 F FRA LEVALLOIS (FRA)
36 STAHLBERG Sabrina 1989 F GER FC Offenbach (GER)
37 SCANLAN Susannah 1990 F USA
37 ZVEREVA Yana 1989 F RUS
39 SUN Yujie 1992 F CHN
40 EPP Vanessa 1987 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 SMETANINA Aleksandra 1987 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
41 GOLDIE Brita 1987 F CAN
43 ALBINI Elisa 1990 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
43 EL-SAYED Aja 1989 F EGY
45 SAKANO Yuri 1987 F JPN
46 HURLEY Kelley 1988 F USA
47 JAHN Cheryl 1991 F GER OFC Bonn (GER)
48 OLEINIK Julia 1989 F EST Pohjakotkas (EST)
48 DYMAR Katerina 1987 F UKR
50 VACINOVA Gabriela 1989 F CZE USK Praha (CZE)
51 CIPAROVA Dagmar 1989 F SVK BSK Bratislava (SVK)
52 YAUSIUK Tatsiana 1988 F BLR
52 HOOGE Karin Louise 1990 F DEN KFK Kalundborg (DEN)
52 KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
55 MA Cheuk Kwan 1990 F HKG
56 TRZEBINSKA Ewa 1989 F POL UKS ZOLIBORZ (POL)
57 PIASECKA Caroline 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
58 HJORT NIELSEN Anne Katrine 1989 F DEN Hellerup FK (DEN)
59 BESBES Sarra 1989 F TUN ST MAUR VGA (FRA)
60 MARCO Nuria 1987 F ESP
61 MELENDEZ Alexandra 1990 F PUR
62 FERDMAN Alina 1989 F ISR
63 CHANG Chialing 1987 F TPE
64 SHAFIEI LANGARI Atieh Sadat 1988 F IRI
65 1st round VICATOS Giselle 1989 F RSA UCT Cape Town (RSA)
66 1st round FOSSUM Mariella 1989 F NOR Bygdø FK (NOR)
67 1st round ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB (GER)
68 1st round GIBSON Emma-Grace 1988 F GBR
69 1st round POP Simona 1988 F ROU CS Satu Mare (ROU)
70 1st round HSU Jo-Ting 1990 F TPE
70 1st round VALOY Nadine 1989 F NOR Njård Fekting (NOR)
72 1st round KIM Myeong Seon 1988 F KOR
73 1st round OLAH Zsofia-Borbala 1988 F FIN Kalpaveljet (FIN)
74 1st round DE PESTEL Amber 1988 F BEL
75 1st round JORQUERA PALMER Daria 1988 F CAN
76 1st round NARJALA Lakshmi 1988 F IND
77 1st round DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
78 1st round ZICHOVA Romana 1989 F CZE
79 1st round DOIG CALDERON Maria Luisa 1991 F PER
79 1st round STEENSEN Anna-Kiel 1987 F DEN Hellerup FK (DEN)
81 1st round PETRICEANU Ioana 1988 F ROU
82 1st round WILSON Seri 1988 F AUS
83 1st round KHISSAMUTDINOVA Oxana 1988 F KAZ
83 1st round ENDO Risa 1989 F JPN
85 1st round SVELNIENE Agne 1988 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
86 1st round ROJAS Karilin 1988 F VEN
87 1st round ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung (AUT)
88 1st round SANTOS Ines 1989 F POR
89 1st round NASCIMENTO Sara 1988 F POR
90 1st round JEVREMOVIC Alksandra 1988 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
90 1st round OZTURK Mina 1988 F TUR
92 1st round NADEALI Vahideh 1987 F IRI
93 1st round HERMINIO Ines 1991 F POR
94 1st round BALKIR Esma 1990 F TUR
95 1st round YUNUSBAYEVA Jamilya 1988 F KAZ
96 1st round LO Pan Pan 1987 F HKG
97 1st round TANG Yin Ni 1987 F HKG
98 1st round MOHD ZAINI Nur Shaheera Shazny 1990 F MAS
99 1st round KOLMAKOVA Olga 1988 F KAZ
100 1st round ENGEL Raphaela 1988 F AUT FK Balmung (AUT)
101 1st round FEHRER Isabella 1991 F AUT FUL Linz (AUT)
102 1st round DONMEZ Duygu 1988 F TUR