Back to list

Results

Leon Paul
GBR London
December 18, 2016 - December 18, 2016

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
2 MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
3 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
3 SAITO Toshiya 1997 M JPN
5 PIVOVAROV Alexander 1995 M ISR CSKA Moscow (RUS)
6 BAKIROV Marat 1996 M RUS
7 NAGANO Yudai 1998 M JPN
8 NAGLE Christopher 1993 M AUS
9 ZAKHARIKOV Anton 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
10 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
11 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
12 BLUMENTALS Renars 1997 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
13 FILES Petar 1997 M CRO MK Rapir (CRO)
14 HASSAN Mohamed 1997 M EGY
15 MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
16 ITO Takuma 1998 M JPN
17 NAVAS Miguel 1995 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
18 BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
19 FUJIKURA Rui 1999 M JPN
20 VOLTZ Tom 1997 M FRA MEYREUIL (FRA)
21 TARASIEWICZ Maxime 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
22 FINCH Samuel Marc Leonard 1998 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
23 KHAMZIN Askar 1994 M RUS
24 MATVEEV Andrey 1996 M RUS
25 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
26 HARI Mate 1992 M HUN Terezvaros (HUN)
27 GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim (GER)
28 DE BAZELAIRE Ludwik 1997 M POL
29 GATAI Robert 1991 M HUN Budakalasz (HUN)
30 MOURRAIN Aymeric 1991 M FRA PARIS TA (FRA)
31 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
32 DAHLIN Kolja 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
33 DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
34 CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
35 CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
36 MACI Alessandro 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
37 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
38 BIRCH Jai 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
39 SHARIPOV Artur 1995 M RUS
39 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
41 BARWELL Peter 1991 M GBR
42 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
43 KHAMZIN Ernst 1994 M RUS
44 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
45 BAKO Tamas 1995 M HUN Szeged (HUN)
46 BEKKAT Thibault 1995 M FRA PARIS TA (FRA)
47 OU Feng Ming 1987 M TPE
48 BORST Sebastiaan 1984 M NED s.v. O.K.K. (NED)
49 ROSOWSKY Husayn 1991 M GBR Academy (GBR)
50 PODRALSKI Maciej 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
51 KNODT Julian 1998 M USA
52 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
52 MELIA Rhys 1990 M GBR
54 ALEXANDER David 1986 M IRL
54 RAI Rajan 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
56 KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
57 DASCALU Bogdan 1995 M ROU CSU Cluj (ROU)
58 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
59 KLEIN Felix 1995 M GER TSG Weinheim (GER)
60 KUCEBA Vitalijs 1997 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
61 MABILEAU Louis 1998 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
62 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
63 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
64 BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
65 TROFIMOV Dmitry 1995 M RUS
66 STANDEN David 1991 M GBR
67 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
68 MORRIS Richard 1991 M GBR
69 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
70 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
71 TETERIS Lukas 1996 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
72 WANG Chun Jui 1996 M TPE
73 SALVO Francesco 1998 M ITA
74 ALVARES DE OLIVEIRA Victor 1996 M CPV REIMS CE (FRA)
75 RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
76 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
77 MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
78 KORMIN Pavel 1996 M RUS
79 ERMAN Vincenzo 1992 M ITA
80 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
81 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
82 LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
83 GVOTH Martin 1998 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
84 CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
85 CUSACK Brendan Francis 1992 M IRL
86 OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
87 CHRISTEN Hendrik 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
88 SASAKI Takumi 1997 M JPN
89 LOZOVIK Alan 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
90 GARCIA APARICIO Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
91 VALTRIANI Matteo 1997 M ITA
92 BOJANOV Boris 1999 M CAN
93 DEAMER Euan 1998 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
94 SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
95 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
96 DEL MACCHIA Michele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
97 BALOGH Boldizsar 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
98 LECOCQ Hans Joachim 1991 M BEL
99 DE LANGE Kieran 1997 M GBR Salle Oxon (GBR)
100 PIETSCH Lewis 1996 M GER FC Schkeuditz (GER)
101 JALOWICA Brandon 1999 M CAN
102 HOFFMANN Henry 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
103 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
104 POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
105 VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
105 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
107 NEMETH Gabor 1993 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
108 LIM Joshua Ian 1996 M SGP Blade (SGP)
109 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
110 GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
111 CARLICK Benjamin 1997 M USA
112 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
113 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
114 BILLING Matthew 1989 M GBR
115 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
116 KOZAK Mateusz 1999 M CAN
117 NAGLE Conor 1982 M IRL
118 TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
119 KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
120 ABIDOGUN Kola 1966 M GBR
121 ITO Hiroki 1997 M JPN
122 ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
123 BROWN Bomba 1999 M GBR Cyrano FC (GBR)
123 ALDERMAN Shaun Rogers 1996 M GBR
125 LANGHAMMER Tom 1991 M GER FC Schkeuditz (GER)
126 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
127 MATYAS Balint 1994 M HUN Torekves (HUN)
128 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
129 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
130 CHEN Xing Jian 1998 M SGP Blade (SGP)
131 YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
132 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
133 MERO Mihaly 1998 M SRB MK Vojvodina (SRB)
133 KALI Andras 1993 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
135 SZEREMI Andras 1990 M HUN Budakalasz (HUN)
136 BAUM Ziv 1997 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
137 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
138 LI Daniel 2000 M CAN
139 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
140 CRIPWELL Phillip 1996 M IRL
141 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
142 1st round BROUGHAM Samuel 1992 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
143 1st round BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
143 1st round FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
145 1st round BENCZE Attila 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
146 1st round POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
147 1st round VAN HAASTER Emile 1999 M CAN
148 1st round MILLER Jakub 1998 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
148 1st round MULCAHY Isaac Miles 1997 M GBR Bath Sword Club (GBR)
150 1st round EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
150 1st round RIDSDALE Ethan 1996 M GBR Cardiff (GBR)
152 1st round KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
153 1st round SØRENSEN Julius 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
154 1st round JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
155 1st round MINDELÖF Vincent 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
156 1st round WILLIAMS Robert 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
156 1st round ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
158 1st round SAPI Ferenc 1983 M HUN Hodmezovasarhely (HUN)
159 1st round STARC Luka 1998 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
160 1st round COLL GARI Mateu 1998 M ESP CCC-M (ESP)
161 1st round DEVITT Ronnie 1997 M GBR Cyrano FC (GBR)
162 1st round WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
163 1st round GOH Yu Xiang Akira 1999 M SGP Z Fencing (SGP)
164 1st round CHOI Siu Tong Edward 1992 M HKG
165 1st round SADIQ Hussain 1994 M GBR Academy (GBR)
165 1st round PFANN Florens 1995 M GER OFC Bonn (GER)
167 1st round GUIMARAES Jose Miguel 1999 M POR SCP (POR)
168 1st round HEDENSKOG Filip 1989 M SWE EGF Solna (SWE)
169 1st round PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
169 1st round PORS Christian 1994 M DEN Trekanten København (DEN)
171 1st round ELLIKER Daniel 1990 M GBR
172 1st round DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
173 1st round SAUBER Olivier 1992 M FRA PARIS CEFC (FRA)
173 1st round ZEMAN Adam 2000 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
175 1st round CAMELO Goncalo 1998 M POR SCP (POR)
175 1st round BURN Joshua 1995 M GBR
177 1st round YUNG Ho Wai 1999 M HKG
178 1st round RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
179 1st round SAVAGE Alastair 1972 M GBR
180 1st round JOY James 1997 M GBR RLS (GBR)
181 1st round RISCO Martin 1997 M PER
182 1st round ROBINSON Daniel 1989 M GBR Sussex House FC (GBR)
183 1st round TSVEIG Ariel 1999 M ISR maccabi petah tikva (ISR)
184 1st round GROSVENOR Owen 1998 M GBR
185 1st round WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
185 1st round COOKE Dillon 1998 M USA
187 1st round GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
188 1st round CORLETT Thomas 1994 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
188 1st round OVADIA Pele 1998 M ISR
190 1st round TAPONEN Oskari 1997 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
190 1st round VAN GIJSEL Sander 1996 M BEL De Maneschermer (BEL)
192 1st round SHARMAN Conor 1993 M GBR
193 1st round SAUKANS Olafs 1998 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
194 1st round DI FRANCESCO Hugo 1996 M GBR Academy (GBR)
195 1st round MEDAN Jonathan 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
196 1st round HEMENG Oppong 1990 M GHA