Back to list

Results

42. Preis der Chemiestadt
GER Dormagen
December 10, 2016 - December 11, 2016

Sabre Mixed U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GERMANY       GER
1 GETTE Elisabeth 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
1 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
1 FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 ITALY       ITA
2 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
2 PASSARO Eloisa 1997 F ITA
2 BATTISTON Michela 1997 F ITA
2 NERI Matteo 1999 M ITA
2 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
2 LUCARINI Lucia 1998 F ITA
3 GREAT BRITAIN       GBR
3 CHART Maria 1998 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
3 EDWARDS James 2000 M GBR
3 CORBY Jessica 1998 F GBR Salle Ossian (GBR)
3 MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
3 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
3 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
4 ROMANIA       ROU
4 MARTIS Sabina 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
4 LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
4 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
4 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
4 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
4 DRAGAN Cerasela 1998 F ROU CSM IASI (ROU)
5 RUSSIA       RUS
5 SHEVELEVA Svetlana 1997 F RUS
5 NIKITINA Olga 1998 F RUS CSKA Moscow (RUS)
5 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
5 PODPASKOVA Evgenia 1998 F RUS
5 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
5 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
6 JAPAN       JPN
6 WATANABE Yuto 1998 M JPN
6 WAKITA Jumi 1999 F JPN
6 YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
6 MUKAE Ayaka 1998 F JPN
6 HOSHINO Kento 1998 M JPN
6 INANOBE Minami 1999 F JPN
7 HUNGARY       HUN
7 ZAHONYI Petra 1997 F HUN Karpati (HUN)
7 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
7 PUSZTAI Liza 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
7 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
7 KERN Bianka 1999 F HUN KVSE Budapest (HUN)
7 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
8 BULGARIA       BUL
8 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
8 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
8 GEORGIEV George 1997 M BUL Svechnikov (BUL)
8 EFIMOVA Ioanna 1999 F BUL Svechnikov (BUL)
8 ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
8 VUTOVA Teodora 2001 F BUL CSKA (BUL)
9 BELARUS       BLR
9 KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
9 UTLIK Alisa 1998 F BLR SC TUFB (BLR)
9 SLADKOVA Hanna 1999 F BLR RGUOR (BLR)
9 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
9 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)