Back to list

Results

Cadet Circuit
DEN København
December 10, 2016 - December 11, 2016

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA       RUS
1 SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
1 ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
1 BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
1 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
2 SWITZERLAND       SUI
2 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
2 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
2 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
2 IZZO Iulia 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
3 ESTONIA       EST
3 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
3 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
3 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
3 LAGE Getter 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
4 ROMANIA       ROU
4 CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
4 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
4 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
4 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
5 GREAT BRITAIN       GBR
5 LOUIS Avery 2001 F GBR
5 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern (GBR)
5 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
6 RUSSIA 2       RUS
6 MINNULLINA Ella 2002 F RUS
6 GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
6 MOISEEVA Ekaterina 2001 F RUS
6 ANDREEVA Polina 2000 F RUS
7 ITALY       ITA
7 ROSSATTI Emilia 2001 F ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
7 CAMPANI Letizia 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
7 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
7 KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
8 FINLAND       FIN
8 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
8 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
9 CANADA       CAN
9 KIS-TOTH Natasha 2000 F CAN
9 ZOZULYA Christina 2002 F CAN
9 WANG Shirley 2000 F CAN
9 MASON Emily 2000 F CAN
10 CANADA 2       CAN
10 LEONARD Ariane 2001 F CAN
10 GUO Zi Shan 2002 F CAN
10 BOUDREAU Justine 2001 F CAN
10 DIB Vanessa 2000 F CAN
11 ITALY 3       ITA
11 VERDESCA Liliana 2003 F ITA LESCU - CLUB SCHERMA LECCE (ITA)
11 CALDERARO Margherita 2001 F ITA CS Roma (ITA)
11 COMBA Vittoria 2001 F ITA TOISE (ITA)
11 BILLI Sofia 2002 F ITA RALUG (ITA)
12 GREAT BRITAIN 2       GBR
12 FOXWELL-MOSS Taylor 2001 F GBR Plymouth FC (GBR)
12 OIEN Jacqueline 2001 F GBR Haverstock FC (GBR)
12 SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
13 ITALY 2       ITA
13 BARBIERI Matilde 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
13 RIGAZZI Ottavia 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
13 PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
13 GRECO Silvia 2000 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
14 GREAT BRITAIN 3       GBR
14 PALANO Elena 2000 F GBR
14 SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
14 STEWART Alex 2001 F GBR
15 CROATIA       CRO
15 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
15 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
15 KUNA Jana 2000 F CRO
16 SWEDEN       SWE
16 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
16 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
16 THORED Nathalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
16 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
17 DENMARK       DEN
17 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
17 STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
17 FLEDELIUS Kamma Ramsing 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
17 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
18 ESTONIA 2       EST
18 KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
18 PRELA Anna 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
18 GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
18 SMOTSKOVA Zinaida 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
19 ROMANIA 2       ROU
19 OLTEANU Daria 2003 F ROU CSS 1 Constanta (ROU)
19 MERAN Andra 2001 F ROU CSS 1 Constanta (ROU)
19 VISAN Stefania 2001 F ROU CSS 1 Constanta (ROU)
20 GREAT BRITAIN 4       GBR
20 SADLER Louise 2001 F GBR
20 BARNES Rachel 2000 F GBR
20 LEVER Rachael 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
21 FINLAND 2       FIN
21 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
21 PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
21 HAAVISTO Alma 2000 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)