Back to list

Results

Cadet Circuit
GBR Manchester
October 15, 2016 - October 16, 2016

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 OLIVARES Marcello 2001 M USA
2 AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
3 YEO Jing Zhe 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
3 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
5 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
6 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
7 IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
8 AZUELA HERNANDEZ Mariano 2001 M MEX
9 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
10 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
11 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
12 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
13 GAUTAM Brij 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
14 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
15 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
16 WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
17 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
18 RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
19 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
20 RUTHERFORD James 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
21 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
22 SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
23 TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
24 LOCK Kieren 2001 M SGP
25 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
26 KOH Brian Shao Yang 2000 M SGP
27 PINEIRA Enzo 2000 M FRA PARIS CEP (FRA)
28 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
29 STEZAKER Benjamin 2000 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
30 WEE Lionel Yit Hui 2001 M SGP Z Fencing (SGP)
31 LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
32 YUN-FARMBROUGH Will 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
33 BURGSTALLER Johannes 2000 M AUT FC Treibach (AUT)
33 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
35 SUMMERFIELD Dan 2000 M GBR Dragon Fencing Club (GBR)
36 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
37 JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
38 BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen (NED)
39 LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
39 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
42 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
43 SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
44 CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
45 PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
46 PERESSINI Esteban 2002 M FRA LE PERREUX (FRA)
47 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
48 LAUNAY PARIENTE Samuel 2000 M FRA LE PERREUX (FRA)
49 FENYK Anton 2000 M GBR Laszlo (GBR)
49 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
51 GILL Alessandro 2001 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
52 MACHADO Luis 2001 M POR CDDS (POR)
53 RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
54 BAXTER-ALLEN Cameron 2000 M GBR Millfield School (GBR)
55 CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
56 ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
57 SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
58 BRUNNER Remi 2001 M SUI PARIS TA (FRA)
59 JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
60 ELMFELDT Albin 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
61 DEERING Maximilian 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
62 WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
63 JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
64 WILLIAMS Matthew 2000 M GBR Russell Swords (GBR)
65 STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
66 NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
67 BAIGNERES Jean-Baptiste 2002 M GBR Camden FC (GBR)
68 CHAMBERS Albert 2001 M GBR
69 GOOVAERTS Reinoud 2001 M BEL Omnisword (BEL)
70 WALLENDAHL Christoph 2001 M GBR
71 PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
72 LONSDALE William 2002 M GBR
73 BERGGREN Carl 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
74 BLAIR Samuel 2002 M GBR
75 WILMONT JEINER Ruben 2003 M DEN Trekanten København (DEN)
76 HRUBESCH Simon 2000 M AUT FU Krems (AUT)
77 WATKINS Aidan 2000 M GBR
78 CROMIE Eoghan 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
78 TAN Jia Jie 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
80 THOMPSON Michael 2000 M IRL
81 UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
82 FERNANDEZ Lucas 2000 M USA
83 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
84 JAMES Alex 2001 M GBR Much Wenlock Fencing Club (GBR)
85 SAMPSON Dominic 2002 M GBR Kenilworth Sword Fencing Club (GBR)
86 UDRZAL Benjamin 2001 M GBR
87 MCGLONE Theo 2001 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
88 TATE Liam 2001 M GBR
89 GRAY Harry 2002 M GBR
90 BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
91 GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
92 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
93 MCANDREW Finlay 2000 M GBR Salle Holyrood (GBR)
94 ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
95 WALLACE Luke 2000 M GBR
96 QUELCH Leiden 2001 M GBR Salle Oxon (GBR)
97 CHRISTOPHERS Edward 2002 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
98 MORRISON Duncan 2001 M GBR Salle Holyrood (GBR)
99 SCHOUTERDEN Olivier 2001 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
100 DANIEL Dylan 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
101 GUENNOU Louis 2001 M GBR
102 NASH Oliver 2001 M GBR Sutton Coldfield (GBR)
103 COCKBURN John Robert 2001 M IRL
104 YUNG Long Ting 2000 M HKG
105 ROBERTS Dylan 2001 M GBR
106 BRADIE Angus 2002 M GBR Salle Holyrood (GBR)
107 GIBBON Rhodri 2001 M GBR
108 SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
109 ANDERSSON Simon 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
110 HAYES Harri 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
111 CAUGHEY Murray 2002 M GBR Salle Holyrood (GBR)
112 COSTA Danilo 2001 M POR EDV (POR)
113 1st round VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
114 1st round ZHANG Leo 2001 M GBR
115 1st round MARCOS Enrique 2000 M ESP CCC-M (ESP)
116 1st round HALL James 2000 M GBR Salle 101 (GBR)
117 1st round VIBERUD John 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
118 1st round SACHEE Hassan 2003 M GBR
119 1st round CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
120 1st round POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
121 1st round FOREY-MILLER Jacob 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
122 1st round HARRIS Charles 2001 M GBR
123 1st round PLANT Oscar 2001 M GBR
124 1st round CRAWFORD Angus 2002 M GBR Salle Holyrood (GBR)
125 1st round EL AMRANI Ayman 2001 M FRA
126 1st round FERREIRA Tomas 2001 M POR EDV (POR)
127 1st round POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
128 1st round GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
128 1st round BARBOUR Rhys 2003 M GBR
130 1st round GJALDBÆK Mikkel 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
130 1st round FERNANDES Hugo 2001 M POR EDV (POR)
132 1st round BROWN Noah 2002 M GBR
133 1st round MCMULLAN Finn 2002 M IRL
134 1st round CLAYS Daniel 2000 M GBR Wrexham FC (GBR)
135 1st round GROTE Jonathan 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
136 1st round GRAHAM Finlay 2002 M GBR
137 1st round VANDAM Yorick 2002 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
138 1st round MCCLELLAND Calum 2000 M GBR
138 1st round LUNDSTRÖM Frede 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
138 1st round DOBSON Philip 2002 M GBR