Back to list

Results

Cadet Circuit
FRA Meylan
October 15, 2016 - October 16, 2016

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
2 CADENE Remi 2001 M FRA TARBES ATE (FRA)
3 GLENADEL Duncan 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
3 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 HUSTACHE Aime 2000 M FRA
6 SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
7 SANS Oscar 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
8 MOLINERO Gerard 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
9 FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
10 DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
11 DIRIDOLLOU Hugo 2000 M FRA PESSAC SE (FRA)
12 CHARLES Jules 2001 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
13 GAILLOT Quentin 2000 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
14 PICCIOLI Pierre 2000 M FRA MONTCEAU ES (FRA)
15 EDWARDS James 2000 M GBR
16 PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
17 POULAIN Corentin 2001 M FRA GEMENOS (FRA)
18 DECOEUR Maxence 2000 M FRA DIJON ASPTT (FRA)
19 SAINT CRICQ Pierre 2000 M FRA
20 SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
21 JOUANNET Maxence 2000 M FRA PARIS UC (FRA)
22 BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
23 HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
24 DRAPIER Sebastien 2001 M FRA GISORS 3A (FRA)
25 PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
26 CARTEADO Ruben 2000 M FRA ILE ADAM CE (FRA)
27 JOUVET Alexis 2000 M FRA
28 DOURTHE Thomas 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
29 POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
30 WOODLAND Thomas 2000 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
31 NANKINSKI Stefan 2002 M BUL Mladost (BUL)
32 DACHINE Dimitri 2001 M FRA PARIS UC (FRA)
33 KALUZA Pierre-Frederic 2001 M CAN
34 MONTES DE OCA Arman 2000 M FRA PARIS ESCRIM (FRA)
35 GERAUD Jules 2001 M FRA TARBES ATE (FRA)
36 KOHLMANN Noah 2000 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
37 UMIT Mehmet Efe 2000 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
38 POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
39 AIME Frantz 2000 M IRL CHCH Châtelaine (SUI)
40 KASPRZYK Erwann 2001 M FRA DINARD LAMES (FRA)
41 ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
42 REBOUL Florestan 2000 M FRA GISORS 3A (FRA)
43 HENRION Jules 2000 M FRA
44 PICCIOLI Clement 2001 M FRA MONTCEAU ES (FRA)
45 BIANCO Ludovico 2000 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
46 LORIAU Jules 2000 M FRA PARIS UC (FRA)
47 MARTIN COURBE Victor 2003 M FRA
48 CROS Baptiste 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
49 FLOTATS Aaron 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
50 STITZ Marius 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
51 WATT Archie 2001 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
52 NORGEOT Victor 2000 M FRA ST GREGOIRE (FRA)
53 JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
54 PICHOT Ronan 2001 M FRA THIONVILLE (FRA)
55 PEREIRA Iu 2000 M ESP EHB-B (ESP)
56 VABE Erwann 2000 M FRA ST PIERRE ES (FRA)
57 SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
58 BERTINI Marc 2000 M FRA PARIS UC (FRA)
59 LAVIGNE Noah 2001 M FRA BORDEAUX CAM (FRA)
60 KRAUS Jakob 2001 M GER FR Nürnberg (GER)
61 PILARD Maxime 2001 M FRA
62 POCKNELL Joe 2000 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
63 GASTEL Armand 2002 M FRA AULNAY CE (FRA)
64 SIRON Corentin 2001 M FRA CERGY CE (FRA)
65 TAURUS Yanis 2002 M FRA
66 BIDAULT Gregoire 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
67 SPRINGER Colm 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
68 VAN HOFFELEN Gabriel 2001 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
69 SEBBAR Franchesco 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
70 SCATTON Simon 2001 M FRA PARIS UC (FRA)
71 SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
72 ZALUGAS Bastien 2000 M FRA MONTREUIL CA (FRA)
73 LE ROUX Malo 2000 M FRA BETTON CP (FRA)
74 PRIGENT Basile 2003 M FRA
75 DEBES Gauthier 2001 M FRA
76 BAIASU Alexandru 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
77 DEBORDE Luc 2001 M FRA TARBES ATE (FRA)
77 VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
79 MARQUES Tom 2001 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
80 MUNTEANU Luca 2000 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
81 KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
82 ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
83 KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
84 EL BOUJDAINI Amine 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
85 RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
86 STACCHETTI Alexandre 2001 M FRA ANNECY (FRA)
87 BÄUMLER Jonas 2000 M GER FR Nürnberg (GER)
87 TISSIER Corentin 2001 M FRA MAISONS ALF (FRA)
89 STERCKX Martin 1999 M FRA
90 PARR Harry 2000 M GBR
91 TISSIER Gregoire 2001 M FRA MAISONS ALF (FRA)
92 CHARPENTIER Thomas 2001 M FRA AULNAY CE (FRA)
93 ANDREONE Alexandre 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
94 GARDRAT Charles 2001 M FRA CHATOU (FRA)
95 1st round PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
96 1st round HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
97 1st round DEBERGUE Dorian 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
98 1st round SANVOISIN Jeremy 2001 M FRA
99 1st round GEUNA Carlo 2003 M ITA
100 1st round OPORTI Matteo 2000 M ITA
101 1st round ESPINAS Thybaut 2000 M FRA CREST LIVRON (FRA)
102 1st round DOGNY CADELLI Basile 2002 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
103 1st round WAGNER Pascal 2001 M GER TSG Eislingen (GER)
104 1st round GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP CEB-M (ESP)
105 1st round PROSSÉ Nand 2004 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
106 1st round VANDECRUYS Warre 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
107 1st round VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
108 1st round PALLANCA Thomas 2000 M FRA NICE OGC (FRA)
109 1st round LAROCHE Benjamin 2000 M FRA
109 1st round OZGEN Deniz Ali 2002 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
111 1st round FRATEPIETRO Daniele 2000 M ITA
112 1st round VANQUAETHOVEN Brecht 2000 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
113 1st round LAMMERTYN Louis 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
113 1st round PRAT Maxime 2001 M MON MONACO (FRA)
115 1st round GONZALEZ DIAZ Pablo 2002 M ESP CEB-M (ESP)
116 1st round FURLAN Francesco 2001 M ITA