Back to list

Results

49. Uhlmann-Cup
GER Laupheim
October 15, 2016 - October 16, 2016

Epee Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FRANCE       FRA
1 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
1 TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
1 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
1 HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
2 RUSSIA       RUS
2 OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
2 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
2 TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
2 FILINA Daria 1997 F RUS
3 ITALY       ITA
3 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
3 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
3 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
3 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
4 GERMANY       GER
4 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
4 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
4 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
4 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
5 USA       USA
5 STEWART Tatijana 1999 F USA
5 NIXON Caroline 2000 F USA
5 NIXON Catherine 1997 F USA
5 VIERHELLER Giana 1998 F USA
6 SWITZERLAND       SUI
6 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
6 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
6 EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
6 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
7 POLAND       POL
7 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
7 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
7 MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
7 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
8 JAPAN       JPN
8 OYA Nichika 2000 F JPN
8 TOSAKA Rino 1997 F JPN
8 TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
8 BABA Haruna 1997 F JPN
9 CANADA       CAN
9 GAO Cindy 1999 F CAN
9 VERRET Alexanne 1998 F CAN
9 LUBCZYNSKI Monica 1998 F CAN
9 GUO Zi Shan 2002 F CAN
10 ROMANIA       ROU
10 COSTE Teodora 1999 F ROU CS Satu Mare (ROU)
10 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
10 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
10 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
11 GREAT BRITAIN       GBR
11 LAWSON Danielle 1998 F GBR
11 STANIER Lydia 1997 F GBR
11 PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
11 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
12 TURKEY       TUR
12 OZKALAYCI Nisanur 1998 F TUR
12 TUNCAN Bagdagul 1998 F TUR
12 GICI Ayse Mirac 1999 F TUR
12 OZTURKMEN Aybuke 1997 F TUR
13 HUNGARY       HUN
13 SZABO Viktoria 1999 F HUN Szombathely (HUN)
13 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA (HUN)
13 KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas (HUN)
13 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
14 FINLAND       FIN
14 VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
14 SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
14 MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
14 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
15 AUSTRIA       AUT
15 PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
15 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FU Linz (AUT)
15 ELMER Luise 2000 F AUT FU Linz (AUT)
15 SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
16 CZECH REPUBLIC       CZE
16 NEVOSADOVA Alzbeta 1997 F CZE SC Praha (CZE)
16 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
16 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
16 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
17 CROATIA       CRO
17 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
17 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
17 VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter (CRO)
18 NETHERLANDS       NED
18 DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
18 HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
18 VAN DEN BERGH Eveline 1998 F NED FC Almere (NED)