Back to list

Results

2016 Nordic Youth Championships
LAT Daugavpils
September 24, 2016 - September 25, 2016

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
2 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
3 KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
3 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
5 MYSHKAVETS Darya 2002 F BLR
6 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
7 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
9 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
10 ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
11 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
12 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
13 PRELA Anna 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
14 MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
15 THORED Nathalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
16 PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
17 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
19 OSTROVSKI Elisabeth 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
20 PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
21 SMOTSKOVA Zinaida 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
22 KHADANOVICH Vlada 2000 F BLR SDUSHOR PROFSOUZY (BLR)
23 JEFIMOVA Maria 2001 F EST Pohjakotkas (EST)
24 MIHEJEVA Nellija 2002 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
25 KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
26 MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
27 MELLES Anne-Mai 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
28 GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
29 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
30 KUO Islin 2000 F NOR Bergens FK (NOR)
31 DOBKEVICA Marta 2001 F LAT
32 THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
33 GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU MK Musketiri (CRO)
34 BUTENKO Viktoria 2001 F EST Tartu Kalev (EST)
35 LÖFVENBERG Sara 2000 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
36 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
37 MANN Rebecca 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
38 LAGE Getter 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
39 VEBER Lizaveta 2001 F BLR
40 TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
41 LIPAVICIUTE Liucija 2001 F LTU
42 MELLES Heleri 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
43 DAVIS-KERPPOLA Elena 2002 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
44 KOVALJOVA Alina 2001 F EST SBSK Draakon (EST)
45 NESTEROVA Sofija 2001 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
46 HAAVISTO Alma 2000 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
46 STAVICKAJA Ivona 2001 F LTU
48 BIZANE Juliana 2003 F LAT
50 GOIDIN Carolina 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
51 JARUSEVIVIUTE Ema 2002 F LTU CEEB (LTU)
51 FANUKOVA Anastassia 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
53 1st round TASKA Monika 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
54 1st round KALA Kätlin 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
55 1st round SCETKO Patricija 2001 F LTU Gintarine spaga (LTU)
56 1st round FOMINAITE Martirija 2001 F LTU Gaja-Florete (LTU)
57 1st round OSTERTAG Irina 2001 F LTU Klaipedos Fechtavimo K (LTU)
58 1st round SUSHKEVICH Elizaveta 2001 F BLR
59 1st round IZOTOVA Liliana 2002 F LTU
60 1st round TSOGANKOVA Jelizaveta 2001 F EST Tartu Kalev (EST)
61 1st round GRANEVIK Elsa 2002 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
62 1st round DENISTSIK Marianna 2003 F EST Pohjakotkas (EST)
63 1st round HANNI Kaia 2000 F EST En Garde Haapsalu (EST)
64 1st round KILTER Katarina 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
65 1st round JEFREMOVA Diana 2003 F EST
66 1st round ALEKSEJEVA Ana 2000 F LTU
67 1st round OUN Anna Maria 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
68 1st round JURKOVA Diana 2002 F LTU Gintarine spaga (LTU)
69 1st round REKUTE Monika 2002 F LTU
70 1st round BOROVIK Polina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
71 1st round RAGOSKO Malgozata 2002 F LTU
72 1st round IVASK Aleksandra 2001 F EST
73 1st round MASING Evalota 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
74 1st round GEIKO Diana 1900 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)