Back to list

Results

2016 Nordic Youth Championships
LAT Daugavpils
September 24, 2016 - September 25, 2016

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
2 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
3 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
5 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
7 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
8 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
9 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
10 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
11 MANAJENKOVA Liza 1997 F EST Rünnak (EST)
12 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
13 VILCANE Jana 1999 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
14 MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
15 ROOSIMAA Brenda 1997 F EST Tallinna Mook (EST)
16 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
17 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
18 MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
19 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
20 BUTENKO Viktoria 2001 F EST Tartu Kalev (EST)
21 LOBACOVA Anastasija 1997 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
22 LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
23 SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
24 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
25 OSSIPOV Oliivia 1999 F EST Tallinna Mook (EST)
26 JEGOROVA Diana 1998 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
27 GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
28 TERHO Maija 1997 F FIN Kalpaveljet (FIN)
29 SMOTSKOVA Zinaida 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
30 DOBKEVICA Marta 2001 F LAT
31 ANISSIMOVA Polina 1998 F EST Rünnak (EST)
32 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
33 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
34 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
35 ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
36 SPANGER-RIES Augusta 1997 F DEN Trekanten København (DEN)
37 MICHNOVIC Loreta 1997 F LTU Gintarine spaga (LTU)
38 VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
39 VLASAVA Lizaveta 1999 F BLR SDUSHOR PROFSOUZY (BLR)
40 MJELDHEIM Thea 1999 F NOR Bergens FK (NOR)
41 SOTNIKAVA Darya 1999 F BLR
42 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
43 LARSEN Sarah 1998 F DEN Trekanten København (DEN)
44 THORED Nathalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
45 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
46 MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
47 DILIUNAITE Kamile 1999 F NOR Bygdø FK (NOR)
48 BORSODI Nora 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
49 EKBLOM Ellen 1999 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
50 BIRKELAND Linn Helen Berge 1999 F NOR Bergens FK (NOR)
51 1st round MOBERG Hanne Sofie 1998 F NOR Bergens FK (NOR)
52 1st round MACKOIT Erika 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
53 1st round PELTONEN Anna 1999 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
53 1st round HAAVISTO Alma 2000 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
55 1st round OUN Anna Maria 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
56 1st round PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
57 1st round SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
58 1st round HANNI Kaia 2000 F EST En Garde Haapsalu (EST)
59 1st round ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
60 1st round LÖFVENBERG Sara 2000 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
61 1st round STREIMIKYTE Karolina 1999 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
62 1st round EARL Emilie 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
63 1st round MANN Rebecca 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
64 1st round KILTER Katarina 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
65 1st round SATKAUSKAITE Elze 1998 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
66 1st round TASKA Monika 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
67 1st round MELLES Heleri 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
68 1st round KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
68 1st round KUO Islin 2000 F NOR Bergens FK (NOR)
70 1st round GRASSOV Alba 1999 F DEN Hellerup FK (DEN)
70 1st round THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)