Back to list

Results

Internationales Turnier
GER Heidenheim
September 24, 2016 - September 24, 2016

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
2 BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 DERKSEN Ruben 2000 M NED s.v. Scaramouche (NED)
3 MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
5 TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
6 EßER Lennart 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 GIEßER Leon 2001 M GER TV Augsburg (GER)
8 FISCHER Marcel 2000 M GER BW Schneidhain (GER)
9 WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
10 ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
11 HELBIG Niclas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
12 GÖBHARD Simon 2000 M GER MTV Giessen (GER)
13 KLEINER Lukas 2000 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
14 HEISE Max 2001 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
15 ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
16 BOPP Dietrich 2001 M GER PST Trier (GER)
17 VERSTRAETE Mathias-Alexander 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
18 BEHR Stephan 2002 M GER Solinger TB (GER)
19 PONCE HENRICH Sebastian 2001 M GER FC Grunewald (GER)
20 PIEFKE Vincent 2000 M GER Osnabrücker SC (GER)
21 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
22 HABRAN Maxime 2000 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
23 TSIAGKANAS Athanasios 2001 M GER TG Schwenningen (GER)
24 VOLK Gabriel 2000 M GER Päd. Baden Baden (GER)
25 ERKENS Roman 2000 M GER Solinger TB (GER)
26 FISCHER Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
27 WINKLER Sebastian 2001 M GER Solinger TB (GER)
28 MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
29 HEIMSOETH Clemens 2000 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
30 BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
31 POLNER David 2000 M GER Osnabrücker SC (GER)
32 LOCHNER Jan-Christoph 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 VON LAUE Gerrit 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
34 HAAS Luca 2001 M GER Fechterring Hochwald (GER)
35 ZENS Philipp 2001 M LUX Fechterring Hochwald (GER)
36 KOVAL Anton 2001 M GER FC Leipzig (GER)
37 SCHUCHART Alexej 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
38 BOEHNKE Joram 2000 M GER 1.SC Norderstedt (GER)
39 BAUR Jonas 2001 M GER TG Schwenningen (GER)
40 DARQUENNE Guillaume 2001 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
41 WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
42 KÄMEREIT Maximilian Rubens 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
43 REMPFER Fabio 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
44 MEINHARDT Markus 2000 M GER Mannheimer FC (GER)
44 MÜLLER Leonard Gregor 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
46 DELATTRE Alexandre 2001 M BEL
47 WESTERDORF Moritz 2000 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
48 GEHL Sebastian 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
49 MEZES Christian 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
50 THIELE Tom 2000 M GER FC Leipzig (GER)
51 DEHN Julius 2000 M GER EFG Essen (GER)
52 REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
53 ASSMANN Timothy 2002 M NED s.v. Scaramouche (NED)
54 KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
55 GECKELER Dominik 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
56 BERNER Constantin 2002 M GER SV Waldkirch (GER)
57 RÖHM Louis 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
58 ANDRES Leonard 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
59 BAKAY Sedat 2002 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
60 LINOW Rasmus 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
61 MICHALSKI Julius 2001 M GER FC Leipzig (GER)
62 IMBSWEILER Lars 2002 M GER TV Homburg (GER)
63 KLIEM Lennart 2002 M GER FC Berlin Südwest (GER)
64 KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
65 PFANDER Emil 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
66 BRINKHOFF Max 2001 M GER TV Paderborn (GER)
67 GRUBAR Timon 2002 M SLO
68 OMOIKERODAH Alexander 2000 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
69 FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
70 JANSSENS William 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
71 THOMEE Sylvain 2000 M BEL
72 TRAUTMANN Christopher 2000 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
73 KELPE Bendix 2003 M GER FG Segeberg (GER)
74 STEIN Niklas 2000 M GER SV Waldkirch (GER)
75 ZIEGS Ben 2002 M GER Solinger TB (GER)
76 SCHMID Hannes 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
77 BOROWSKI Ben-Nicolas 2001 M GER FG Segeberg (GER)
78 RITTER Julius 2001 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
79 KRACK Tobias 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
80 SCHULEIT Tobias 2000 M GER MTV München (GER)
81 PALTZ Simon 2002 M GER Fechterring Hochwald (GER)
82 GENTNER Julian 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
83 STOCH Kolja 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
83 DECONINCK Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
85 MÖHLER Lennart 2002 M GER KSZU Meiningen (GER)
86 PREISS Marlo 2000 M GER OSC Potsdam (GER)
87 HOLLÄNDER Leonhard 2000 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
88 NAWAR Hassan 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
89 TREBIS Michael 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
90 GÜNTHER Till 2000 M GER FC Grunewald (GER)
91 KESSLER Simon 2001 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
92 BICKENBACH Luke Joshua 2002 M GER Solinger TB (GER)
93 GIESE Till Julius 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
94 GRUNDLER Colin 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
95 SZALAY Robert 2000 M GER FS Pforzheim (GER)
96 HÄUBER Laurenz 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
97 MUßMANN Lukas 2001 M GER TV Augsburg (GER)
98 IXKES Tassilo Che Maria 2001 M GER Frankfurter TV (GER)
98 SCHULZE-STEINEN Eino 2000 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
100 WLCEK Matthias 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
101 HEIGL Jonas 2000 M GER FC Oelsnitz (GER)
102 FRANKOVIC Jakob 2000 M SLO
103 WOITAS Moritz 2002 M GER FC Leipzig (GER)
104 BITTERLING Julius Paul 2002 M GER OFC Bonn (GER)
105 STEIN Louis 2001 M GER FC Oelsnitz (GER)
106 PETERS Tamino 2001 M GER MTV München (GER)
107 PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
107 SCHAEFER Justus 2003 M GER FC Grunewald (GER)
109 NISIUS Arno 2002 M GER Solinger TB (GER)
110 WICHMANN Daniel 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
110 VAN RISSWYCK Bennet 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
112 LÖFLATH Jonas 2000 M GER TV Augsburg (GER)
112 REMSCHEID Corvin 2002 M GER Solinger TB (GER)
114 KLUMPP Phong 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
115 STEPHAN Felix 2001 M GER FC Leipzig (GER)
115 IRSCH Joshua 2000 M GER Fechterring Hochwald (GER)
117 RÖDEL David 2001 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
118 RÖHM Nils 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
119 OBERMAYR Tom 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
120 1st round MENSCHIK Paul 2002 M GER FC Berlin Südwest (GER)
121 1st round POCKELE Joris 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
122 1st round OLDENBURG Finn 2002 M GER SSG Bensheim (GER)
123 1st round SCHMIDT Lucas 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
124 1st round KLOSE Felix 2000 M GER Lüdenscheider TV (GER)
125 1st round KARAKULOV Alen 2000 M GER FC Grunewald (GER)
126 1st round HAPPE Philipp 2001 M GER EFG Essen (GER)
127 1st round POGACNIK-SOUVENT Jakob 2001 M SLO
128 1st round REIN Georg 2002 M GER MTV Saalfeld (GER)
129 1st round EICHMEIER Ole 2002 M GER SV Waldkirch (GER)
130 1st round DORNHÖFER Lukas 2003 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
131 1st round HÜBNER Moritz 2003 M GER FC Berlin Südwest (GER)
132 1st round JIMENEZ Carlos 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
133 1st round RITZ Felix 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
134 1st round SCHWITZER Benjamin 2003 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
135 1st round ROSENAU Janne 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
136 1st round LUTZ Raphael 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
137 1st round NICKLAUS Tim 2001 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
138 1st round MARTINEZ Philipp 2001 M GER TV Augsburg (GER)
139 1st round SCHMITT Christopher 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
140 1st round VICTOR Oscar 2002 M GER KSZU Meiningen (GER)
140 1st round GÄNZ Paul 2002 M GER TSV Korbach (GER)
142 1st round MECKE Jannik 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
143 1st round MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
144 1st round JOHANSON Nils 2002 M GER FC Kassel (GER)
145 1st round ZAISER Jonas 2004 M GER TSV Pliezhausen (GER)
146 1st round AIERLE Lionel 2004 M GER TSG Reutlingen (GER)
147 1st round GLUKHOV Aleksandr 2001 M RUS
147 1st round KUNATH Maximilian 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
149 1st round ROSENBERGER Hannes 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
150 1st round PFLÜGER Nils Henrik 2004 M GER TSG Reutlingen (GER)