Back to list

Results

2016 Deutsche Meisterschaft
GER Solingen
June 18, 2016 - June 19, 2016

Epee Women's U14 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
2 BRAUCKMANN Anna 2002 F GER Neusser SV (GER)
3 FEHR Emelie 2002 F GER TSV Laupheim (GER)
3 KINDEL Rabea 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
5 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
7 WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
8 LEIER Myléne 2002 F GER TV Lahr (GER)
9 ADAM Paula 2002 F GER Neusser SV (GER)
10 SCHMIDT Freya 2002 F GER FC Leipzig (GER)
11 DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
12 DERGAY Anna-Maria 2002 F GER
13 GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
14 FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
15 OSWALD Vanessa 2002 F GER FC Mosbach (GER)
16 EBEID Lara 2002 F GER TV Wetzlar (GER)
17 BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
18 GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
19 PIEFKE Lotta 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
20 SIEWERT Alexandra 2002 F GER Mannheimer FC (GER)
21 VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
22 BAUER Daria 2002 F GER FC Grunewald (GER)
23 PAULSFELD Alexia 2002 F GER FC Kassel (GER)
24 SIERK Florin 2002 F GER SC Itzehoe (GER)
25 ALT Annette 2002 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
26 GEIST Franziska 2002 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
27 SCHICKER Maike 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
28 WIRTH ZUR OSTEN Klara 2002 F GER FSG Warendorf (GER)
29 WESTERHOFF Lena 2002 F GER FC Berlin Südwest (GER)
30 ISLEBE Alexandra 2002 F GER TSG Reutlingen (GER)
31 CARPANTIER Nastasja 2002 F GER Rheydter TV (GER)
32 SCHILLING Lara 2002 F GER 1.SC Norderstedt (GER)
33 Round CARSTENS Pauline 2002 F GER Quernheimer FC (GER)
34 Round NAGLER Julia 2002 F GER Lüdenscheider TV (GER)
35 Round MITICHASHUILI Mascha 2002 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
36 Round STIEHL Lea 2002 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
37 Round KOHLER Paula 2002 F GER TV Augsburg (GER)
37 Round EGGENSTEIN Anna-Lena 2002 F GER TV Neheim (GER)
39 Round TERLUTTER Uta 2002 F GER Eintracht Munster (GER)
40 Round FUCHS Milena 2002 F GER SV Waldkirch (GER)
41 Round VON OEPEN Inga 2002 F GER EFG Essen (GER)
42 Round HÖSELBARTH Hannah 2002 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
43 Round HOGENMÜLLER Anna Marie 2002 F GER TSG Reutlingen (GER)
44 Round PIEFKE Greta 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
44 Round HEKE Annika 2002 F GER Wuppertaler FC (GER)
46 Round ANDREAS Fenja 2002 F GER Wuppertaler FC (GER)
46 Round ROTH Lucy 2002 F GER Medizin Bad Elster (GER)
48 Round MARSCHALL Laura 2002 F GER TV Augsburg (GER)
49 1st round TENNIE Merle 2002 F GER Kempener TV (GER)
50 1st round CICEK Sarah Aurora 2002 F GER FC Berlin Südwest (GER)
51 1st round SANCHEZ Aymara 2002 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
52 1st round LEUSCHNER Emilie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
53 1st round KÖLLSCHEN Franziska 2002 F GER Rheydter TV (GER)
54 1st round ZOSEL Amelie 2002 F GER TUS Osterburg Weida (GER)
55 1st round LIETZKOW Kira 2002 F GER TV Paderborn (GER)
56 1st round THORMANN Alina 2002 F GER
57 1st round SCHÄDEL Kristin 2002 F GER TV Augsburg (GER)
58 1st round DALL Anna 2002 F GER TG Biberach (GER)
59 1st round TELGHEIDER Vanessa 2002 F GER FS Bielefelder TG (GER)
60 1st round BENGEL Katharina 2002 F GER FC Mosbach (GER)