Back to list

Results

2016 Deutsche Meisterschaft
GER Itzehoe
June 4, 2016 - June 5, 2016

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NAGEL Keanu 2003 M GER FSG Warendorf (GER)
2 KELPE Bendix 2003 M GER FG Segeberg (GER)
3 TREBIS Michael 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
3 GRUNDLER Colin 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
5 DRABSCH Sebastian 2003 M GER Lohausener SV (GER)
6 BREKER Henri 2003 M GER Lohausener SV (GER)
7 GERHARTZ Benedict 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
8 BUSLEY Benjamin 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
9 KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
10 KRAMER Michael 2003 M GER VFL Kaufering (GER)
11 EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
12 KAZMAIER Julius 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
13 SCHWITZER Benjamin 2003 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
14 PISTUNOVICH Leo 2003 M GER Frankfurter TV (GER)
15 KLEINE Julius 2003 M GER EFG Essen (GER)
16 MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
17 MIDDENDORF Justus 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
18 VORHOLT Ole 2003 M GER Düsseldorfer FV (GER)
19 TIMM Ronaldo 2003 M GER KSV Weißwasser (GER)
20 LÜNGEN Leo Eugen 2003 M GER FS Bielefelder TG (GER)
21 SATURNO Luca 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
22 HEIDE Tim 2003 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
23 KRAUSE Julius Friedrich 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 POETEN Niels Hagen 2003 M GER TuS Hamm (GER)
25 KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
26 KLINGBEIL Karl 2003 M GER SC Bad Saarow (GER)
27 FELLHAUER Felix 2003 M GER BW Schneidhain (GER)
28 BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
28 HÜBNER Moritz 2003 M GER FC Berlin Südwest (GER)
30 FÜRSTENAU Jannik 2003 M GER Elmshorner MTV (GER)
31 ZU STOLBERG Ferdinand 2003 M GER TV Augsburg (GER)
32 OBERMAYR Tom 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
33 SZEKAT Martin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
34 NIEHUES Leon 2003 M GER FSG Warendorf (GER)
35 BALZER Florian Benjamin 2003 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
36 DITHMAR Benjamin 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
37 RÖHM Nils 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
38 SCHOSTAL Riko 2003 M GER FC Mosbach (GER)
39 MAAßEN Justus 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
39 FIP Johannes 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
41 BLANKENHAGEN Damien 2003 M GER EFG Essen (GER)
42 ROLOFF Nikolay 2003 M GER TV Augsburg (GER)
43 LEMKEN Christoph 2003 M GER Neusser SV (GER)
44 WEEBER Ole 2003 M GER SV Waldkirch (GER)
45 KUNATH Maximilian 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
46 ROSENKRANZ Moritz 2003 M GER FC Leipzig (GER)
47 WOLF Leon 2003 M GER TUS Osterburg Weida (GER)
48 OELTE Toyon 2003 M GER SC Itzehoe (GER)
49 1st round BEHNKE Otto 2003 M GER TV Augsburg (GER)
50 1st round DETEMBLE Alexander 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
51 1st round ROSENMAYER Valentin 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
52 1st round WINKLER Armin 2003 M GER FC Bischofswerda (GER)
53 1st round KONJAEV Marco 2003 M GER TV Ingolstadt (GER)
54 1st round NICKLAUS Lars 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
55 1st round FRENZEL Jakob 2003 M GER SC Bad Saarow (GER)
56 1st round FRÖHLINGSDORF Niklas 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
57 1st round KNECHTEL Maximilian 2003 M GER SC Itzehoe (GER)
58 1st round SCHLAG Kilian 2003 M GER FC Berlin Südwest (GER)
59 1st round WIEST Philipp 2003 M GER SV Waldkirch (GER)
60 1st round SCHAICH Levi 2003 M GER SV Waldkirch (GER)
61 1st round MÜLLER Yannis 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
62 1st round GERLITZ Nicholas 2003 M GER FC Bremen-Nord (GER)
63 1st round ASCHMANN Johann 2003 M GER BW Schneidhain (GER)
64 1st round WOSCHNAGG Karl 2003 M GER BW Schneidhain (GER)
64 1st round SCHAEFER Justus 2003 M GER FC Grunewald (GER)
66 1st round LINGEMANN Vincent 2003 M GER TGM Mainz-Gonsenheim (GER)