Back to list

Results

2016 World Championships Cadets/Juniors
FRA Bourges
April 1, 2016 - April 10, 2016

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NERI Matteo 1999 M ITA
2 CAI Erwin 1999 M USA
3 TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
3 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
5 MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
6 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
7 SUN Andrew 1999 M USA
8 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
9 PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
10 PANTELEEV Arseniy 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
11 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
12 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
13 ANICULOESEI Matei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
14 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
15 BELKESSAM Mathieu 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
16 DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
17 CAUCHON Francois 2000 M CAN
18 HEZER Atakan Islam 1999 M TUR
19 CHAN Long Hei 1999 M HKG
20 SOLOMON Daniel 2000 M USA
21 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
22 MAK Matthew 1999 M HKG
23 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
24 SINGH Karan Singh 1999 M IND
25 CHIARA Angelo 2000 M CAN
26 ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
27 RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
28 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
29 MOATAZ Medhat 2000 M EGY
30 LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
31 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
32 JEONG Hangil 1999 M KOR
33 STIGLIANO Stefano 1999 M ITA
34 SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
35 BAHENA Sebastian 1999 M MEX
36 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
37 KANEV Atanas 1999 M BUL
38 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 PROKOPOWICZ Mateusz 1999 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
40 MORICZ Hunter 1999 M CAN
41 SAHIN Yalin 2000 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
42 WU Yi Hsiu 1999 M TPE
43 FERJANI Ahmed 2000 M TUN
44 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
45 SIALTSIS Michail 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
46 GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
47 PARK Sangwon 2000 M KOR
48 KIM Minwoo 1999 M KOR
49 ACAR Ibrahim Ahmed 2000 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
50 ER Fellini You Di 1999 M SGP
51 ALEBRI Khalifa 1999 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
51 KYRTSIAS Konstantinos 1999 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
53 SHAGAEV Bobur 1999 M UZB
54 DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
55 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
56 AL YAZEEDI Khalifa 1999 M QAT
57 YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
58 AOKI Takamasa 1999 M JPN
59 SIU James 2000 M AUS
60 ROONEY Samuel 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
61 HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
62 ROMO Brandon 2000 M MEX
63 EDWARDS James 2000 M GBR
64 NOURELDIN Noureldin 1999 M EGY
65 MOJAAT Aymen 1999 M TUN
66 MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL
67 LOHADSIRICHAI Alexander 1999 M THA
68 BOUNABI Akram 1999 M ALG
69 1st round MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
70 1st round LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
71 1st round BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
72 1st round LOH Ron Ken Yang 1999 M SGP
73 1st round CHUNG Ming Han 2000 M TPE
74 1st round GONZALEZ Ramon 1999 M MEX
75 1st round BOYD-HOARE James 2000 M AUS
76 1st round FONG Zheng Jie 1999 M SGP
76 1st round ANDREWS Sean 2000 M AUS
78 1st round OYA Santa 2000 M JPN
79 1st round TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
80 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
81 1st round BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
82 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
83 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
84 1st round OBDEIJN Bente 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
84 1st round WU Chun Ying 1999 M TPE
86 1st round SIGURDSSON Atli Bjorn 1999 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
87 1st round CHACON URDININEA Carlos Fernando 2001 M BOL
88 1st round HUMAN Alexander 2000 M RSA Jeppe Fencing Club (RSA)
F MEDINA Hender 2001 M VEN
F MARQUEZ Diego 1999 M VEN