Back to list

Results

2016 World Championships Cadets/Juniors
FRA Bourges
April 1, 2016 - April 10, 2016

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
2 STEWART Tatijana 1999 F USA
3 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
3 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
5 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
6 GAO Cindy 1999 F CAN
7 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
8 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
9 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
10 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
11 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
12 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
13 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
14 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
15 KIM Reena 1999 F KOR
16 GICI Ayse Mirac 1999 F TUR
17 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
18 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
19 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
20 SAUMOVA Manana 1999 F RUS
21 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
22 HUZAYEN Lma 1999 F EGY
23 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
24 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
25 CANDREVA Greta 2002 F USA
26 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
27 PLENTY Kenyata 1999 F USA
27 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
29 KIM Chearin 1999 F KOR
30 JANICKA Weronika 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
31 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
32 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
33 MURIDOVA Tamila 2001 F KAZ
34 PARK Subin 1999 F KOR
35 AGOB Nikole Emeline 1999 F ARM
36 TAN Veralyn Chou Xin 2001 F SGP SSP (SGP)
37 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
38 NARITA Ruka 2000 F JPN
39 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
40 VILCANE Jana 1999 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
41 LEUNG Kay Sze Karina 2001 F HKG
41 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
43 JAKUPOVA Dayana 1999 F KAZ
44 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
45 PRINCIPE Emily 1999 F AUS
46 MARQUES Ana Rita 1999 F POR AAACM (POR)
47 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
48 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
49 HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
50 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
51 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
52 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
53 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
54 MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
55 CHEUNG Hiu Ching Kristy 2000 F HKG
56 MORSY Haidy 1999 F EGY
57 GHRIB Nesrine 1999 F TUN
58 HISASUE Shiori 1999 F JPN
59 CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
60 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
61 SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
62 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
63 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
64 MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
65 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
66 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
67 SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
68 MAYA Danierys 1999 F VEN
69 DINIS Luana 1999 F POR CESA (POR)
70 CHOU Jou Chun 2000 F TPE
71 RUSJAN Ani 2000 F SLO
72 ANDREYEVA Vladislava 2001 F KAZ
73 MUN Grace 1999 F SGP
74 VAN ELDIK Caroline 2000 F NED s.v. d'Artagnan (NED)
75 ALVES Marta 2000 F POR
76 KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
77 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
78 LAI Esther Shi Ning 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
79 DI COLA Giovanna 1999 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
80 VIVEROS Montserrat 2001 F PAR
81 ANDERSEN Madeleine 1999 F AUS
82 ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor (SLO)
83 WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
84 ABDYL-KHAMITOVA Kamilia 2001 F KGZ
85 WRAY Olivia Emily 2000 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
86 KIS-TOTH Natasha 2000 F CAN
87 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
88 1st round VAN WYK Marilene 1999 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
89 1st round RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
90 1st round GETTUEVA Ekaterina 2000 F KGZ
91 1st round FOSU Yasmine 2000 F GHA Millfield School (GBR)
92 1st round OYA Nichika 2000 F JPN
93 1st round DOUGLAS Elizabeth 1999 F CAN
94 1st round MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
94 1st round POSADA Betyumil 1999 F VEN
96 1st round TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
97 1st round ZEBOUDJ Yousra 2002 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
98 1st round HAIKAL Victoria 1999 F LBN
99 1st round PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
100 1st round GROTA Emanuela 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
101 1st round STANISLAVOVA Gabriela 2000 F BUL Vitosha (BUL)
102 1st round GIBSON Alexandra 1999 F RSA Hillcrest FC (RSA)
102 1st round CABANES Marta 1999 F ESP CE-V (ESP)
104 1st round RUI Bonita 2000 F AUS
105 1st round CHACON Camila 2001 F VEN
106 1st round DYNER VILLA Karina 2002 F CRC
107 1st round MEDINA Elizabeth 1999 F MEX
108 1st round BOZDEMIR Gunseli Deniz 1999 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
109 1st round FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
109 1st round MIHEJEVA Nellija 2002 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
111 1st round ZETTERMANN Renata 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
112 1st round G.S. Mahima 1999 F IND
113 1st round VRABEC Nina 1999 F SLO
F LAGGOUNE Hanane 2001 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
F AMOKA NGUINE Josie. Laure 2001 F CMR