Back to list

Results

2017 World Championships Cadets/Juniors
BUL Plovdiv
April 1, 2017 - April 10, 2017

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
2 NIXON Catherine 1997 F USA
3 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
3 XU Nuo 1998 F CHN
5 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
6 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
7 VIERHELLER Giana 1998 F USA
8 POGHOSOVA Emma 1997 F ARM
9 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
9 FILINA Daria 1997 F RUS
11 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
12 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
13 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
14 MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
15 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
16 TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
17 BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
18 OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
19 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE Miskolc (HUN)
20 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
21 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
23 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
24 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
25 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
26 MANGANO Ariana 2001 F USA
27 VON DADELSZEN Emma 1997 F CAN
28 PATTEN Emily 1998 F AUS
28 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
30 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
31 XING Yao 2000 F CHN
32 GABER Shirwit 1998 F EGY
33 CANDREVA Greta 2002 F USA
34 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
35 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
36 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
37 ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
38 VIVEROS Montserrat 2001 F PAR
39 GAO Cindy 1999 F CAN
40 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
41 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
42 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
43 DYNER VILLA Karina 2002 F CRC
44 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
45 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
46 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
47 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
48 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
49 ROH Seonkyeong 1999 F KOR
50 WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
51 BABA Haruna 1997 F JPN
52 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
53 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
54 ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah 2000 F SGP
55 FERNANDEZ Analia 1998 F CHI Avulso (BRA)
56 HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
57 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
58 BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
59 KHLYSTUNOVA Lizaveta 1997 F BLR SCAF RB (BLR)
60 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
61 KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
62 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
63 PEREZ Gloria 1997 F MEX
64 EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
65 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
66 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
67 VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
68 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
68 STANIER Lydia 1997 F GBR
70 LAWSON Danielle 1998 F GBR
71 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
72 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
73 OYA Nichika 2000 F JPN
74 LEONARD Ariane 2001 F CAN
75 JEONG Jiyoun 1997 F KOR
76 ANDERSEN Madeleine 1999 F AUS
76 WU Caiyao 2000 F CHN
78 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
79 CRUZ BARBOSA Guadalupe Isabel 1997 F MEX
80 MANAJENKOVA Liza 1997 F EST Rünnak (EST)
81 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
82 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
83 CRUZ Jocelyn 1998 F MEX
84 NEVOSADOVA Alzbeta 1997 F CZE SC Praha (CZE)
85 DONSLUND Louise Norgil 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
85 ABDYL-KHAMITOVA Kamilia 2001 F KGZ
87 OZTURKMEN Aybuke 1997 F TUR
87 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
89 MURIDOVA Tamila 2001 F KAZ
90 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
91 TOSAKA Rino 1997 F JPN
92 KO Yein 1999 F KOR
92 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
94 SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
94 CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
96 NOUNOU Sara 1998 F EGY
96 VILCANE Jana 1999 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
96 SEL Ana 1997 F SRB MK Omladinac (SRB)
99 MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
100 THANEE Korawan 1998 F THA
101 YANG Chi Ya 1997 F HKG
102 DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
103 HO Tik Lam Debbie 1997 F HKG
104 AHMAD Afrodtt 1999 F SYR
105 MORSY Haidy 1999 F EGY
106 ONG Rebecca Jia Min 2001 F SGP YMC (SGP)
107 VERRET Alexanne 1998 F CAN
107 HOSNI Hana 1999 F EGY
109 1st round GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
110 1st round ZETTERMANN Renata 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
111 1st round DEYANOVA Malina 1997 F BUL Pentathlon (BUL)
112 1st round CHWOJNIK Tamara 1998 F ARG GARDANNE LL (FRA)
113 1st round JAKUPOVA Dayana 1999 F KAZ
114 1st round ALVES Marta 2000 F POR
115 1st round DIAZ DEL RIO Rosario 2001 F CHI
116 1st round VAN DEN BERGH Eveline 1998 F NED FC Almere (NED)
117 1st round JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
118 1st round MAYA Danierys 1999 F VEN
119 1st round FUZEYEVA Anastassiya 1997 F KAZ
120 1st round STANISLAVOVA Gabriela 2000 F BUL Vitosha (BUL)
121 1st round MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
122 1st round MUN Grace 1999 F SGP
123 1st round LAI Esther Shi Ning 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
124 1st round GETTUEVA Ekaterina 2000 F KGZ
124 1st round LOMBARDO Ana 2000 F ARG
126 1st round POSADA Betyumil 1999 F VEN
126 1st round SHI Yuexin 2001 F CHN
128 1st round KU Hyun Jin 1998 F KOR
129 1st round NONIS Karen 2001 F AUS
129 1st round TEJEDA Frania 1998 F MEX
131 1st round YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
132 1st round KRALYUK Alexandra 1999 F KAZ
132 1st round GALVAO Cecilia 1997 F BRA CAP Paulistano (BRA)
134 1st round STEPANYAN Nataliya 1997 F UKR Kharkiv (UKR)
135 1st round SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
136 1st round TUNCAN Bagdagul 1998 F TUR
136 1st round MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
138 1st round DANAILOVA Kristina 2000 F BUL Pentathlon (BUL)
139 1st round VAN DEN BERG Janale 1997 F RSA TUKS Pretoria (RSA)
140 1st round ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor (SLO)
141 1st round RUI Bonita 2000 F AUS
142 1st round ZEBOUDJ Yousra 2002 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
143 1st round BERMEJO Julia 2000 F PER Club Cultural de Lima (PER)
144 1st round WONG Man Shan 1999 F HKG
145 1st round TOVAR KARAINDROS Oriana 1998 F COL
146 1st round VAN WYK Marilene 1999 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
146 1st round RISTOSKA Nastasja 1999 F MKD MK Vardar Skopje (MKD)
148 1st round IGNATOVA Maria 2000 F BUL Sofia (BUL)
149 1st round WRAY Olivia Emily 2000 F RSA Cape Fencing Academy (RSA)
150 1st round PAULA Beatriz 1997 F POR
151 1st round GREENFIELD Brittany 1997 F JAM
152 1st round MARQUES Ana Rita 1999 F POR AAACM (POR)
153 1st round HAIKAL Victoria 1999 F LBN
154 1st round POLO Carolina 2002 F BRA CMPR Parana (BRA)