Back to list

Results

2016 European Championships U20
SRB Novi Sad
March 4, 2016 - March 9, 2016

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STAHLBERG Nadine 1996 F GER FC Offenbach (GER)
2 MARZANI Roberta 1996 F ITA
3 NGOM Mariem 1996 F FRA BONDY AS (FRA)
3 KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
5 BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
6 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
7 CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
8 SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
9 FILINA Daria 1997 F RUS
10 OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
11 TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
12 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
13 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE Miskolc (HUN)
14 OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
15 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
16 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
17 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
18 CISNEROS Sofia 1996 F ESP CE-M (ESP)
19 KOMAROVA Alena 1996 F RUS
20 KHLYSTUNOVA Lizaveta 1997 F BLR SCAF RB (BLR)
21 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
22 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
23 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
24 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
25 SEL Ana 1997 F SRB MK Omladinac (SRB)
26 LAWSON Danielle 1998 F GBR
27 MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
28 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
29 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
30 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
31 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
32 STANIER Lydia 1997 F GBR
33 MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
34 HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
35 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
36 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
37 KARLSSON Ebba 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
38 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
39 EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
40 COSTE Teodora 1999 F ROU CS Satu Mare (ROU)
41 LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
42 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
43 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
44 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
45 MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
46 ZAKIRCHENKO Maria 1996 F GEO
47 ZAMORANO Andrea 1996 F ESP CE-M (ESP)
48 GRYSCHYK Alla 1998 F UKR KIEW (UKR)
48 NEVOSADOVA Alzbeta 1997 F CZE SC Praha (CZE)
50 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
51 SYVÄLÄ Ilona 1996 F FIN Habda Helsinki (FIN)
52 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
52 FEDORUK Anzelika 1996 F EST Tallinna Mook (EST)
54 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
55 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
56 PAULA Beatriz 1997 F POR
56 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
58 RABCZEWSKA Weronika 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
59 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
60 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
61 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
62 RECLOVA Klara 1997 F SVK Akademia sermu (SVK)
63 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
64 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
65 MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
66 KATKOVAITE Akvile 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
67 AZIZOVA Madina 1996 F EST Tallinna Mook (EST)
68 AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
69 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
70 DERKACH Anna 1997 F UKR Luhansk (UKR)
71 1st round BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
72 1st round JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
73 1st round MERINO Monica 1998 F ESP SAES-BU (ESP)
74 1st round POGHOSOVA Emma 1997 F ARM
75 1st round TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
76 1st round VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter (CRO)
77 1st round ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
78 1st round DONSLUND Louise Norgil 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
79 1st round DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
80 1st round WOLKERSDORFER Gloria 1996 F AUT GFU Graz (AUT)
80 1st round KROESE Roos 1996 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
82 1st round PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
83 1st round VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
84 1st round MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
85 1st round HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
86 1st round COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
87 1st round SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
88 1st round ALVES Marta 2000 F POR
89 1st round KONRAD Maarja 1997 F EST En Garde Haapsalu (EST)
90 1st round SPANGER-RIES Augusta 1997 F DEN Trekanten København (DEN)