Back to list

Results

2016 European Championships U17
SRB Novi Sad
February 29, 2016 - March 4, 2016

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITALY       ITA
1 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
1 PASIN Lara 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
1 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
1 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
2 RUSSIA       RUS
2 SAUMOVA Manana 1999 F RUS
2 SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
2 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
2 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
3 ROMANIA       ROU
3 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
3 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
4 GERMANY       GER
4 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
4 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
4 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
4 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 HUNGARY       HUN
5 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
5 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
5 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
5 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
6 ISRAEL       ISR
6 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
6 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
6 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
6 PATRIC Nikol 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
7 FRANCE       FRA
7 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
7 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
7 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
7 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
8 UKRAINE       UKR
8 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
8 ZELENTSOVA Alina 1999 F UKR Kharkiv (UKR)
8 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
8 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
9 ESTONIA       EST
9 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
9 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
9 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
9 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
10 POLAND       POL
10 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
10 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
10 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
10 JANICKA Weronika 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
11 FINLAND       FIN
11 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
11 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
12 GREAT BRITAIN       GBR
12 WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
12 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
12 SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
12 BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
13 CZECH REPUBLIC       CZE
13 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
13 SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
13 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
13 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
14 SWEDEN       SWE
14 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
14 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
14 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
14 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
15 SLOVENIA       SLO
15 VRABEC Nina 1999 F SLO
15 RUSJAN Ani 2000 F SLO
15 DEBELJAK Ela 2000 F SLO
15 ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor (SLO)
16 AUSTRIA       AUT
16 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
16 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
16 MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
17 NETHERLANDS       NED
17 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
17 KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
17 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
17 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
18 SWITZERLAND       SUI
18 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
18 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
18 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
18 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
19 SERBIA       SRB
19 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
19 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
19 MIHAJLOVIC Katarina 2001 F SRB MK Silni (SRB)
19 KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
20 SPAIN       ESP
20 PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
20 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
20 CABANES Marta 1999 F ESP CE-V (ESP)
20 ARRESE Marina 2000 F ESP CREA-M (ESP)
21 DENMARK       DEN
21 GRASSOV Alba 1999 F DEN Hellerup FK (DEN)
21 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
21 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
21 STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
22 GREECE       GRE
22 CHANTZI Maria 2000 F GRE IRIDA (GRE)
22 MOSCHOPOULOU Zoi 2000 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
22 CHANTZARA Vasilia 2001 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
22 TSOUFI Argyro-Maria 2001 F GRE G.A.S. CHOLARGOU (GRE)
23 TURKEY       TUR
23 GICI Ayse Mirac 1999 F TUR
23 ERMAN Lal 2001 F TUR Izmir Buyuksehir Bel SK (TUR)
23 BOZDEMIR Gunseli Deniz 1999 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
24 BELGIUM       BEL
24 LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
24 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
24 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
24 HENKINET Amelie 2000 F BEL