Back to list

Results

2016 European Championships U17
SRB Novi Sad
February 29, 2016 - March 4, 2016

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
2 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
3 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
3 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
5 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
6 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
7 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
8 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
9 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
10 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves (HUN)
11 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
12 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
13 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
14 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
15 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
16 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
17 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
18 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
19 MARINI Tommaso 2000 M ITA
20 LASAK Ondrej 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
21 WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
22 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
23 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
24 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
25 FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
26 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
27 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
28 PADALKIN Oleh 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
29 NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
30 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
31 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
32 MONNET Sebastian 1999 M GBR Salle Boston (GBR)
33 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
34 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
35 MARIOTTI Filippo 1999 M ITA
36 SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
37 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
38 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Activ 8 (GBR)
39 KARAVIDIN Dina 2000 M SRB MK Omladinac (SRB)
40 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
41 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
42 RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
43 SOULIOS Rafail Apostolos 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
44 SKOPETS Maksym 2000 M UKR KIEW (UKR)
45 GUIMARAES Jose Miguel 1999 M POR SCP (POR)
46 CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
47 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
48 BIALIAYEV Raman BLR MSIT (BLR)
48 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR
49 VALENTIN Come 1999 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
50 GARCIA APARICIO Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
51 DÖRTBUDAK Yigit Ali 1999 M TUR
52 KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
53 NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic (BUL)
54 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
55 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
56 MAVRIDIS Damianos 2000 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
57 KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
58 ANDRIOPOULOS Ioannis 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
59 KAIN Martin 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
60 TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
61 FRERES Hugo 1999 M BEL
62 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
63 GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
64 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
65 LACASTA Daniel 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
66 LI Leo 2000 M CRO MK VMD (CRO)
67 RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
68 DAVIDOVIC Domen 1999 M SLO SS Duel Tabor (SLO)
69 BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
69 SKIDAN Ilya 1999 M BLR
71 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
72 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
73 ZHUZHUNASHVILI Temur 2000 M GEO
74 SLAVCHEV Ivan 2002 M BUL Volov (BUL)
75 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
76 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
77 SOBOTKA Jakub 1999 M CZE USK Praha (CZE)
78 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
79 1st round SAY Amil Efe 1999 M TUR
80 1st round HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
81 1st round SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
82 1st round BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
83 1st round KONFORTI Boris 1999 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
84 1st round RUYSSEVELDT Sam 1999 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
85 1st round VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
86 1st round GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
86 1st round NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
88 1st round VILLAPALOS Adrian 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
89 1st round BALZAM Hadar 2000 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
90 1st round MOHORKO Borut 2000 M SLO
90 1st round PEDRO Francisco 1999 M POR GCP (POR)
92 1st round KOVAC Rok 1999 M SLO
93 1st round FATOUROS Dimitrios Stylianos 2000 M GRE PANELLINIOS (GRE)
94 1st round SABIRAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
95 1st round VERDON Paul 1999 M IRL
96 1st round LAIRES Bernardo 1999 M POR SCP (POR)
97 1st round PELEKSIC Vladimir 1999 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
98 1st round MRAVLJAK Luka 1999 M SLO
99 1st round TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)