Back to list

Results

Cadet Circuit
FIN Espoo (Helsinki)
February 6, 2016 - February 7, 2016

Epee Mixed U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ESTONIA       EST
1 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
1 GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
1 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
1 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
1 DJATSUK Filipp 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
1 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 ITALY 2       ITA
2 GRECO Silvia 2000 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
2 MALAGUTI Marco 2001 M ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
2 LEONE Francesco 2000 M ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
2 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
3 ITALY 3       ITA
3 GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
3 GALLINA Giordana 1999 F ITA ASD Methodos (ITA)
3 CAMBRIA Martina 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
3 PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
3 BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
4 ITALY       ITA
4 CRESTA Francesca 2000 F ITA CS Roma (ITA)
4 MARTINI Margherita 2001 F ITA CS Roma (ITA)
4 MANTUA Matteo 2000 M ITA CS Roma (ITA)
4 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
5 FINLAND 2       FIN
5 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
5 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
5 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
5 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
6 FINLAND       FIN
6 TIHANE Jüri 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
6 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
6 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
6 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
7 SWEDEN 2       SWE
7 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
7 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 SWEDEN       SWE
8 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
8 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
8 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
9 ESTONIA 2       EST
9 GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
9 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
9 KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
9 PASCHUK Mikhail 1999 M EST Tallinna Mook (EST)
9 PREDE Oliver 2001 M EST Tallinna Mook (EST)
9 SIMIN Erik 2001 M EST Tartu Kalev (EST)
10 STENVALL Rurik 2000 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
10 BUNNEY Lachlan 1999 M AUS
10 TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
10 OYA Nichika 2000 F JPN
11 CANALAZ Katja 2000 F SLO
11 APOLLONIO Luca 2002 M ITA TSGIU - A.S.D. San Giusto Scherma (ITA)
11 BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
11 DINIS Luana 1999 F POR CESA (POR)
12 RUSSIA       RUS
12 SPIRIN Mikhail 2000 M RUS
12 POTANIN Artem 2000 M RUS
12 IVANOVA Maria 2000 F RUS Kolpino St. Petersburg (RUS)
12 FILIPPOVA Natalia 1999 F RUS Start St. Petersburg (RUS)
13 LATVIA       LAT
13 ZLENKO Daniels 2000 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
13 NESTEROVA Sofija 2001 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
13 CIMBOREVICS Ernests 1999 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
13 VILCANE Jana 1999 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
14 FINLAND 3       FIN
14 PELTONEN Anna 1999 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
14 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
14 SIHVO Vilhelmiina 2000 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
14 SKOGSTER Moritz 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
14 PAAVOLAINEN Väinö 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
15 SWEDEN 3       SWE
15 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 BJÖRKBÄCK Nils 2000 M SWE A6 Jönköping (SWE)
15 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
15 LÖFVENBERG Sara 2000 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
16 FINLAND 4       FIN
16 HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
16 HAAVISTO Alma 2000 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
16 SKOGSTER Amos 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
16 KAAJA Sini-Helmi 2001 F FIN Miekka Miehet (FIN)