Back to list

Results

Cadet Circuit
ITA Pisa
January 16, 2016 - January 17, 2016

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FAVARETTO Martina 2001 F ITA
2 DESCHNER Stefani 1999 F USA
3 BERTOLA Lara 2000 F ITA
3 GRIMALDI Lucrezia 1999 F ITA
5 PIETRARELLI Alice 1999 F ITA
6 GAMBINO Flaminia 1999 F ITA
7 PARK Alexandra 2000 F USA
8 ELIZONDO Isabelle 1999 F USA
9 TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
10 CANDIANI Vittoria 1999 F ITA
11 ZHOU Emme 2000 F USA
12 ZHANG Rachel 2001 F USA
13 RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
14 BURICELLI Ilaria 1999 F ITA
15 MANDOUR Sophia 2001 F USA
16 MEMOLI Claudia 2001 F ITA
17 DONATELLI Teresa 2000 F ITA
18 CIAMPALINI Vittoria 2001 F ITA
19 TEMPESTA Cecilia Maria 1999 F ITA
20 ADLER Polly 2001 F USA
21 ROSSI Camilla 2000 F ITA
22 PUGLIA Serena 1999 F ITA
23 LIAO Madeline 1999 F USA
24 MINARIK Natalie 2000 F USA
25 MARTOS Sara Ann 2002 F USA
26 HAO Grace 2000 F USA
27 LO Ashley 2001 F USA
28 TIEU May 2001 F USA
29 BARALDI Bianca 1999 F ITA AS Padova (ITA)
30 PEZZANO Camilla 1999 F ITA
31 CRISTINO Anna 2001 F ITA
32 COLOMBO Elisa 1999 F ITA
33 DEVORE Delphine 2001 F USA
34 CORABI Sarah 2002 F ITA
35 LUONG Paige 2001 F USA
36 COSTAGGIU Valentina 2001 F ITA
37 RAVAGLI Rebecca 2000 F ITA
38 CHEN Alyssa 2000 F USA
39 GENOVESE Ludovica 2001 F ITA
40 BERNO Eleonora 2001 F ITA
41 CLARKE Freya 1999 F AUS
42 DRAGHICI Raluca 2000 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
43 BOTTAZZO Sofia 1999 F ITA
44 DU Melissa 2000 F USA
45 CALABRO Chiara 2000 F ITA
46 BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK Rapir (CRO)
47 FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
48 ALLEGRINI Ludovica 1999 F ITA
49 TOFFOLON Giuditta Camilla 1999 F ITA
50 HIRVELÄ Maria 1999 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
51 MEMOLI Giorgia 2000 F ITA
52 SHAW Rachel 1999 F GBR Newham Swords (GBR)
53 LEE Annora 2002 F USA
54 RUTIGLIANO Emma 2001 F ITA
55 BIGNOTTI Letizia 1999 F ITA
56 BATTISTONI Matilde 2000 F ITA
57 CANDESCU Rebeca 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
58 CLIENTI Costanza 2001 F ITA
59 BOZZI Matilde 1999 F ITA
60 ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 F VEN
61 BECUCCI Sabrina 2002 F ITA
62 FERRARA Valentina 2000 F ITA CS Montebelluna (ITA)
63 CAMPBELL Alice 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
64 GIOVANNONI Carolina 1999 F ITA
65 PROIETTI Arianna 2002 F ITA
66 TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
67 ZUIN Anna 1999 F ITA
68 GHEORGHE Andreea 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
69 INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
70 SPINA Giulia 2001 F ITA
71 SAVEANU Anca 2000 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
72 KRALIKOVA Viktoria 1999 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
73 BARBETTI Benedetta 2002 F ITA
74 FERRACUTI Elena 2000 F ITA
75 DONATO Andrea Martina 2002 F ITA
75 YAROSHENKO Karina 2002 F USA
77 VACARASU Raluca 1999 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
78 MARAZZINI Giorgia 2001 F ITA
79 MATZ Samantha 2000 F USA
80 BIAGI Penelope 2002 F ITA
81 SORINI Maria Allegra 2001 F ITA
82 SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
83 UDVARDI Jazmin 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
84 CRAIGHERO Elena 2000 F ITA
85 MANDELLI Giulia 1999 F ITA
86 TIGRINO Fiona 2000 F FRA MARSEILLE EC (FRA)
87 FERRETTI Giulia 1999 F ITA
88 HULL Violet 2000 F AUS
89 NAGYOVA Kitti 2000 F SVK KS Samorin (SVK)
89 VALERIO Greta 2001 F ITA
89 CARDOSI Elena 2000 F ITA
92 HARDIE Heloise 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
93 MORICI Francesca 2002 F ITA
93 IERVASI Ylenia Maurizia 2001 F ITA
95 LOMBARDO Elisa Anna 2000 F ITA
96 CARRER Benedetta 2001 F ITA
97 1st round SIRENA Lucrezia 2000 F ITA
98 1st round SANTUZZO Maria 1999 F ITA
99 1st round CSEFALVAYOVA Karolina 1999 F SVK KS Samorin (SVK)
100 1st round HUMSKI Josipa 2000 F CRO MK Karlovac (CRO)
101 1st round ROVERSI Laura 2000 F ITA
102 1st round BOFINGER Erin 2000 F AUS
103 1st round BACHMANN Lise 2000 F SUI CEM Morges (SUI)
104 1st round WAUTERS Marjolein 2001 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
105 1st round OZKURT Elif 1999 F TUR
106 1st round BANJAC Anamarija 1999 F CRO MK Karlovac (CRO)
107 1st round SPAGNOLI Chiara 2000 F ITA
108 1st round KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
109 1st round POZZATO Benedetta 2001 F ITA
110 1st round BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
111 1st round SAMAYOA Valerie 2000 F ESP CDEM-GR (ESP)
111 1st round ROTSAERT Suzanne 2001 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
113 1st round KARABIYIK Gozde 2002 F TUR Goztepe SK (TUR)
114 1st round PEAKE Sophie 2001 F GBR
115 1st round BARTALOVA Vivien 2001 F SVK KS Samorin (SVK)
116 1st round MOTTI Eleonora 2000 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
117 1st round OZEL Julide 2001 F TUR
118 1st round GURMEN Beliz 2002 F TUR TED SK (TUR)
119 1st round SWENNEN Annemaine 2000 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
120 1st round FIGUERAS Berta 1999 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
121 1st round ISMEN Imre 2001 F TUR TED SK (TUR)
122 GYORGY Eszter 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
122 MARONET Andrea 2000 F BEL
122 PAPPONE Arianna 1999 F ITA
122 ZACCHEO Flaminia 2002 F ITA
122 CONCHIGLIA Angelica 2002 F ITA
122 BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)