Back to list

Results

Trophée Luxardo
ITA Padua
May 20, 2006 - May 21, 2006

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LIMBACH Nicolas 1985 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 TARANTINO Luigi 1972 M ITA
3 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
3 DUMITRESCU Rares 1983 M ROU
5 COVALIU Mihai 1977 M ROU
6 YAKIMENKO Alexey 1983 M RUS
7 MONTANO Aldo 1978 M ITA
8 BOYKO Dmytro 1986 M UKR Netishyn (UKR)
9 LAPKES Dmitri 1976 M BLR Dinamo (BLR)
10 NEMCSIK Zsolt 1977 M HUN Vasas (HUN)
11 PILLET Julien 1977 M FRA STRASBOURG UC (FRA)
12 LOPEZ Nicolas 1980 M FRA TARBES ATE (FRA)
13 PINA Jorge 1977 M ESP
14 ZHONG Man 1983 M CHN
15 PASTORE Giampiero 1976 M ITA
16 PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
17 POZDNYAKOV Stanislav 1973 M RUS
18 LUKASHENKO Vladimir 1980 M UKR
19 SMART Keeth 1978 M USA
20 DOMINIK Grzegorz 1983 M POL
21 SKRODZKI Adam 1983 M POL
22 CASARES Fernando 1980 M ESP
23 HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 NAGY Zsolt 1984 M HUN Vasas (HUN)
25 GAZIN Fabrice 1979 M FRA
26 LEE Ivan 1981 M USA
27 HUANG Yaojiang 1982 M CHN
28 IACOMETTI Luca 1987 M ITA
29 FROSSINE Alexei 1978 M RUS
30 WANG Jingzhi 1982 M CHN
31 SANDU Constantin 1977 M ROU
32 WON Woo Young 1982 M KOR
33 SANSON Boris 1980 M FRA
34 SHTURBABIN Oleh 1984 M UKR
35 KOVALEV Nikolay 1986 M RUS
36 TRETIAK Vladislav 1980 M UKR
37 DIATCHENKO Alexei 1978 M RUS
38 LONTAY Balazs 1984 M HUN BVSC (HUN)
39 OH Eunseok 1983 M KOR
40 NAGY Pal 1985 M HUN Vasas (HUN)
41 CIARI Marco 1983 M ITA
42 KONIUSZ Marcin 1983 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
43 GUO Xiaojun 1984 M CHN
44 AGRESTA Renzo 1985 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
45 KINDT Martin 1979 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 MAROUF Nourdin 1979 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
47 BAUER Dennis 1980 M GER Königsbacher SC (GER)
48 LENGYEL Balazs 1980 M HUN
49 OCCHIUZZI Diego 1981 M ITA
49 CASARES Ignacio 1977 M ESP
51 ENEA Gabriele 1983 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
52 MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
53 AIBOUCHEV Dmitri 1976 M RUS
54 RICCIARDELLI Antonio 1987 M ITA
55 OLEJNIK Bartlomiej 1983 M POL
56 NEMIROVITCH Fedor 1983 M BLR
57 KOSA Miklos 1982 M HUN
58 SIRETEANU Nicolae Alexandru 1984 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
59 KOTHNY Wiradech 1979 M THA
60 DECSI Tamas 1982 M HUN Kertvaros (HUN)
61 CAVALIERE Alessandro 1977 M ITA CS CARABINIERI ROMA (ITA)
62 MARTI Jaime 1979 M ESP
63 SEMMARTIN Jean-Baptiste 1979 M FRA
64 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
65 IGOE Benjamin 1985 M USA
66 SZNAJDER Rafal 1972 M POL
67 ROGERS Jason 1983 M USA
68 OH Seung Hwan 1983 M KOR
69 TERENZI Tonhi 1969 M ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
70 NAGARA Masashi 1977 M JPN
71 TSE Yu Ming 1981 M HKG
72 KRAUS Christian 1978 M GER TSG Eislingen (GER)
73 ZHOU Hanming 1980 M CHN
74 WILLIAMS James 1985 M USA
75 FLEGLER Sebastian 1985 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
76 LEE Hyuk 1982 M KOR
77 BUXTON Chris 1980 M GBR
78 PIGNOTTI Luca 1979 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
79 MANETAS Konstantinos 1980 M GRE G.S. KARDIANI (GRE)
80 YAMAMOTO Koji 1980 M JPN
81 BAUER Steven 1981 M GER Königsbacher SC (GER)
81 CECI Claudio 1987 M ITA AERONAUTICA ROMA (ITA)
83 DOURAKOS Jason-Michael 1983 M GRE ATHINAIKI LESHI (GRE)
84 CLEMENT Luther 1985 M USA
85 VERRONE Fabrizio 1984 M ITA FIAMME GIALLE SCHERMA (ITA)
86 MEDINA Fernando 1973 M ESP
87 IMPARATO Cristiano 1985 M ITA
88 FAKHRI Peyman 1977 M IRI
89 RICHLE Stéphane 1986 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
90 AQUILI Andrea 1980 M ITA
91 GORSKI Mateusz 1984 M POL
92 BASMATZIAN Marios 1978 M GRE PANELLINIOS (GRE)
93 REPETTI Giovanni 1988 M ITA
94 BOGHICEV Franz 1985 M GER Königsbacher SC (GER)
95 YUEN Hou In 1982 M HKG
96 IKEDA Yasuhiro 1985 M JPN
97 PRYIEMKA Valery 1983 M BLR SC TUFB (BLR)
98 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
99 LASKA Jan 1981 M CZE
100 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
101 JUPP Alistair 1976 M GBR
102 SAZONOV Viatcheslav 1982 M RUS
103 PREVENIOS Marinos 1987 M GRE ATHINAIKI LESHI (GRE)
104 KOCSIS Zsolt 1985 M HUN
105 ERETZIAN Nicolas 1985 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
106 MIRACCO Luigi 1988 M ITA
107 GIONOV Dobrin 1986 M BUL CSKA (BUL)
108 JANSEN BRITO Hernan 1985 M VEN
109 SALFIELD Jon 1973 M GBR
110 PALASZ Patryk 1984 M POL
111 SILVA Luis M 1984 M VEN
112 AZUMA Keita 1985 M JPN
113 BRAVO Carlos 1973 M VEN
114 DARVISHIJANI Parviz 1981 M IRI
115 TERADA Naoki 1983 M JPN
116 RINCONES ALMAO Eliecer 1977 M VEN
117 KEMBE Sorel-Arthur 1975 M CGO
118 CORTES Alberto 1980 M MEX
119 SARRIS Evangelos 1984 M GRE PANELLINIOS (GRE)
120 MONCREIFF Harry 1986 M GBR LUGI Lund (SWE)
121 VALENCIA MORA Carlos 1981 M COL
121 LAM Hin Chung 1986 M HKG
123 NICHOLSON Brendan 1972 M AUS
124 ROSE Julian 1982 M GBR
125 SIROTA Alexander 1975 M CZE
126 MOREHOUSE Timothy 1978 M USA