Back to list

Results

30. Preis der Chemiestadt
GER Dormagen
November 28, 2004 - November 28, 2004

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER
2 PADEROV Alexandre 1986 M RUS
3 LIMBACH Nicolas 1985 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 KIEFFER Florentin 1985 M FRA
5 FLEGLER Sebastian 1985 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 IGOE Benjamin 1985 M USA
7 KLEBES Johannes 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 BOGHICEV Franz 1985 M GER Königsbacher SC (GER)
9 MARCEA Virgil 1986 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
10 NAGY Pal 1985 M HUN VASAS Budapest (HUN)
11 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
12 WILLIAMS James 1985 M USA
13 KRUCHEN David 1985 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
14 REGENT Francois 1987 M FRA BOURGES ESC (FRA)
15 DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
16 KRUL Alexander 1985 M USA
17 BEISHEIM Benedikt 1987 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
18 MORIN Clement 1985 M FRA PARIS USM (FRA)
19 WILAIN DE LEYMARIE Pierre-Luc 1987 M FRA BOURGES ESC (FRA)
20 GOLDA Marcin 1986 M POL
21 IVAN Iulian 1987 M ROU
22 KOVALEV Nikolay 1986 M RUS
23 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
24 GANTHALER Roman 1987 M GER TSG Eislingen (GER)
25 KLOTZ Alexander 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 HOLLOSI Bence 1987 M HUN VASAS Budapest (HUN)
27 POLGAR Soma 1985 M HUN Budavári BSE (HUN)
28 CLEMENT Luther 1985 M USA
29 BERTIN-GOULOUBOV Vassili 1985 M FRA
30 KOLASA Matthew 1987 M USA
31 ZANIN Artem 1986 M LTU
32 STANISLAWSKI Adrian 1987 M POL KKSz Konin (POL)
33 CERANOWICZ Jakub 1986 M POL AZS AWF Katowice (POL)
34 LAMBOLEY Benoit 1987 M FRA BOURGES ESC (FRA)
35 KOSIKOV Vardan 1985 M ARM
36 FARR Ian 1985 M USA
37 NEIGER Antoine 1987 M FRA BOURGES ESC (FRA)
38 GALUSHKIN Pavel 1985 M RUS
39 ROUSSEAU Alexandre 1985 M FRA GISORS 3A (FRA)
40 KLEMKOW Kolja 1987 M GER Kieler MTV (GER)
41 BOCK Benedikt 1987 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
42 KARAVAEV Dmitri 1985 M RUS
42 KARKOSZ Jan 1986 M POL
44 ERSHOV Sergey 1987 M RUS
44 DZIUNIKOWSKI Rafal 1985 M POL
46 HIRZMANN Marlon 1989 M GER TV Alsfeld (GER)
47 HANCEANU Cosmin 1986 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
48 PREVENIOS Marinos 1987 M GRE ATHINAIKI LESHI (GRE)
49 MARCZAK Wojciech 1985 M POL
50 ZEIGER Paul 1986 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
51 LEUCHT Sebastian 1988 M GER FC Göppingen (GER)
52 RICHLE Stéphane 1986 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
53 NEMES Balazs 1985 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
54 PAUL Jason 1985 M USA
55 GHATTAS Patrick 1985 M USA
56 BIELEN Andrew 1988 M USA
57 KLIMECKI Damian 1986 M POL
58 HUCHWAJDA Martin 1987 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
59 HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
60 PAULME Nicolas 1986 M FRA
61 KOCSIS Zsolt 1985 M HUN
62 BELL Andreas 1988 M GER TSV Kenten (GER)
63 THANHOUSER William 1986 M USA
64 VAN HOLSBEKE Seppe 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
65 MAILHES Nicolas 1985 M FRA PARIS USM (FRA)
66 STETSIV Andrew 1988 M USA
67 HAMAR Balazs 1986 M HUN UTE Budapest (HUN)
68 GRUND Andreas 1989 M GER
69 TSOUKHLO Nikita 1986 M RUS
70 OCHOCKI Aleksander 1990 M USA
71 TEICHMANN Carsten 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
72 KARAKAYA Harun 1988 M GER TV Alsfeld (GER)
73 MEDARD Julien 1987 M FRA PAU SECTION (FRA)
74 SCHIFFERS Alexander 1986 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
75 ZIDARU Calin 1987 M ROU
76 STEARNS Matthew 1985 M USA
77 ITO LARDEAU Youki 1986 M FRA KREMLIN CSA (FRA)
78 SCHNEIDER Manuel 1987 M GER OFC Bonn (GER)
79 BERKOWSKY Jonathan 1988 M USA
80 BUJDOSO Gergö 1986 M GER
81 SCHRÖDTER Sebastian 1990 M GER TV Ratingen (GER)
82 MICHAILIDIS Fokas 1988 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
83 SATORRE Christophe 1986 M SUI
83 CSJERNYIK Balazs 1985 M HUN
85 LUNGU Paul Cristian 1986 M ROU
85 BAUMTROK Jewgenij 1988 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
87 THELEN Rico 1985 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
88 ERETZIAN Nicolas 1985 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
89 1st round PAPLANOS Balazs 1985 M HUN
90 1st round BIELEN Gauthier 1988 M BEL
91 1st round NOVERRAZ Francois 1987 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
92 1st round GAL Lukasz 1987 M POL KKSz Konin (POL)
93 1st round LAVRADOR Ricardo Vieira 1989 M GER TV Ratingen (GER)
93 1st round EPPINGER Peter 1987 M GER TSG Eislingen (GER)
95 1st round EHRLER Felix 1988 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
96 1st round STANISLAWSKI Albert 1987 M POL KKSz Konin (POL)
97 1st round DE WILDE Thomas 1985 M BEL
98 1st round REIMER David 1985 M AUT RUR Wien (AUT)
99 1st round KALISZAN Maciej 1987 M POL
100 1st round TSOUROUTAS Georges 1987 M GRE OLYMPIACOS (GRE)
101 1st round KIZILDAG Erdogan 1987 M TUR
102 1st round DE MEESTER Germain 1988 M BEL
103 1st round PIPKIN Joseph 1985 M USA
104 1st round TRACEY Douglass 1986 M USA
105 1st round DE TROG Laurent 1986 M BEL Confrerie Gent (BEL)
106 1st round DUMONT Bertrand 1988 M BEL
107 1st round KOLBE Julian 1987 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
107 1st round SMET Bo 1987 M BEL
109 1st round BERGER Michael 1986 M GER
110 1st round WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
111 1st round NEUDORF Florian 1985 M GER OFC Bonn (GER)
112 1st round SIMOEN Frederik 1989 M BEL