Back to list

Results

2004 World Championships Cadets/Juniors
BUL Plovdiv
April 1, 2004 - April 2, 2004

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 POPESCU Ana Maria 1984 F ROU
2 DEL CARRETTO Bianca 1985 F ITA
3 MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 TAN Li 1984 F CHN
5 JAMES Kamara 1984 F USA
6 CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 LAMON Sophie 1985 F SUI SES Sion (SUI)
8 QUONDAMCARLO Francesca 1984 F ITA
9 LUO Xiaojuan 1984 F CHN
10 JUNG Hyojung 1984 F KOR
11 SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
12 CRAMER Daphne 1984 F SUI
13 NOVAKOVSKA Tetyana 1985 F UKR
14 IZSO Katalin 1987 F HUN BHSE (HUN)
15 SZELE Reka 1984 F HUN Vasas (HUN)
16 BESBES Hela 1987 F TUN PARIS USM (FRA)
17 ZHAROVA Daria 1986 F RUS
18 GHERMAN Simona 1985 F ROU
19 WERTSÉN Emma 1988 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
20 WORONIECKA Dorota 1985 F POL
21 GOLDIE Brita 1987 F CAN
22 PEGLIASCO Isabelle 1986 F FRA
23 KIM Ju Ha 1985 F KOR
24 SATO Nozomi 1986 F JPN
25 DINU Loredana 1984 F ROU
26 AUGUSTINAITE Rasa 1986 F LTU
27 PETKEVICIENE Namida 1984 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
27 ABAD-PINEDA Noemi 1984 F ESP
29 LOVISEK Judit 1984 F SVK Slavia UK Bratislava (SVK)
30 KOULBABA Lioudmila 1984 F RUS
31 KUUSK Kristina 1985 F EST
32 ALIBERT Nathalie 1984 F FRA
33 WU Haiyan 1983 F CHN
34 BEREZA Malgorzata 1984 F POL
35 URKE Piret 1986 F EST
36 SONG Yu Ri 1984 F KOR
37 SCHNORREROVA Lucia 1986 F SVK
38 GRABOVA Olga 1984 F UKR
39 PASCHALIDOU Eleni 1985 F GRE XIFOMACHOS (GRE)
39 GEROUDET Tiffany 1986 F SUI SES Sion (SUI)
41 SCHÜNKE Anja 1985 F GER Heidenheimer SB (GER)
42 MILLS Noam 1986 F ISR
43 BELVISO Audrey 1984 F FRA
44 ZADNIKOVA Daniela 1984 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
45 SVELNIENE Agne 1988 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
46 VOIGT Leigh 1984 F GER
47 FERDMAN Anastasia 1985 F ISR
48 BERGDAHL Johanna 1990 F SWE FFF Stockholm (SWE)
49 STUBELJ Eva-Vivien 1984 F SLO
50 POPOVA Daria 1984 F RUS
51 LAWRENCE Anneka 1985 F GBR
52 BARYSH Olessya 1988 F KAZ
53 BALCZO Dorottya 1984 F HUN
54 CROOK Jayne 1984 F GBR
55 HURLEY Kelley 1988 F USA
56 MAISONET Olimar 1987 F PUR
57 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
58 RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1985 F SRB MK Silni (SRB)
59 KELO Sarla 1989 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
60 KOSTRIKINA Viktorija 1985 F LAT
61 LONDON Ana 1985 F ISR
62 JACOBS Louise 1984 F RSA
63 PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
64 DOLAR Kaja 1985 F SLO
65 N JOVANOVIC Olivera 1987 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
66 N ISIK Emel 1986 F TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
67 N YAMAMOTO Aiko 1984 F JPN
68 N BELAVAL Leilani 1985 F PUR
69 N NOVAKOVA Pavlina 1986 F CZE
70 N EL LAITHY Nadine 1987 F EGY
71 N DOGAN Reha 1985 F TUR
72 N GEORGIEVA Teodora 1990 F BUL
73 N STOYANOVA Verginia 1985 F BUL
74 N SIMEONOVA Desislava 1985 F BUL
74 N TOBIAS Simona 1987 F SLO
76 N CHENG Ya Wen 1985 F TPE
77 N RAUTENBACH Jacqueline 1984 F RSA
78 N BOKRI Rim 1985 F TUN
78 N HSU Jo-Ting 1990 F TPE
78 N LAWRENCE Rhiannon 1987 F GBR
81 N EMBRICH Irina 1980 F EST
82 N 1st round KOPEINIG Ines 1986 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
82 N 1st round VILLACELLINO Aurora Yingchun 1984 F SGP SEB Basel (SUI)
84 N 1st round GUNAC Gokce 1986 F TUR
85 N 1st round OU YANG Wan Chen 1987 F TPE
86 N LOBAN Elena 1900 F TKM
87 N 1st round PROKOPJEVA Anna 1985 F LAT
88 N 1st round KISHI Hiromi 1984 F JPN
89 N 1st round HOFFMANN Monika 1985 F GER
90 N 1st round LUGO Eliana 1985 F VEN
91 1st round GUY Joanna 1984 F CAN
92 N 1st round CHAVARRIA Judit 1986 F ESP
93 N 1st round CASCAIS Frederica 1986 F POR
94 N 1st round DIEZ-GOMEZ Laura 1984 F ESP
95 N 1st round TABAK Sarah 1986 F NZL
96 N 1st round BUCHTER Kamilla 1990 F DEN Hellerup FK (DEN)
97 N 1st round KARNESI Evangelia 1986 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
98 N SARHAHYAN Regina 1900 F TKM
99 N 1st round ENDER Pia-Maria 1986 F AUT UWK Graz (AUT)
100 N 1st round KOVRLIJA Ana 1986 F SCG
101 N 1st round ORLANDO Amy 1985 F USA
102 N 1st round HARTMANNOVA Eva 1986 F CZE
103 N 1st round SARANGTHEM Reorita Devi 1985 F IND
103 N 1st round HANOVA Marina 1985 F TKM
105 N 1st round CHERNOVA Anna 1985 F KAZ
106 N 1st round KELO Arla Mirka Orvokki 1987 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
107 N 1st round HJORT NIELSEN Anne Katrine 1989 F DEN Hellerup FK (DEN)
108 N 1st round HARTMANN Christina 1986 F AUT