Back to list

Results

Coupe du Monde
POR Estoril
March 27, 2004 - March 28, 2004

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FLESSEL-COLOVIC Laura 1971 F FRA
2 DUPLITZER Imke 1975 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 HEIDEMANN Britta 1982 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 DANINTHE Sarah 1980 F FRA LEVALLOIS (FRA)
5 NISIMA-CHARLEY Maureen 1981 F FRA AULNAY CE (FRA)
6 GRABOWSKA Magdalena 1980 F POL
7 ERMAKOVA Oxana 1973 F RUS
8 AZNAVOURIAN Karina 1974 F RUS
9 KIRALY Hajnalka 1971 F FRA
10 FORTUNATOVA Nadiya 1978 F UKR
11 BOKEL Claudia 1973 F GER VFL Merkur Kleve (GER)
12 SIVKOVA Anna 1982 F RUS
13 TOL Sonja 1972 F NED
14 BRAVO ARANGUIZ Caterin 1975 F CHI
15 CABRAL-TEIXEIRA Ana 1975 F POR
16 BARADJI-DUCHENE Marysa 1982 F FRA PARIS RCF (FRA)
17 LAMON Sophie 1985 F SUI SES Sion (SUI)
18 VANSOVICA Julija 1975 F LAT
19 BERGENHEIM Maria 1974 F SWE UF Uppsala (SWE)
20 SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
21 GOMEZ CHIVAS Eimey 1974 F CUB
22 HABLÜTZEL-BÜRKI Gianna 1969 F SUI FZB Basel (SUI)
23 LAWRENCE Maya 1980 F USA
24 JAMES Kamara 1984 F USA
24 SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
26 HURLEY Kelley 1988 F USA
27 CHOURUPINA Ekaterina 1984 F RUS
28 REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FU Mödling (AUT)
29 TRIPATHI Sangita 1968 F FRA
30 EIM Stephanie 1977 F USA
31 FAKHROUTDINOVA Tatiana 1969 F RUS
32 DEL CAMPO Lara 1981 F ESP
33 LOGUNOVA Tatiana 1980 F RUS
34 HOLZ Katrin 1980 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 LESZKO Julia 1969 F USA
36 STROKA Malgorzata 1980 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
37 MAGKANOUDAKI Dimitra 1979 F GRE ATHINAIKOS O.O. (GRE)
38 ESPINOZA TORO Angela Maria 1974 F COL
39 KOUMPANI Vasiliki 1967 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
40 MEISSNER Sabine 1981 F FRA
41 BIRTHELMER Elke 1985 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 CASTILLEJO Rosa 1969 F ESP
43 GRUJIC Daniela 1976 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
44 RODRIGUEZ Maria Cruz 1976 F ESP
45 GAMIR Zahra 1966 F ALG PARIS ST FRA (FRA)
46 SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
47 REDANZ Kristin 1977 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 TEREBA-ZAWROTNIAK Beata 1981 F POL
49 SANCHO Carolina 1982 F ESP
50 CHRISTOU Jeanne 1981 F GRE G.S. KARDIANI (GRE)
51 BARLOW-STEENKAMP Rachael 1982 F RSA
52 DMOWSKA-ANDRZEJUK Danuta 1982 F POL
53 CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 KAVELAARS Monique 1971 F CAN
55 STEINER Iris 1983 F GER Heidenheimer SB (GER)
56 ORERO Cristina 1983 F ESP
57 DIETERLE Berit 1984 F GER
58 DESCOUTS Audrey 1980 F FRA
59 AUGROS Claire 1975 F FRA
60 TORRECILLA Helena 1973 F ESP
61 PANUSCHKA Claudia 1978 F AUT Dynamo Wien (AUT)
62 CAMPBELL Lindsay 1981 F USA
63 DUMOULIN-RINCENT Sandrine 1976 F FRA AIX EN OTHE (FRA)
64 GALANTINE Vanessa 1983 F FRA AULNAY CE (FRA)
65 N MARTIN Samantha 1981 F GBR
66 LUTSCH Kerstin 1987 F GER Heidenheimer SB (GER)
67 N WINSTANLEY Sandra 1974 F GBR
68 N GIL Nieves 1976 F ESP
69 N ALVAREZ Endrina 1980 F VEN
70 N RIGHI Valentina 1984 F POR
70 N TYCHLER Natalia 1973 F RSA Prima Fencing (RSA)
72 N COLIGNON Jeanne 1981 F FRA
73 N CYGAN Olga 1980 F POL
74 N OSLAND Teresa 1978 F NOR Bergens FK (NOR)
75 N PINTO Adriana 1982 F COL
76 N DAMASIO Micaela 1983 F POR
77 N GOMES Ana 1979 F POR
78 N VANHUYSSE Genevieve 1979 F BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
79 N GOMES Renata 1900 F POR
80 N NUNES Rita 1985 F POR
81 N MIRANDA Ana 1983 F POR
82 N NILSEN Elisabeth Skaar 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
83 N JAIME Carla 1981 F POR
84 N PESSANHA Ana 1958 F POR
84 N CRAVEIRO Joana 1982 F POR
86 N PISSARRO BRAS Marie Alice 1967 F POR
87 N NUNES Joana 1985 F POR
87 N VICENTE Ana 1985 F POR
89 N AZEVEDO Liliana 1900 F POR