Back to list

Results

2022 Münchner Kindl
GER München
October 15, 2022 - October 16, 2022

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
2 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
3 N HÖFLER Julius 2006 M GER TSG Weinheim (GER)
3 N SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin (GER)
5 N WAGNER Louis 2006 M GER SC Berlin (GER)
6 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
7 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers (GER)
8 N MIRBACH Maximilian 2006 M GER DFC Düsseldorf (GER)
9 N WUNDLING Ivo 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers (GER)
11 N SCHROTT Benjamin 2008 M GER PSV Stuttgart (GER)
12 N TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC (GER)
13 N BRITO Lucas 2007 M GER DFC Düsseldorf (GER)
14 N SEEMANN Paul Leopold 2006 M GER TSV Winsen (GER)
15 N SCHIMANN Kirill 2009 M GER PSV Stuttgart (GER)
16 N SIMONOV Andrii 2008 M UKR OFC Bonn (GER)
17 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin (GER)
18 N KELLER Tim 2008 M GER TSV Calw (GER)
18 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
20 N RILLING Noel 2006 M GER FSC Jena (GER)
21 N KONDRATEV Vasily 2009 M GER FS TG Würzburg (GER)
22 N MEHNER Levy Etienne 2007 M GER Dresdener FC (GER)
23 N MUKHOPAD Hlib 2008 M UKR Darmstädter FC (GER)
24 N STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC (GER)
25 N BLOCHWITZ Anton 2006 M GER TV Markkleeberg (GER)
26 N MAYER Leonard 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 N SEIFFERT Georgi 2008 M GER SC Berlin (GER)
28 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
29 N NIEßNER Finn 2007 M GER TG Frankenthal (GER)
30 N SCHWABE Markus 2006 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
31 N NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC (GER)
32 N THETMEYER Lucas 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
33 N GEßNER Nicolas 2008 M GER KTF Luitpold München (GER)
34 N STRASHEIM Philipp 2007 M GER TSG Weinheim (GER)
35 N WUNDLING Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin (GER)
37 N KIEL Antonio 2007 M GER TSV Leinfelden (GER)
38 N NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin (GER)
39 N VESTI Lucien 2007 M GER TFC Hanau (GER)
40 N FREY Quentin 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
41 N JOBST Alexander 2008 M GER FC Moers (GER)
42 N BELOUANAS Mehdi 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
43 N SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC (GER)
44 N MEDVEDEV Martin 2009 M NED SC Amsterdam (NED)
45 N JANS Martijn 2009 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
46 N OTTO Justus 2007 M GER OFC Bonn (GER)
47 N GUßMANN Moritz Paul 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
48 N MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
49 N SCHNABEL Lennart 2007 M GER FSC Jena (GER)
50 N KLITZING Jan Lasse 2008 M GER FC Moers (GER)
51 N PUHLMANN Felix 2009 M GER SC Berlin (GER)
52 N ECKNER Lykko 2007 M GER Dresdener FC (GER)
53 N SEEMANN Niklas 2008 M GER SVA Oranienburg (GER)
54 N SCHUSTER Leon Emanuel 2006 M GER KTF Luitpold München (GER)
55 N PAGENKOPF Niklas 2009 M GER FC Moers (GER)
56 N WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus (GER)
57 N NEUSCHAEFER Felix 2008 M GER MTV München (GER)
58 N GREBING Julian Richard 2009 M GER Fechtclub Marburg (GER)
59 N LUDWIG Daniel 2006 M GER VFL Marburg FA (GER)
60 N WILMSMEYER Tom 2006 M GER TG Münster (GER)
61 N BAPPERT Felix 2006 M GER TG Frankenthal (GER)
62 N FRITZ Johann 2008 M GER TSB Schwäbisch Gmünd (GER)
63 N WERNER Titus 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
64 N TRUSKAWA Maarten 2007 M GER Hasper FC (GER)
65 N KIEßLING Joshua 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
66 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
67 N WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin (GER)
68 N STAIB Samuel 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
69 N GABEL Moritz 2008 M GER TV Lahr (GER)
70 N FUCHS Tristan 2006 M GER KTF Luitpold München (GER)
71 N HOHWY Fritz 2006 M GER Walddörfer SV (GER)
72 N REKOW Jan Moritz 2006 M GER TV Neu Isenburg (GER)
73 N AMEUR Jabir 2008 M NED
74 N KRÖPELIN Joscha 2007 M GER VFL Marburg FA (GER)
74 N MAHUTKA Leander Luis 2009 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
76 N VON QUAST Maximilian 2006 M GER TG Dörnigheim (GER)
77 N PUND Tammo 2006 M GER TG Münster (GER)
78 N JOHN Tim 2009 M GER Dresdener FC (GER)
79 N PEDRETTI Lorenzo 2008 M ITA MTV München (GER)
80 N MÄDER Michel 2009 M GER Freiburger TS (GER)
81 N KOCH Matthes Hagen 2007 M GER MTV Braunschweig (GER)
81 N KOHNERT Tristan 2008 M GER FG Schwerin (GER)
83 N GEBERT Linus 2007 M GER Fechtclub München (GER)
83 N WITTEK Julian 2008 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
85 N RÄTHEL Werner 2008 M GER FC Greifswald (GER)
86 N RADANT Raphael 2007 M GER FG Schwerin (GER)
87 N NEMAT Malte 2008 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
87 N SASS Jan Lucas 2007 M GER FG Schwerin (GER)
89 N WITTKE Marlon 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
90 N RANCK Christoffer 2007 M GER Walddörfer SV (GER)
91 N LOTTER Kajus 2006 M GER TV Haueneberstein (GER)
92 N SCHUSTER Lucas 2007 M GER Dresdener FC (GER)
93 N ZHU Jin Yuan 2009 M CHN FC Rothenbaum (GER)
94 N KÖTHE Joscha 2009 M GER FC Rüsselsheim (GER)
95 N GÜNTHER Hannes 2009 M GER FC Oelsnitz (GER)
96 N HESSE Leo 2007 M GER TG Münster (GER)
97 N HERRMANN Jim 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
98 N MIECHIELSEN Piet 2007 M GER Hamburger FC (GER)
99 N FINZENHAGEN Ben 2008 M GER PSV Stuttgart (GER)
100 N NEUMEISTER Alexander 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
101 N 1st round VON ERFFA Leopold 2009 M GER MTV München (GER)
102 N 1st round BRUSCHEK Robin 2008 M GER SV Angern (GER)
103 N 1st round SCHUMACHER Noah 2007 M GER TG Münster (GER)
104 N 1st round WENDLAND Carl 2008 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
105 N 1st round WANG Zimin 2008 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
106 N 1st round KILINC Harun 2008 M GER FC Rüsselsheim (GER)
107 N 1st round WALTER Sebastian 2007 M GER FSC Cottbus (GER)
108 N 1st round FUCHS Myles 2006 M GER KTF Luitpold München (GER)
109 N 1st round KAYMAS Esad 2006 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
110 N 1st round SCHONATH Tim Konstantin 2009 M GER FSC Jena (GER)
111 N 1st round LANGNER Ben 2007 M GER FSC Cottbus (GER)
112 N 1st round FELDMANN Fabian 2008 M GER FG Schwerin (GER)
113 N 1st round DORKA Leo 2008 M GER Fechtclub München (GER)
113 N 1st round MAJCHROWICZ Szymon 2008 M GER FC Rüsselsheim (GER)
115 N 1st round VATTER Haydn Stig 2009 M GER FG Schwerin (GER)
115 N 1st round ARNDT Paul 2009 M GER FG Schwerin (GER)
117 N 1st round MARKS Florian 2008 M GER FC Rothenbaum (GER)
118 N 1st round DOBOVISEK Julian 2006 M GER SV Esslingen (GER)
118 N 1st round DÖRPINGHAUS Philipp 2009 M GER FC Moers (GER)
120 N 1st round BOLZONI Daniele 2007 M ITA Sportfechten Laim (GER)
121 N 1st round EYMER Moritz 2009 M GER FG Schwerin (GER)
122 N 1st round RASCHKE Simon 2006 M GER Fechtclub München (GER)
122 N 1st round THIEME Moritz 2009 M GER SC Berlin (GER)
124 N 1st round BURST Leon 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
125 N 1st round ZANNER Raoul 2006 M GER TG Dörnigheim (GER)
0 1st round PERTSEV Daniel 2007 M GER SC Berlin (GER)