Back to list

Results

2022 Internationales Turnier
GER Moers
November 27, 2022 - November 27, 2022

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLLAND-CUNZ Luca Sarah 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
2 N HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
3 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
3 N ZONI Lea 2006 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
5 N RUSTLER Aline 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
6 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
7 N EVERS Larissa 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 N BRAUN Annemarie 2005 F GER FC Moers (GER)
9 N ARNELA Lucia 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N HERWIG Finja Malu 2007 F GER VFL Marburg FA (GER)
11 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
12 N HERWIG Merle 2008 F GER VFL Marburg FA (GER)
13 N TROPMANN Anastasia 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 N ÖTTL Lea 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
15 N HARTMANN Leonie 2003 F GER SC Berlin (GER)
16 N ADRIAN Maria 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
17 N SEIFFERT Veranika 2006 F GER SC Berlin (GER)
18 N KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
19 N WITT Lara 2004 F GER PSV Stuttgart (GER)
20 N BAARS Anna 2004 F GER PSV Stuttgart (GER)
21 N JAKOB Mia 2005 F GER PSV Stuttgart (GER)
22 N KIECKBUSCH Mirjam 2003 F GER PSV Stuttgart (GER)
23 N HARTFELDER Nicole 2005 F GER FC Moers (GER)
24 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER DFC Düsseldorf (GER)
25 N VÖLKER Linn Marie 2007 F GER FC Moers (GER)
26 N SEMPER Nelly 2004 F GER SC Berlin (GER)
27 N SCHNARR Sophia 2006 F GER TFC Hanau (GER)
28 N DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER FG Schwerin (GER)
29 N DAMMROFF Lotte 2007 F NED Holland Schermen (NED)
30 N HÖPFL Amelie 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 N RATZ Victoria Sophia Barbara 2004 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
32 N GRÜNERT Clara Luise 2005 F GER Hamburger FC (GER)
33 N MATHIEU Perrine 2007 F FRA ASM BELFORT (FRA)
34 N SCHLÜTER Amelie 2004 F GER Darmstädter FC (GER)
35 N GAMKE Ella 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 N KÖLL Teresa 2006 F GER KTF Luitpold München (GER)
37 N EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
38 N SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
39 N GOTO Yui 2007 F JPN PSV Stuttgart (GER)
40 N BUSCHE Lena 2005 F GER TG Frankenthal (GER)
41 N ROHNER Emilia 2006 F GER SC Berlin (GER)
42 N WEYERMANN Freya 2007 F GER Dürener FC (GER)
43 N KANNENBERG Mia 2004 F GER FG Schwerin (GER)
44 N KLOSTERMANN Emma 2009 F GER KTF Luitpold München (GER)
45 N MAHUTKA Malin Ava 2007 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
46 N ENGLER Eva 2006 F GER FC Moers (GER)
47 N RIDDER Alrun 2005 F GER Dürener FC (GER)
48 N GESCH Rubina Rose 2005 F GER Quernheimer FC (GER)
49 N WIPF Zoe 2005 F FRA GUEBWILLER (FRA)
50 N UMLAUF Mara Anneke 2007 F GER PSV Stuttgart (GER)
51 N BAUER Fenja 2005 F GER TG Hanau (GER)
52 N GROßMANN Julie 2008 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
53 N BAAS Svenja 2007 F GER TFC Hanau (GER)
53 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
55 N KÖSLING Anik 2008 F GER SV Angern (GER)
55 N GRUND Florentine 2009 F GER Dresdener FC (GER)
55 N BUCHWALD Lisbeth 2006 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
58 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin (GER)
58 N FELLMANN Emelie 2007 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
60 N BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
61 N RANFT Abby 2007 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
62 N HAGEN Helena 2006 F GER SC Berlin (GER)
63 N KIESSLING Florence 2007 F GER TG Frankenthal (GER)
64 N CARSTENSEN Lina 2005 F GER TG Biberach (GER)
65 N AL HASHIM Rana 2007 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
66 N FUDERHOLZ Clara 2008 F GER FC Fürth (GER)
67 N FRANKE Lena Inken 2006 F GER TV Haueneberstein (GER)
68 N KRAFT Maja 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
69 N THIEBAUT Leane 2005 F FRA
70 N POPOV Maria 2005 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
71 N HASSINGER Sophie 2007 F GER TG Frankenthal (GER)
72 N METZ Thea 2006 F GER TFC Hanau (GER)
73 N WEMME Lina Elisabeth 2004 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
74 N SCHMITZ Laura-Victoria 2003 F GER FK Hannover (GER)
75 N GOLDAMMER Mila 2008 F GER FG Schwerin (GER)
76 N REHDA Lene 2009 F GER FG Schwerin (GER)
77 N NOWARA Nora Leandra 2008 F GER FSC Cottbus (GER)
78 N AUTHIER Marie-Hélène 2009 F GER KTF Luitpold München (GER)
79 N KMELNITZKI Miriam 2003 F GER FK Hannover (GER)
80 N TEMUR Duru 2007 F GER FC Rothenbaum (GER)
81 N 1st round LACHER Janne 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
82 N 1st round POPOV Anna-Sophia 2008 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
83 N 1st round KRAUSE Frida 2005 F GER FC Rothenbaum (GER)
84 N 1st round WEIGAND Sara Marie 2009 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
85 N 1st round HILBRANDT Katharina 2009 F GER FC Moers (GER)
86 N 1st round GÜNDEL Aurelia 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
87 N 1st round SCHMÜSER Emma 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
88 N 1st round OEHME Lina 2006 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
89 N 1st round WÖLL Tara 2007 F GER TG Dörnigheim (GER)
90 N 1st round KETZER Alina 2007 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
91 N 1st round RIDDER Cordula 2003 F GER Dürener FC (GER)
92 N 1st round BOC Mai Ly 2009 F GER FC Moers (GER)
93 N 1st round KARNATH Floriane 2007 F GER TG Biberach (GER)
94 N 1st round DRAHEIM Matilda 2003 F GER TG Hanau (GER)
95 N 1st round NIPOLLI Isabella 2009 F GER SV Angern (GER)
96 N 1st round SCHOMAKER Viktoria 2009 F GER FC Moers (GER)
97 N 1st round LOBSIGER Lilly 2006 F GER FC Rothenbaum (GER)
97 N 1st round SEIBOLD Johanna 2008 F GER FC Fürth (GER)
0 A 1st round FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)