Back to list

Results

2022 Int. Windmühlenmesser Cup
GER Solingen
October 1, 2022 - October 2, 2022

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N COLLING Herve 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
2 N POHL Marc Arthur 2006 M GER OFC Bonn (GER)
3 N FELTZ Flavien 2006 M BEL CRE Arlon (BEL)
3 N HERCOT Matthys 2008 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
5 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
6 N STRAUB Max 2006 M GER ATSV Saarbrücken (GER)
7 N REINEKE Nepomuk 2006 M GER SSV Ettal (GER)
8 N VERSTEIJNEN Jan-Koen 2008 M NED T.S.V. Rapier (NED)
9 N BINGENER Tim 2006 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
10 N JUMET Alexandre 2008 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
11 N JURTSCHAK Tim 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
12 N SPREMBERG Paul 2006 M GER FC Leipzig (GER)
13 N PIRAUX Milo 2008 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
14 N VAN COPPENOLLE Nicolas 2006 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
15 N WAFFELAERT Thibault 2006 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
16 N FECHNER Oskar 2007 M GER UKS ATLAS Tarnowo Podgorne (POL)
17 N PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig (GER)
18 N VISSER Zeb 2006 M NED Fencing Ermelo (NED)
19 N MÜLLER Benno 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
20 N GLASER Moritz 2006 M GER FC Kassel (GER)
21 N STROOP Preston Ridley 2006 M NED
22 N KUNNIG Carl 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
23 N HÖLLER Vincent Maurice 2006 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
24 N REICHE Korbinian 2008 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
25 N PURAT Christian 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
26 N SCHULLER Stephan 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
27 N HEINECKE Max-Julius 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
28 N SCHUSTER Viktor 2007 M CZE Frankfurter TV (GER)
29 N HUMMEL Rudy 2008 M GER TSV Pliezhausen (GER)
30 N WILLERS Colten 2007 M GER TSF Ditzingen (GER)
31 N BRANCIFORTI Paolo Andrea 2007 M ITA CE Braine l'Alleud (BEL)
32 N MARTIN Jasper 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
33 N MIKES Julian 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
34 N KLADDE Ole 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
35 N VAN LAECKE Wout 2009 M BEL Confrerie Gent (BEL)
36 N SAMYN Ward 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
37 N HERTWECK Andri 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
38 N GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
39 N HEINEN Mathieu 2007 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
40 N WINKER Leonard 2007 M GER TV Augsburg (GER)
41 N DE GROOTE Elias 2006 M GER FSG Warendorf (GER)
42 N VAN EDEREN Adam 2006 M NED Holland Schermen (NED)
43 N LENNARTZ Daan 2007 M GER OFC Bonn (GER)
44 N FERIR William 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
44 N FREUND Julian 2007 M GER OSC Berlin (GER)
44 N LANGE Magnus 2007 M GER FG Segeberg (GER)
47 N NEERMAN Leon 2006 M BEL SC Latem-Deurle (BEL)
48 N REICH Paul 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
49 N PETERS Remi Leon 2006 M GER FC Kassel (GER)
50 N RIJMEN Matthias 2006 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
51 N DE WINTER Alexander 2008 M BEL Confrerie Gent (BEL)
52 N BUSCH Erik 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
53 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
54 N KROMM Lukas 2006 M GER OSC Berlin (GER)
55 N VAN DE STEENE Adrian 2006 M BEL Confrerie Gent (BEL)
56 N HEIMANN Anton 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
57 N VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig (GER)
58 N KÖPF Johannes 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
59 N MUSAMBI Gabriel 2006 M BEL CE Charlemagne (BEL)
60 N RÖSELER Felix 2007 M GER FC Leipzig (GER)
61 N MOINET Baptiste 2006 M BEL CE Gaumais (BEL)
62 N COOPER Kendal 2006 M BEL Flanders Fencing (BEL)
63 N KARNAGEL Leopold 2007 M GER FC Leipzig (GER)
64 N GRANDJEAN Achille 2008 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
65 N KRAHMER Eryk 2006 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
66 N NOE Louis 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
67 N BENTIVOGLI Leonardo 2007 M NED s.v. Zaal Treffers (NED)
68 N UNGUREIT Luca 2006 M GER OSC Berlin (GER)
69 N MALAMIS Leonidas Rafail 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
70 N IRLEBORN Noah Leander 2006 M GER TV Gladbeck (GER)
71 N PIETERS Kyano 2007 M NED SC Den Bosch (NED)
72 N SCHÖMER Jonas 2006 M GER Fechterring Hochwald (GER)
73 N BILOSHYTSKYI Matvii 2007 M UKR EFG Essen (GER)
74 N BÜTZLER Paul 2008 M GER EFG Essen (GER)
75 N ADAMS Henry 2007 M GER 1.SC Norderstedt (GER)
76 N DUDA Denis Wolfgang 2007 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
77 N HAUGK Laurenz Alexander 2007 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
78 N Round KOLDITZ Gideon-Lucien 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
78 N Round WULF Lennart 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
80 N Round ORTNER Isidor 2006 M GER OFC Bonn (GER)
81 N Round KÜHBAUCH Alexander 2006 M GER TSG Reutlingen (GER)
82 N Round EXNER Lars 2007 M GER Fechtclub München (GER)
83 N Round KASDORFF Marius 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
84 N Round MACCHIANO Leandro 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
85 N Round BARBAS Sebastian 2008 M GER VFL Bad Nauheim (GER)
86 N Round TATAROV Viktor 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
87 N Round GERNDT Jan 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
88 N Round DENES David 2007 M GER FC Berlin Südwest (GER)
89 N Round SAUR Julian Joel 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
90 N Round OTTO Bo 2007 M GER Frankfurter TV (GER)
91 N 1st round JOUANI Zakharia 2009 M GER FC Grunewald (GER)
92 N 1st round BLOHM Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
93 N 1st round BALLER Joshua 2008 M GER Fechterring Hochwald (GER)
94 N 1st round VANDENBERGHE Corto 2006 M BEL CE Charlemagne (BEL)
95 N 1st round SCHWARZ Julian 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
96 N 1st round LOTZ Philip 2006 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
96 N 1st round FELDGES Konrad 2006 M GER TV Gladbeck (GER)
96 N 1st round KUMMER Rainald 2009 M GER Heidenheimer SB (GER)
99 N 1st round SCHMIDT Julian 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
100 N 1st round OSTALSKIY Ivan 2007 M CZE Heidenheimer SB (GER)
101 N 1st round RIFFEL Finn Niklas 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
102 N 1st round GILG Jakob 2007 M GER TSV Weilheim (GER)
103 N 1st round SCHATTENFROH Theodor 2009 M GER FC Berlin Südwest (GER)
104 N 1st round FISCHER Tim 2009 M GER SC Itzehoe (GER)
105 N 1st round MOLTER Felix 2008 M GER Fechterring Hochwald (GER)
106 N 1st round TEDESCO Nando 2009 M GER OFC Bonn (GER)
107 N 1st round KALCH Elias 2007 M GER TV Augsburg (GER)
108 N 1st round NAD Viktor Matti 2006 M GER FC Grunewald (GER)
109 N 1st round PEDRETTI Lorenzo 2008 M ITA MTV München (GER)
110 N 1st round SCHRUMPF Vincent 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
111 N 1st round BLASER Leonard 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
112 N 1st round VON SALDERN Niklas 2007 M GER TV Augsburg (GER)
112 N 1st round BAKKER Till Marten 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
114 N 1st round HONERT Ryan 2009 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
115 N 1st round SAHIN Teoman 2006 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
116 N 1st round NICKEL Simon 2007 M GER OSC Berlin (GER)
116 N 1st round ESSEN Jarmo 2008 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)