Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Nürnberg
November 19, 2022 - November 20, 2022

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GRAHAM Roy 2007 M USA
2 N JEON Caleb 2006 M USA
3 N GOOR Julian 2007 M USA
3 N DESERANNO Don Jeidus 2008 M USA
5 N GODZHIK Zachary 2006 M USA
6 N DAI Jonathan 2007 M USA
7 N KIM Yonjae 2006 M USA
8 A BANERJEE Anup 2006 M USA
9 N KAO Castor 2006 M USA
10 N DIJKSTRA Michael 2006 M NED s.v. Tréville (NED)
11 N YANG Luao 2008 M USA
12 N FUKUDA Renzo 2006 M USA
13 N DURAJ Idzi 2006 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
14 N DUBREUIL Maxime 2006 M FRA PARIS CEP (FRA)
15 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
16 N BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers (GER)
17 N WU Alexander 2007 M USA
18 N LI Owen 2006 M USA
19 N OROVECZ Gergely 2007 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
19 N BODOR Aron 2008 M HUN
21 N ROBSON Samuel Elijah 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
22 N GERGELY Zoltan 2006 M HUN
23 N ZSOGON Andor Kolos 2007 M HUN
24 N HOLY Lev Michael 2006 M CZE Sokol Brno (CZE)
25 N HOOSHI Jayden 2008 M USA
26 N LO Conrad 2007 M USA
26 N PYSKLO Szymon 2006 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
28 N LI Richard 2007 M USA
29 N CHEN Demetris Pan 2007 M TPE
30 N WUNDLING Ivo 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 N PISAREWICZ Szymon 2006 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
32 N GIANESE Mattia 2008 M ITA
33 N ANDRIAMASINARIVO Noah 2006 M FRA
34 N BRUK Peter 2006 M USA
35 N YU Anders 2006 M USA
36 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
37 N CULLIVAN Justice 2007 M USA
38 N JOLIBOIS Ferdinand 2007 M FRA ASM BELFORT (FRA)
39 N COLLINI Nicolo' 2008 M ITA
39 N LEE Jacob 2007 M USA
41 N BADAR Krisztian 2007 M HUN
42 N LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin (SVK)
43 N VAN DEN BERG Cedric 2008 M NED SC Amsterdam (NED)
44 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
44 N VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
46 N RUBIN Mattia 2006 M HUN
47 N WAGNER Louis 2006 M GER SC Berlin (GER)
48 N SEEMANN Paul Leopold 2006 M GER TSV Winsen (GER)
49 N GORCZYCA Jakub 2007 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
50 N KAVECKY Max 2008 M CZE
51 N KOSZTOLÁNYI Hunor 2008 M HUN
52 N BONIS Mark 2006 M HUN
53 N APPICELLI Paolo 2007 M ITA
54 N YAHIAOUI Keylian 2006 M FRA CADETS ESSON (FRA)
55 N HO Jia Le Sean 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
56 N GUNES Cem 2006 M TUR
57 N HEYRIES Aurelien 2006 M FRA
58 N TAN Le Kai 2008 M SGP
59 N MOZEJKO Milosz 2006 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
60 N HSU Sheng-Hung Jasper 2006 M TPE
61 N TZOVANIS Artemios 2006 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
62 N SOH Julian 2006 M SGP
63 N DU Yuntao 2007 M SGP
64 N TAN Lucas 2007 M FRA CAL Lausanne (SUI)
65 N JEANNIN BANGOURA Zakaria 2006 M FRA
66 N WASCINSKI Gracjan 2006 M POL IKS Leszno (POL)
67 N FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno (POL)
68 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
69 N BODIS Kristof 2006 M HUN
70 N MEHNER Levy Etienne 2007 M GER Dresdener FC (GER)
70 N GAINUTDINOVS Martins 2008 M LAT
72 N TOMYSLAK Lukasz 2006 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
73 N KOORDI Daryen 2009 M SGP Z Fencing (SGP)
74 N PETRACHE Mihnea 2006 M ROU
75 N WYSZYNSKI Jan 2007 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
76 N LEVADNII Artem 2006 M UKR
77 N GLOWINSKI Szymon 2007 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
78 N NÉMETH Benedek 2008 M HUN
79 N MIRBACH Maximilian 2006 M GER DFC Düsseldorf (GER)
80 N GENC Halis 2006 M TUR
81 N BOUMAZA Mahel 2009 M FRA
82 N CHERKASHYN Andrii 2006 M UKR
83 N YANG Mathieu 2006 M FRA
84 N NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC (GER)
85 N VLADAR Adam 2006 M HUN
86 N MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers (GER)
87 N AMBRUS Bence 2008 M SVK KS Samorin (SVK)
88 N GEROSIDERIS Sotiris 2006 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
89 N KWIATKOWSKI Karol 2006 M POL Budowlani Torun (POL)
90 N WU Trevor 2008 M TPE
90 N MUKHOPAD Hlib 2008 M UKR Darmstädter FC (GER)
92 N FALCHETTO Lauro 2008 M AUT FUM Mödling (AUT)
93 N SOMMER Marcell 2007 M HUN
94 N CENDROWSKI Marceli 2007 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
95 N KUO Chang-Chieh 2006 M TPE
96 N SCHROTT Benjamin 2008 M GER PSV Stuttgart (GER)
97 N TAY Daniel Yee Jye 2006 M SGP ABF Singapore (SGP)
97 N KOSILA-WOJCIECHOWSKI Jakub 2007 M POL
97 N GIRGIN Ali Eren 2006 M TUR
100 N HUANG Jing Yao Lemuel 2007 M SGP
101 N ROBANESCU Mihnea 2007 M ROU
102 N PECNIK Georg 2006 M AUT FCW Wels (AUT)
103 N ROZMUS Jakub 2008 M SVK KS Samorin (SVK)
104 N GKIKAS Dimitrios 2006 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI (GRE)
105 N MOERBEEK Jonas 2007 M NED Holland Schermen (NED)
106 N JURGA Stanislaw 2006 M POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
107 N SZABÓ Bálint 2007 M HUN
107 N SCHUSTER Leon Emanuel 2006 M GER KTF Luitpold München (GER)
107 N CHLEBOUN Matyas 2006 M CZE Serm Ostrava (CZE)
110 N NEO Tze Yang 2007 M SGP
111 N BANYIK Natanael 2007 M HUN
112 N TAHOUN Mostafa 2006 M EGY
113 N FREY Quentin 2007 M GER PSV Stuttgart (GER)
114 N ROZSA Csanad 2008 M HUN
115 N SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin (GER)
116 N CALABRO' Lorenzo 2008 M ITA
117 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
118 A SIMONOV Andrii 2008 M UKR OFC Bonn (GER)
119 N GRELA Tristan 2006 M SWE EGF Solna (SWE)
120 N KIRTAY Kivanc 2007 M TUR
121 N HRYNIEWIECKI Filip 2007 M POL Wroclawianie (POL)
122 N BIENKOWSKI Aleksander 2008 M POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
123 N KILINC Sabit Karatay 2006 M TUR
124 N SCHWARTZ Theo Alexander 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
125 N STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC (GER)
126 N RAIHLE Hjalmar 2006 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
127 N BRUNBAUER Alexander 2007 M AUT FUM Mödling (AUT)
128 N STAVRAKIS Michael 2008 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI (GRE)
129 N BEBESI Kolos 2007 M HUN
130 N YOKUS Erez Deniz 2006 M TUR
131 N BARSOTTI Gregorio 2007 M ITA
132 N DEMIRCAN Arda Baris 2008 M TUR
133 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin (GER)
134 N GAJC Jan 2007 M POL
135 N OTTO Justus 2007 M GER OFC Bonn (GER)
136 N LEWANDOWSKI Franciszek 2007 M POL
137 N KOSTER Fabian 2007 M NED SC Amsterdam (NED)
138 N KIRDAR Mert 2006 M TUR
139 N SUNGUR Alp 2007 M TUR
139 N GAUTIER-LOFTUS Leon 2007 M IRL
141 N DOGARIU Felix 2008 M ROU
142 N ZDORS Markuss 2007 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
143 N DE MICHIELI VITTURI Federico 2008 M ITA
144 N WILMSMEYER Tom 2006 M GER TG Münster (GER)
145 N RIENÄCKER Thomas 2007 M SWE GFK Göteborg (SWE)
146 N VAN DEN BERG Sam 2007 M NED s.v. Tréville (NED)
147 N CELEBI Deniz 2007 M SWE EGF Solna (SWE)
148 N MAYER Leonard 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
148 N GASPERINI Aymeric 2007 M BEL CRE Huy (BEL)
150 N NICOLAS Pol 2008 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
151 N ADOCH Stefan 2006 M ROU
151 N LEBEDEVS Deniss 2006 M LAT
153 N NEMEC Jaden 2008 M AUT FUM Mödling (AUT)
154 N CHENG Yu Bin Darius 2008 M SGP
155 N NAGY Huba 2006 M HUN
156 N PTACNIK Lukas 2007 M CZE
157 N BAPPERT Felix 2006 M GER TG Frankenthal (GER)
158 N SCHULTZ Milan 2006 M GER FG Schwerin (GER)
159 N BOGDANS Maksims 2006 M LAT Florete (LAT)
160 N NEUSCHAEFER Felix 2008 M GER MTV München (GER)
161 N SKRABITZ Tim 2006 M AUT StLFC Graz (AUT)
162 N EROL Ekin Deniz 2006 M TUR
163 N BARSOTTI Sergio 2008 M ITA
164 N MEINTANIS Dimitrios 2007 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI (GRE)
165 N MELOT DE BEAUREGARD Matisse 2006 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
165 N YEAH Conrad 2007 M SGP
167 N BARTOSZEK Tomasz 2007 M POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
168 N GKOUMAS Antonios 2008 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
169 N MONCATAR JUNGERMANN Hugo 2006 M SWE GFK Göteborg (SWE)
169 N MEDVEDEV Martin 2009 M NED SC Amsterdam (NED)
171 N DOUMTSIS Angelos 2007 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
172 N NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin (GER)
173 N HUBNER Maximilian 2006 M AUT FCW Wels (AUT)
174 N KÜTTNER Nicolas 2007 M AUT ASC Wien (AUT)
175 N FUSCO Cristiano 2008 M ITA
176 N SEEMANN Niklas 2008 M GER SVA Oranienburg (GER)
176 N AMEUR Jabir 2008 M NED
176 N DELCOURT Dimitri 2008 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
179 N KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin (GER)
180 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
181 N HOLLER Paul 2006 M AUT StLFC Graz (AUT)
182 N KIAYIAS Aris 2009 M CYP
182 N KLITZING Jan Lasse 2008 M GER FC Moers (GER)
184 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
185 N MAHUTKA Leander Luis 2009 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
186 N KIEL Antonio 2007 M GER TSV Leinfelden (GER)
187 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
187 N SCHMIDT Konrad 2007 M GER Dresdener FC (GER)
189 N WESTESSON Ture 2006 M SWE GFK Göteborg (SWE)
189 N SOLIANO Logan Seth Tan 2007 M SGP
191 N BOZIC Jakov 2009 M CRO
192 N GINTER Cezary 2007 M POL IKS Leszno (POL)
192 N TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC (GER)
194 N VYSKOCIL Elias 2008 M CZE USK Praha (CZE)
195 N CARLIER CARLSEN Nicolai 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
196 N LIM Maximus Jay 2006 M SGP
197 N SCHNABEL Lennart 2007 M GER FSC Jena (GER)
198 N ABRAHAMSSON Anton 2008 M SWE EGF Solna (SWE)
199 N TOULAKIS MARKAKIS Christos 2009 M GRE
200 N RILLING Noel 2006 M GER FSC Jena (GER)
201 N ARIAS DE BLES Miro 2008 M NED s.v. Ter Weer (NED)
202 N THETMEYER Lucas 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
203 N SKJØDT Elvis Munk 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
204 N 1st round TRESTYANSZKY Denis 2008 M SVK
205 N 1st round FREDERICK Arthur 2007 M BEL CE Bastogne (BEL)
206 N 1st round STEPANEK Petr 2006 M CZE USK Praha (CZE)
207 N 1st round FRIIS Anker 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
208 N 1st round GOFFIN Vadim 2006 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
209 N 1st round TAN Ada 2006 M TUR
210 N 1st round FRIC Tomas 2006 M SVK
211 N 1st round CSEH Bence 2007 M HUN
212 N 1st round ERDINC Egemen 2007 M TUR
212 N 1st round STRASHEIM Philipp 2007 M GER TSG Weinheim (GER)
214 N 1st round BUBLIC Luka 2006 M CRO
215 N 1st round KONDRATEV Vasily 2009 M GER FS TG Würzburg (GER)
216 N 1st round FEY Alan 2009 M ROU
217 N 1st round NEUMEISTER Alexander 2007 M GER TSV Tettnang (GER)
217 N 1st round KARLSEN Marcus Anthony 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
219 N 1st round BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
220 N 1st round LYTVINCHUK Nazar 2006 M UKR KIEW (UKR)
221 N 1st round WUNDLING Kai 2008 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
221 N 1st round ROTA Ondrej 2007 M CZE Serm Liberec (CZE)
221 N 1st round SCHIMANN Kirill 2009 M GER PSV Stuttgart (GER)
224 N 1st round CHENG Tin Yu Lincoln 2009 M SGP
225 N 1st round HAMZI Balazs 2008 M HUN
226 N 1st round GREBING Julian Richard 2009 M GER Fechtclub Marburg (GER)
226 N 1st round ISIK Omer Dora 2007 M TUR
228 N 1st round MAYWALD Paul 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
229 N 1st round TSOUTSOPLIDIS Dimitrios 2006 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI (GRE)
230 N 1st round MOTA-HEHN Mateus 2007 M GER FC Lauda-Königshofen (GER)
231 N 1st round SCHWABE Markus 2006 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
232 N 1st round NOOIJ Jasper 2007 M NED SC Amsterdam (NED)
233 N 1st round YANG Ping-Yen 2009 M TPE
234 N 1st round ANBARLILAR Ahmed Turgut 2008 M TUR
235 N 1st round FRITZ Johann 2008 M GER TSB Schwäbisch Gmünd (GER)
236 N 1st round BLOCHWITZ Anton 2006 M GER TV Markkleeberg (GER)
236 N 1st round JOBST Alexander 2008 M GER FC Moers (GER)
238 N 1st round LENC Ludek 2006 M CZE Serm Liberec (CZE)
239 N 1st round KELLER Tim 2008 M GER TSV Calw (GER)
240 N 1st round KIEßLING Joshua 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
240 N 1st round DING Caleb Ruoxuan 2009 M SGP
242 N 1st round LEE Jovan Kai Wen 2009 M SGP
242 N 1st round SGOUROS Avramios Spyridon 2006 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
244 N 1st round DUSEK Jakub 2007 M CZE Serm Liberec (CZE)
245 N 1st round VESTI Lucien 2007 M GER TFC Hanau (GER)
246 N 1st round BURST Leon 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
247 N 1st round BORKA Marton 2006 M HUN
248 N 1st round GUßMANN Moritz Paul 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
249 N 1st round GEßNER Nicolas 2008 M GER KTF Luitpold München (GER)
250 N 1st round KIRAN Berk 2007 M TUR
250 N 1st round SAHAN Ilker Erkin 2007 M TUR
252 N 1st round PAGENKOPF Niklas 2009 M GER FC Moers (GER)
253 N 1st round MALEKSHAHIAN Darius 2006 M ROU
253 N 1st round BRUSCHEK Robin 2008 M GER SV Angern (GER)
255 N 1st round CHIOTELIS Aris Charalampos 2009 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
255 N 1st round KOAY Tye Zhung Ethan 2007 M SGP
257 N 1st round KOHNERT Tristan 2008 M GER FG Schwerin (GER)
257 N 1st round STIUBE Andrei 2008 M ROU
259 N 1st round HERRMANN Jim 2007 M GER TV Haueneberstein (GER)
259 N 1st round STAIB Samuel 2007 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
259 N 1st round BELOUANAS Mehdi 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
262 N 1st round DONDAS Efe 2007 M TUR
263 N 1st round DEN BREEJEN Samuel 2009 M NED
263 N 1st round MICHALOPOULOS Achilleas Dimitrios 2009 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
263 N 1st round TAN Matthew 2010 M SGP
266 N 1st round LOTTER Kajus 2006 M GER TV Haueneberstein (GER)
267 N 1st round KRUHEK David 2009 M CRO
0 F 1st round PÉNZES Miklós 2007 M SVK KS Samorin (SVK)
0 F 1st round HÖFLER Julius 2006 M GER TSG Weinheim (GER)
0 F 1st round WALTER Raphael 2008 M GER FSC Cottbus (GER)