Back to list

Results

Golden Foil of Zagreb
CRO Zagreb
October 22, 2022 - October 22, 2022

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
2 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
3 N LEE Yat Long 2000 M HKG
3 N FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
5 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
6 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
7 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
8 N MORINI Matteo 2003 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
9 N BRUNNER Remi 2001 M SUI CEM Morges (SUI)
10 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling (AUT)
11 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
12 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
13 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
14 N BONATO Jacopo 2002 M ITA
15 N MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
16 N STANLEY Mason 2004 M USA
17 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit Fencing Club (GBR)
18 N BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
19 N MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves (HUN)
20 N SOSNOV David 2006 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
21 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
22 N GASSNER Ethan 2001 M USA
23 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
24 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
25 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
26 N IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
27 N CHERKASHYN Andrii 2006 M UKR
28 N SCHERBA Andrii 1996 M UKR KIEW (UKR)
29 N GERGELY Zoltan 2006 M HUN
30 N RUBIN Mattia 2006 M HUN
31 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
32 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
33 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
34 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
35 N SIMON Kristof 1998 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
36 N HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
37 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
38 N TURKI OWAIDA Ali 2000 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
39 N KAIN Martin 1999 M AUT FUK Krems (AUT)
40 N GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
41 N KITAMURA Tokai 1999 M JPN
42 N BALINT Almos 2005 M HUN
43 N LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
44 N ALKIS Can 2003 M TUR
45 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
46 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
47 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
48 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
49 N PNIVCHUK Bohdan 2001 M UKR
50 N ROBSON Samuel Elijah 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
51 N LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin (SVK)
52 N WAKIM Philippe 2000 M LBN BORDEAUX EC (FRA)
53 N ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN Budavári BSE (HUN)
54 N OROVECZ Gergely 2007 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
55 N KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
56 N BAGDANY Albert 2005 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
57 N BODIS Kristof 2006 M HUN
58 N GUENNOU Louis 2001 M GBR
59 N FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
60 N FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN Torekves (HUN)
61 N MAKK Balazs 2004 M HUN Torekves (HUN)
62 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
63 N KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss Fencing Club (GBR)
64 N BÖDŐ Péter Zsombor 2005 M HUN
65 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
66 N TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
67 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
68 N BUDAHAZY Ambrus 2005 M HUN Torekves (HUN)
69 N KORKMAZ Alp Tuna 2004 M TUR
70 N LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
71 N BENYUS Attila 2003 M HUN
72 N BENIELLI Francois 1998 M FRA POITIERS (FRA)
73 N KESSLER Vilmos 2003 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
74 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
75 N JONES Maxwell 2004 M GBR Cobham Fencing Club (GBR)
76 N MACHEK Vincze 2003 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
77 N CHVÁTAL Josef 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
78 N SKORKA Csongor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
79 N BAGOSI Bendegúz 2005 M HUN
80 A MATEEV Matey 2005 M BUL Trakiya (BUL)
81 N 1st round HORVATH Kean 2005 M HUN
82 N 1st round BODNAR Myhailo 2002 M UKR Lviv (UKR)
83 N 1st round LUH Ethan 2006 M USA
84 N 1st round SZABÓ Bence 2007 M HUN
85 N 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
86 N 1st round ALDERMAN Shaun Rogers 1996 M GBR
87 N 1st round WANG Michael 1991 M USA
88 N 1st round ZSOLNAI Botond 2003 M HUN Torekves (HUN)
89 N 1st round KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
89 N 1st round VRTILEK Jakub 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
91 N 1st round BENYUS Andras 2005 M HUN Torekves (HUN)
92 N 1st round PROSOLI Lovro 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
93 N 1st round VLASIC Damjan 2005 M CRO
93 N 1st round DAVIES Jack 1999 M GBR Wrexham Fencing Club (GBR)
95 N 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
96 N 1st round BUBLIC Luka 2006 M CRO
97 N 1st round SZABÓ Bálint 2007 M HUN
98 N 1st round KIRINCIC Andrija 2005 M CRO
99 N 1st round PRPIC Sven 1998 M CRO MK Karlovac (CRO)
F 1st round BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
F 1st round ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
F 1st round NEMEC Stjepan 2004 M CRO