Back to list

Results

45. Mémorial de Ferdinand De Martinengo
SVK Bratislava
September 10, 2022 - September 10, 2022

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
2 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
3 N LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
3 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
5 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling (AUT)
6 N MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
7 N DONAGHUE Joe 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
8 N KREJCIK Jan 1991 M CZE USK Praha (CZE)
9 N PNIVCHUK Bohdan 2001 M UKR
10 N SCHERBA Andrii 1996 M UKR KIEW (UKR)
11 N HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
12 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
13 N BONATO Jacopo 2002 M ITA
14 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
15 N BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie (POL)
16 N HOLY Lev Michael 2006 M CZE Sokol Brno (CZE)
17 N KOTEK Jakub 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
18 N MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 N HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
19 N GUENNOU Louis 2001 M GBR
21 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
22 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
23 N ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
24 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
25 N GABRIELLI Edoardo 2003 M ITA
26 N RASTEGAR Rastin Linus 1999 M AUT Dynamo Wien (AUT)
27 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
28 N ALARCON Juvenal 1997 M CHI
29 N KITAMURA Tokai 1999 M JPN
30 N SOSNOV David 2006 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
31 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
32 N PACHOLCZYK Szymon 2004 M POL IKS Leszno (POL)
33 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
34 N ROMERO MONTILLA Roger Jesus 1999 M VEN
35 N NIGOSANTI Andrea 2000 M ARG
36 N GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
37 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
38 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
39 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
40 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
41 N TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
42 N STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
43 N HURIN Mykhailo 2004 M UKR
44 N GASSNER Ethan 2001 M USA
45 N STENBECK-SCHIAVO Dario 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
46 N CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
47 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
48 N KORZHOVOI Maksym 2003 M UKR
49 N FERNANDEZ Yerbinson 1994 M VEN Wroclawianie (POL)
50 N BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
51 N KOSZTOLÁNYI Hunor 2008 M HUN
52 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
53 N GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
54 N LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin (SVK)
55 N BODNAR Myhailo 2002 M UKR Lviv (UKR)
56 N SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
57 N NAPOLITANO Isaia 2004 M ITA
58 N HURST Jake 2002 M GBR LE VESINET (FRA)
59 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
60 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
61 N PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno (POL)
62 N SACHARCZUK Bartosz 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
63 N SIMON Kristof 1998 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
64 A KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
65 N FEDOROWICZ Karol 2005 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
66 N DYRDA Yelyzar 2005 M UKR
67 N PROSOLI Lovro 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
68 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
69 N HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
70 N KAIN Martin 1999 M AUT FUK Krems (AUT)
71 N LIMOV Darko 1970 M CRO
72 N SZABÓ Bálint 2007 M HUN
73 N RUBIN Mattia 2006 M HUN
74 N WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
75 N 1st round ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
76 N 1st round GAWENDA Patryk 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
77 N 1st round ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
78 N 1st round FOREY-MILLER Jacob 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
79 N 1st round BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9 (AUT)
80 N 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
81 N 1st round LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
82 N 1st round KESSLER Vilmos 2003 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
83 N 1st round HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
84 N 1st round VRTILEK Jakub 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
85 N 1st round KORÁB Štěpán 2004 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
85 N 1st round CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
87 N 1st round BÖDŐ Péter Zsombor 2005 M HUN
88 N 1st round BAGOSI Bendegúz 2005 M HUN
89 N 1st round DOGARIU Felix 2008 M ROU
90 N 1st round MORDINI Luca 2004 M ITA
91 N 1st round CHVÁTAL Josef 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
91 N 1st round HOLEMY Vojtech 2004 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
93 N 1st round JOHANIDES Lukas Jakub 1999 M SVK BSK Bratislava (SVK)
94 N 1st round BUBLIC Luka 2006 M CRO
95 N 1st round HUDYMAC Michal 2004 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
96 N 1st round ALAKAS Onur 1978 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
A 1st round NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno (POL)