Back to list

Results

52. Glaive de Tallinn
EST Tallinn
November 11, 2022 - November 13, 2022

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SANTUCCIO Alberta 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
2 N CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
3 N SONG Sera 1993 F KOR
3 N ZHU Mingye 1992 F CHN
5 N KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata (HUN)
6 N KONG Man Wai Vivian 1994 F HKG
7 N LIN Sheng 1994 F CHN
8 N FOIETTA Nicol 1995 F ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
9 N FIAMINGO Rossella 1991 F ITA
10 N NDOLO Alexandra 1986 F KEN TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 N MALLO Auriane 1993 F FRA ST GRATIEN (FRA)
12 N KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
13 N EMBRICH Irina 1980 F EST
14 N BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
15 N MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
16 N BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
17 N DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
18 N KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
19 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
20 N JACQUES ANDRE COQUIN Josephine 1990 F FRA BONDY AS (FRA)
21 N SERSOT Jade 2000 F FRA ST GERMAIN E (FRA)
22 N VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
23 N HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
24 N VAINBERG Sophia 2004 F ISR
25 N SVYSTIL Yuliya 1995 F UKR Lviv (UKR)
26 N MARZANI Roberta 1996 F ITA
27 N ZUIKOVA Veronika 1994 F EST Tallinna Mook (EST)
28 N KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
29 N BEZHURA Dzhoan Feybi 1991 F UKR
29 N VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
31 N BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
32 N XU Nuo 1998 F CHN
33 N HOLMES Katharine 1993 F USA
34 N NAVARRIA Mara 1985 F ITA
35 N MACKINNON Leonora 1994 F CAN CER Romont (SUI)
36 N VERES Greta 1994 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
37 N HUSISIAN Hadley 2003 F USA
38 N VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
39 N KANG Young Mi 1985 F KOR
39 N NIXON Catherine 1997 F USA
41 N LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
42 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
43 N SHI Yuexin 2001 F CHN
44 N LEE Hyein 1995 F KOR
45 N LEE Sinhee 1997 F KOR
46 N SATO Nozomi 1986 F JPN
47 N FAVRE Angeline 2000 F SUI FCB Bern (SUI)
48 N ZABOLOTNA Daryna 1999 F UKR KIEW (UKR)
49 N RIZZI Giulia 1989 F ITA
50 N MUHARI Eszter 2002 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
51 N DOIG CALDERON Maria Luisa 1991 F PER
52 N TANG Junyao 2003 F CHN
53 N CEBULA Anne 1998 F USA
54 N KUUSK Kristina 1985 F EST
55 N PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
56 N KRIEGER Angela 1990 F SUI FGL Luzern (SUI)
57 N FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
58 N CHAN Wai Ling 1997 F HKG
59 N GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
60 N PYTKA Kamila 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
61 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
62 N KUROKI Yume 1994 F JPN
63 N WIMMER Dorina 2005 F HUN MTK (HUN)
64 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
65 N SUN Yiwen 1992 F CHN
66 N DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
67 N TRZEBINSKA Ewa 1989 F POL UKS ZOLIBORZ (POL)
68 N NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
69 N MAKSYMENKO Anna 2007 F UKR SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
70 N CHU Ka Mong 1995 F HKG
71 N PAWLOWSKA Magdalena 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
72 N BOONE Kelly 1992 F NED SC Den Bosch (NED)
73 N YU Sihan 2001 F CHN SSP (SGP)
74 N LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
75 N CARON Julia 2004 F GBR
76 N BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
77 N AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
78 N SWATOWSKA-WENGLARCZYK Martyna 1994 F POL AZS AWF Katowice (POL)
79 N JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Habda Helsinki (FIN)
80 N DI TELLA Isabel 1993 F ARG
81 N EPEE Laurence 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
82 N FERNANDEZ CALLEJA Sara 1993 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
83 N LIU Charlene 1997 F USA
84 N TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
85 N SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
86 N COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
87 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
88 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
89 N KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
90 N CONRAD Emily 2007 F UKR CAL Lausanne (SUI)
91 N TAKAHASHI Erika 2002 F JPN
92 N JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
93 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
94 N LEBOR Hannah 2005 F GBR Leon Paul Epee Club (GBR)
95 N GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
96 N LUDMAN-MIHALY Kata 1990 F HUN Debrecen (HUN)
97 N CONRAD Alice 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
98 N MURIDOVA Tamila 2001 F GEO
99 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
100 N DIONGUE Ndeye Binta 1988 F SEN
101 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
102 N LIU Chang 2001 F CHN
103 N HUSSEIN Aya 2003 F EGY
104 N BEKEN Solane 2001 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
105 N HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
106 N LANDO Tamara 2002 F ISR
107 N SILETTI Vittoria 2004 F ITA
108 N FEYGIN Nicole 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
109 N PARK Faith 2004 F USA
110 N WEDEL Floria 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
111 N STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
112 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
113 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
113 N MO Wanlin 2000 F CHN
115 N BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
116 N DOQUET Anaelle 2005 F FRA
117 N MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
118 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
119 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
120 N HESS SANCHO Gala 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
121 N VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
122 N BOTVINNIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
122 N PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
124 N SERAPINAITE Emilija 1995 F LTU
124 N WETZKER Laura Katalin 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
126 N YU Danwoo 1996 F KOR
127 N POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
128 N KOH Elle Meihui 2007 F SGP
129 N EHAB Nardin 1996 F EGY
130 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
131 N EL KORD Camilia 1988 F MAR
132 N KETKAR Ketki 2004 F USA
133 N SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
134 N BUECH Kim Jasmin 1995 F SUI SEB Basel (SUI)
135 N NAGY Kinga 1998 F HUN DVE Miskolc (HUN)
136 N SUZUKI Honami 1994 F JPN
137 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
138 N ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah 2000 F SGP
139 N RAPOSO Dana 2002 F ESP
140 N NARITA Ruka 2000 F JPN
141 N CENTENERA Macarena 1994 F ESP VCE-VA (ESP)
142 N GUNDRY Jessica 1996 F GBR
143 N CISNEROS Alejandra 1990 F ESP CE-M (ESP)
144 N VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
145 N GUZZI VINCENTI Margherita 1990 F USA
145 N DVININA Valeriia 1993 F GEO
145 N MILLETTE Marie-Frederique 2004 F CAN
148 N JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
149 N KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
150 N MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
151 N MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
152 N BOGDANOV Adele 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
153 N GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
154 N SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
154 N BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
156 N EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
157 N CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
158 N SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
159 N BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
160 N VANDINGENEN Aube 2001 F BEL Brussels Fencing Club (BEL)
161 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FUL Linz (AUT)
162 N CISNEROS Sofia 1996 F ESP CE-M (ESP)
163 N PANUSCHKA Claudia 1978 F AUT Dynamo Wien (AUT)
164 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
165 N PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
166 N PROSINA Sofija 2006 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
167 N ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
168 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
168 N ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
170 N HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
171 N KALMAN Gyongyver 2003 F HUN Debrecen (HUN)
172 N GALPER Eva 2002 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
172 N PIASECKA Caroline 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
174 N VERRET Alexanne 1998 F CAN
174 N HATZ Fiona 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
176 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
177 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
178 N NAGAI Anna 2002 F JPN
179 N LORENZ Therese 1968 F AUT FUL Linz (AUT)
180 N GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
181 N RADFORD Amy 1994 F GBR Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
182 N BABA Haruna 1997 F JPN
182 N MAVRIKIOU Irina 1984 F CYP AKRITES (GRE)
184 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
185 N TOTH Jazmin 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
186 N JEONG Jiyoun 1997 F KOR
187 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
188 N WASHINGTON Isis 1993 F USA
189 N PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
189 N CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
189 N HUBER Pia 2003 F AUT FUM Mödling (AUT)
192 N BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
193 N LEHTONEN Suvi-Maaria 1983 F FIN Kalpaveljet (FIN)
194 N AGATH Thordis 2001 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
195 N LAWSON Danielle 1998 F GBR
196 N GRADY Miriam 2000 F USA
197 N HUELLAS-BRUSKIEWICZ Marie-Rose 1995 F CAN
197 N NING Emma 2005 F CAN
199 N CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
200 N 1st round LIN Yik Hei Coco 1995 F HKG
201 N 1st round MIZERA Olga 1991 F POL
202 N 1st round NOR ANUAR Filzah Hidayah Binte 2004 F SGP
202 N 1st round GUIMARAES Maria Carolina 2000 F BRA SCM Magnolia (BRA)
204 N 1st round JOYCE Michaela 2004 F USA
204 N 1st round KHATRI Taniksha 2003 F IND
204 N 1st round BULMAN Imogen 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
207 N 1st round LIM Joo Mi 1994 F KOR
207 N 1st round ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
209 N 1st round NIKOLAICHUK Sofiya 2002 F KAZ
210 N 1st round XUAN Nicole 2007 F CAN
210 N 1st round KORNEEVA Arina 1996 F GEO
210 N 1st round MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
213 N 1st round PECHOVOVA Michala 1990 F CZE USK Praha (CZE)
213 N 1st round NGO NTAT Sarah Florence 1981 F CMR PARIS QDS (FRA)
215 N 1st round VASSILJEVA Karina 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
216 N 1st round MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
217 N 1st round STANIER Lydia 1997 F GBR
217 N 1st round FONG Sum Sophia 2006 F HKG
219 N 1st round SAITO Hana 2002 F JPN
220 N 1st round VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 F FIN Miekka Miehet (FIN)
221 N 1st round DALAL Sheetal 2002 F IND
222 N 1st round JANSE VAN RENSBURG Genevieve 2004 F AUS
223 N 1st round NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
224 N 1st round SALM Gaia-Marianna 1993 F EST Tallinna Mook (EST)
225 N 1st round ALDANA Naiara 1995 F ESP
226 N 1st round ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
227 N 1st round MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
228 N 1st round SAMKO Anastasiia 1999 F UKR
229 N 1st round KVERFELD Maria 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
230 N 1st round MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
231 N 1st round HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR Njård Fekting (NOR)
232 N 1st round GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
233 N 1st round BARNES Rachel 2000 F GBR
234 N 1st round LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
235 N 1st round GARCIA RODRIGUEZ Ines 1994 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
235 N 1st round AIGERMANOVA Gabriela 2002 F CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
237 N 1st round KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
237 N 1st round HUZAYEN Lma 1999 F EGY
239 N 1st round KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
239 N 1st round KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
241 N 1st round AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
242 N 1st round JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
243 N 1st round MIMIGIANNI Eleftheria 1982 F GRE A.S.A.O. ATHENS (GRE)
244 N 1st round GABER Shirwit 1998 F EGY
245 N 1st round RAZASCONOKA Valerija 2005 F LAT Daugavpils ISVS (LAT)
246 N 1st round OSTROVSKI Elisabet 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
246 N 1st round SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
248 N 1st round TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
249 N 1st round REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FUM Mödling (AUT)
249 N 1st round SADLER Louise 2001 F GBR
251 N 1st round MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
252 N 1st round FERREIRA ROCHA Lucie 2001 F POR
253 N 1st round VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
254 N 1st round VAN MARION Kirsten 1998 F CAN
255 N 1st round BESECKA Darja 2005 F LAT Daugavpils ISVS (LAT)
256 N 1st round ASCHEHOUG Irina 1985 F NOR Njård Fekting (NOR)
257 N 1st round LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
258 N 1st round GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU Muskietininkai Klub (LTU)
259 N 1st round MILICIC Andjela 1994 F SRB MK Pobednik (SRB)
260 N 1st round KNEZEVIC Katarina 1994 F SRB MK Silni (SRB)
260 N 1st round BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
262 N 1st round NIKA Pinelopi 1995 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
262 N 1st round ROMANOVA Oleksandra 2005 F UKR CAL Lausanne (SUI)
262 N 1st round BESTER Natania 2000 F RSA Pro-Motion Training Facility (RSA)
265 N 1st round PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
266 N 1st round CHACON Camila 2001 F VEN
267 N 1st round HIDE Victoria 1998 F GBR
268 N 1st round BORONENKO Ilona 2006 F LAT Daugavpils ISVS (LAT)
269 N 1st round YOSHIMATSU Rinka 1998 F JPN
270 N 1st round ELAMUR Mia 2003 F ISR
271 N 1st round LARSEN Sarah 1998 F DEN Trekanten København (DEN)
F 1st round LUGO Eliana 1985 F VEN
F 1st round ASIS Lizzie 1992 F VEN
F 1st round FARIAS Clarismar 2002 F VEN
F 1st round MARTINEZ Maria 1983 F VEN