Back to list

Results

World Cup
POL Warszawa
December 8, 2018 - December 9, 2018

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
2 N NERI Matteo 1999 M ITA
3 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
3 N GALLO Michele 2001 M ITA
5 N RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
6 N LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
7 N SKEETE Kamar 2001 M USA
8 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
9 N OSHESTOV Roman 1999 M RUS
10 N PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
11 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
12 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
13 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
14 N SOLOMON Daniel 2000 M USA
15 N LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
16 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
17 N SARON Mitchell 2000 M USA
18 N LINDER James 2002 M USA
19 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
20 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
21 N ROMA Lorenzo 2000 M ITA
22 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC (HUN)
23 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
24 N GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE (HUN)
25 N YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
26 N HORVATH Gergo 2002 M HUN Vasas (HUN)
27 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
28 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
29 N OH Jason 1999 M USA
30 N ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
31 N SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
32 N MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
33 N FORNASIR Alberto 2000 M ITA
34 N FACCIOLI Tommaso 1999 M ITA
35 N FIELDS Malcolm 1999 M USA
36 N DOLEGIEWICZ Filip 2000 M USA
37 N CAI Erwin 1999 M USA
38 N LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
39 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
40 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
41 N ZHAO Raymond 2001 M USA
42 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
43 N HUSTACHE Aime 2000 M FRA
44 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
45 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
46 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
46 N KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE (HUN)
48 N ELARABY Mazen 2001 M EGY
49 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
50 N NALEWAJA Tim 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
51 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
52 N CROS Baptiste 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
53 N YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
54 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
55 N NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
56 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
57 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
58 N MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
59 N ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
60 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 N KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
62 N REA Mattia 2001 M ITA
63 N MOATAZ Medhat 2000 M EGY
64 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
65 N HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
66 N WALKER Christopher 2001 M USA
67 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
68 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
69 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
70 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
71 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
72 N RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
72 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
74 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
74 N ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
76 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
77 N SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
78 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
79 N LE MAITRE Alexander 2000 M GBR Guernsey Fencing Club (GBR)
80 N REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
81 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE (HUN)
82 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
83 N EFIMOV Hristo 2001 M BUL
84 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
85 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
86 N YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
87 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
88 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
89 N SEE Jorelle Zhuo Rui 2000 M SGP
90 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER CHCH Châtelaine (SUI)
91 N MULLENNIX Ethan 2000 M USA
91 N BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
93 N ZIARNOWSKI Rafal 1999 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
94 N MESTRES Gabriel 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
95 N KURALBEKULY Bakdaulet 1999 M KAZ
96 N MALGIN Ilia 1999 M RUS
97 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
98 N FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC (HUN)
99 N KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
100 N ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
101 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
102 N BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
103 N NG James Xuan-Xin 2002 M SGP
104 N HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
105 N BERGAMO Enzo 2000 M BRA CAP Paulistano (BRA)
106 N BOORNE Samuel 2001 M GBR
107 N GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
108 N TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
109 N FILIPEK Lukasz 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
110 N TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
111 N JOLLEY William 2000 M GBR
112 N HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
113 N TARASEVICH Anton 2001 M BLR SCAF RB (BLR)
114 N GLANC Sebastian 2002 M POL
115 N SHAIMARDANAU Uladzislau 2001 M BLR MSIT (BLR)
116 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
117 N ANDREU Pere 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
118 N SARKISSYAN Artyom 1999 M KAZ
119 N HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
120 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
121 N KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
122 N FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
122 N GLASNER Hubert 2000 M POL KKSz Konin (POL)
124 N 1st round HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
125 N 1st round BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
126 N 1st round RYCHTA Krzysztof 2002 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
127 N 1st round NG Jared Jun Heng 2002 M SGP SSP (SGP)
128 N 1st round HIGUERA Alejandro 1999 M ESP
129 N 1st round SEVOSTYANOV Stepan 2001 M KAZ
129 N 1st round SZANTO Zoltan 2002 M HUN Vasas (HUN)
131 N 1st round SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
132 N 1st round SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
132 N 1st round PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
134 N 1st round MARTIN-TOLEDANO Alonso 1999 M ESP CE-M (ESP)
135 N 1st round VALLHONRAT Nil 1999 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
136 N 1st round KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
137 N 1st round DAN Wei Zuo 2004 M SGP
138 N 1st round DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
139 N 1st round PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
140 N 1st round LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
141 N 1st round PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
141 N 1st round AKHMATOV Usman 2000 M KAZ
143 N 1st round ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
144 N 1st round RAHOZIN Saveli 2000 M BLR
145 N 1st round PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
146 N 1st round KUMPANSKYI Oleksandr 1999 M UKR Cherkasy (UKR)
147 N 1st round POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
148 N 1st round SOSULSKI Piotr 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
149 N 1st round STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
150 N 1st round ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC (HUN)
151 N 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FU Mödling (AUT)
151 N 1st round DANYLIUK Volodymyr 1999 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
153 N 1st round KOH Sean Elisha Tze Li 2002 M SGP SSP (SGP)
154 N 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
155 N 1st round DOCAVO Antonio 1999 M ESP CEB-M (ESP)
156 N 1st round CZAJKOWSKI Ksawery 2001 M POL Kolejarz 24 Katowice (POL)
157 N 1st round ROHOZIAN Mykhailo 2000 M UKR KIEW (UKR)
158 N 1st round DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
159 N 1st round IDRISSBOUANANI Zachariah 2002 M MAR
159 N 1st round WEISS Marek 2001 M POL KKSz Konin (POL)
161 N 1st round PLUSA Dominik 2001 M POL KKSz Konin (POL)
162 N 1st round HETMANCHUK Yauheni 1999 M BLR MSIT (BLR)
162 N 1st round CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
162 N 1st round TEE Zong Ren 2002 M SGP SSP (SGP)
162 N 1st round PRAT Maxime 2001 M MON
166 N 1st round BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
166 N 1st round FLICK Karl Friedrich 1999 M AUT FC Villach (AUT)
168 N 1st round ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR Nikolaev (UKR)
168 N 1st round BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
F 1st round AKKAD Philipp Emanuel 1999 M AUT FC Wels (AUT)
F 1st round FAISAL Husain 2004 M KUW
A 1st round BORKIEWICZ Krystian 1999 M POL KKSz Konin (POL)
F 1st round ALWAHAIB Yahya 2003 M KUW QAD (KUW)
F 1st round ALI Essa 2002 M KUW
F 1st round ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)